Михайло Харачко's picture
Михайло Харачко
  • Visits: 8
  • Hits: 11

Українська народна казка про фашизм

Стародавні українські казки глибіють безмежністю народної мудрості і є ігровою формою легкого сприйняття важливої світоглядної інформації, яка міцно вкарбовується у підсвідомість. Далі автоматично виробляються програми, якими дитина керується впродовж одного життєвого циклу. Майже всі вони формуються до семи років, тому вкрай важливим є планування інформаційного забезпечення дітей.

Навіть казки треба ретельно відбирати, бо і їх суттєво зачепила інформаційна війна. Проте серед них легко можна знайти ті, які несуть 100% корисної інформації.

Поєднання слів “казка” і “фашизм” комусь може здатися дивним, але тільки на перший погляд. Багатьох бентежить це слово через багаторічну неправдиву пропаганду, тому ще раз розшифруємо істинне його значення. Італійське слово фашизм походить від латинського fascis (зв’язка, пучок). Символом італійського фашизму був пучок перев’язаних прутів – ознака державної і національної єдності. В українській мові його синонімом є слово “солідаризм”. В нашій багатотисячолітній традиції його символом є дідух - зв’язаний в одне ціле сніп жита.

Вищезгадана казка має назву Сім лозин. Ось її текст:

Жив колись один чоловік, і мав він семеро синів. Брати були нерозлийвода: разом працювали, разом жили й раділи. Не було на світі сили, здатної подолати їх.

Спливали роки, всі брати оженились, у них народились діти. Кожен звив своє гніздо, й не зоглянулися вони, як відцуралися один від одного.

Батько постарів і жив сам. Часом діти приходили до батька, та вже не було між ними ні колишньої злагоди, ні дружби. Бачить батько, що коли й далі так буде, стануть вони зовсім чужими між собою.

Покликав він якось усіх синів до себе та й каже:

— Сини мої, завтра кожен принесіть мені по вербовій лозині товщиною з палець.

— Гаразд, тату, — відповіли сини та й пішли.

Уранці кожен приніс по лозині. Батько взяв ті лозини докупи й посередині міцно зв’язав мотузком.

— А тепер, сини мої, — звелів батько, — я хочу побачити, чи подужає хто з вас переламати цей пучок лози.

Кожен з братів брав той пучок і, хоч як старався, не міг виконати батькового побажання. Тоді батько розв’язав пучок і роздав кожному по лозині. Кожен син легко переламав свою лозину.

— Ці сім лозин, — відповів батько, — це ви, сім братів. Якщо ви триматиметесь купи, то завжди будете міцними, як і оці сім лозин.

Послухали сини батькової поради й з того дня почали знову жити дружно, в мирі й злагоді.

!Тримаємось купи і завжди будемо наймогутнішою нацією!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Яскравий подарунок для тих, кого любимо – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017)

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Comments

Ярослава Сонячна's picture
0
No votes yet

Доречі, досить цікава думка! Я вважаю, що в деякій мірі потрібно її дотримуватись, осибливо в такий час, коли ніби і хочеться постояти один за одного, але водночас емає тої наснаги, щоб це робити! Ми є рідними братами та сестрами, ми народились на цій землі і повинні її захищати, як рідну домівку і рідну сім'ю! Це має йти єдність від серця! а коли вона йде з середини, то її вже ніхто не здолає!

Анатолій Висота's picture
0
No votes yet

Гарна казка. СПІЛКА - велике діло!

Вакула Коваль's picture
0
No votes yet

Коли ми замість розуміння єдності розуміємо фашизм, чи розуміємо ми більше? Певне, що ми тоді нічого не розуміємо.
Корисна звичка користуватися своїми словами.
Наприклад.
Слово "проблема". Це значить що ну все, капут, лайно.
Нема розуміння. Але якщо сказати "складність", то тут же й вихід. Складність - це складено вкупі декілька не складних справ. Значить, треба розгледіти ті прості кроки, та зробити. Якщо труднощі - то це треба прості кроки робити багато разів - трудитися. Все ясно і все веде до розради.
Так само і фашизм - ну все, капут, лайно. А скажи: " жити дружно, в мирі й злагоді" - це саме те, чому вчить казка.

VAKULA

Михайло Харачко's picture
0
No votes yet

Як відповідник терміну "фашизм" ми маємо слово "солідаризм",але паралельно як синонім можна використовувати і перше, до того ж воно добре розрекламоване.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Михайло Харачко's picture
0
No votes yet

Фашизм через багаторічне зомбування сприймають негативно, але придивімось до істиного значення цього слова, в ньому зашифрована національна єдність, а це - 100% позитив!

Схожа ситуація була зі словом "куркуль", сприймали його негативно, та якщо розібратись куркуль - це прекрасний господарник!

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Вакула Коваль's picture
0
No votes yet

Пропаганда для недолугих, десь 70-80 IQ.
Концтабори, розстріли, завойовницкі війни - це не зомбування, а злочини. Це позитивом є для смердів, які бачать лише можливість когось налякати і не бачать злочинів у цьому.
Є достатньо прикладів, коли народи гуртувалися і перемагали. Без фашизму. А фашизм - лузери, бо це тупість.
Комусь вигідно зомбувати українців фашизмом та комунізмом, щоб забували хто вони є.

VAKULA

Михайло Харачко's picture
0
No votes yet

Та називайте як хочете. Якщо не подобаєтья слово "фашизм", то використовуйте солідаризм, (су)купність. гуртування, толока і т. ін., - все це синоніми. Головне щоб був хороший результат.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.