Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Розлади психіки, які плутають з п'ятьма рисами характеру

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Психологи кажуть, що часто люди плутають ненормальність людини з яскравими ознаками особистості. Про п'ять рис характеру, які можуть вказувати на божевілля, пише Ukr.Media.

Звичка не доводити почате до кінця. Якщо людина будує грандіозні плани, з ентузіазмом береться за їх здійснення, але справу до кінця не доводить, це може вказувати на біполярний розлад. Він має дві стадії — маніакальну і депресивну. У першому випадку людина завжди перебуває в піднесеному настрої, спить мало, багато рухається і розмовляє, хапається за кілька справ. У другій стадії, навпаки, не бачить сенсу рухатися, відчуває загальмованість мислення, впадає в смуток. Якщо ви походили в спортзал і закинули здоровий спосіб життяjust, це навряд чи говорить про проблеми з психікою. Але якщо в минулому у вас багато справ, не доведених до кінця — це привід замислитися.

Перфекціонізм — доводити все до досконалості, ще одна ознака розладу психіки. Ненормально, якщо людина прагне виконати завдання ідеально зі страху (хвороби, критики, втратити роботу, засудження і так далі). Скрупульозна робота відволікає і дає помилкове відчуття надійності — раз "я все роблю добре".

Прагнення до чистоти — третя риса характеру і ознака обсесивно-компульсивного розладу (ОКР), яке характеризується нав'язливими думками, які весь час повторюються, тривогою і частими однаковими діями, якими людина намагається заглушити цю тривогу. Якщо ви просто любите чистоту і з задоволенням її наводите, це не є розладом. Але якщо ви лягти спати не можете, коли в раковині брудна тарілка, а виделки лежать не симетрично — це може вказувати на ОКР.

Прагнення до правильного харчування. Людині властиво любити харчуватися смачно. Якщо вона воліє давитися «правильною» несмачною їжею — це вказує на нервову орторексію. В такому випадку «шкідливі» продукти викликають справжній жах.

Інтроверсія. Її не можна вважати розладом психіки, наприклад, якщо ви вибрали професію, яка не передбачає спілкування з людьми, а ваш партнер по життю не вважає, що найкращий вечір — це гучна вечірка. Але якщо ви впадаєте в паніку за потреби зателефонувати незнайомій людині, покриваєтесь холодним потом при слові «нарада», і замовляєте їжу доставкою на дім — ймовірно, ви інтроверт з генералізованим тривожним розладом, і, можливо, у зв'язку з цим вам потрібна професійна допомога.

Наші інтереси: 

Як кажуть англійці, just for fun. Але в цьому є щось таке, про що варто замислитися. Вивчаємо себе і свої звички.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...