Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Замана: "З 200 тисяч осіб, що значаться у Збройних силах, в АТО воює 20-25 тисяч"

Українська армія усі роки незалежності механічно скорочувалася, особливо її бойова компонента. Скорочувалася, але не реформувалася. І не тільки тому, що фінансування не вистачало, головне - відстале радянське мислення військового керівництва. 

14080301r.jpg

Фото: Василий Батанов / УНИАН

Про це у інтерв'ю Гордон.ua розповів екс-начальник Генштабу, генерал-полковник  Володимир ЗаманаВін два роки очолював Генеральний штаб і командував Збройними силами України при режимі екс-президента Януковича. Був знятий з посади 19 лютого 2014, коли, за його словами, відмовився вводити в Київ війська для зачистки Майдану. Після втечі Януковича і приходу нової влади Замана ледь не став главою Міноборони, каже він. Але цьому "перешкодили партійні квоти і компромат", що сплив як раз перед голосуванням у Верховній Раді. З лютого по березень 2014-го Замана був уповноваженим Верховної Ради за діяльністю Міноборони, зараз звільнений у запас.

"На момент мого приходу в Генштаб чисельність ЗС була 184 тисячі осіб, з них 110 тисяч - службовці військкоматів, систем управління та військової освіти, медичні працівники, оркестри, склади, арсенали ... Загалом, повний обоз. Тобто з 184 тисяч осіб 110 ​​тисяч, по суті, обслуговуючий персонал", - каже він і продовжує: 

"Чисельність реальних бійців - це і авіація, і радіотехнічні війська, і сухопутні, і ВДВ, і морський флот, і так далі - всього 74 тисячі. Так, частини та органи забезпечення повинні бути, але не 110 тисяч осіб на 74 тисячі бійців. Саме на цей непотрібний обоз і йде велика частина військового бюджету України, який складає близько 7,5 мільярдів гривень. 

Україна з 1995 року переходила на контрактну службу в армії. У результаті виявилося, що в 2012 році 40 тисяч контрактників були не в бойових частинах, а працювали на складах, у військкоматах, в органах військового управління, загалом, поповнювали обоз з 110 тисяч". 

Володимир Замана заявляє, що в Мінобороні працює корупційна схема. А всі гроші на армію йдуть через  Міноборони.

"Армія - це годівниця. Там не тільки Міноборони краде, сидять люди і в Кабміні, і в СБУ, і в контролюючих органах. Сидять на військових закупівлях, тендерах. Після призначення уповноваженим, я планував скоротити Міноборони з 1500 чоловік до 200, і, повірте, ефективність відомства тільки б підвищилася"

На питання про сім мільярдів гривень, які нова влада виділила на армію, і чому бійців в зоні АТО годують, одягають і забезпечують амуніцією волонтери він сказав: 

"Генштаб, армія - це одне, а політична надбудова у вигляді Міністерства оборони - абсолютно інше. Сім мільярдів зараз у Мінфіні осіли. Чому? Тому що з Мінобороною домовитися не можуть, інших причин я не бачу. Треба негайно продовжити реформування армії, щоб знову не наступити на ті ж граблі. Нам постійно твердять, що у країни немає грошей, при цьому нічого не робиться для того, щоб прибрати величезну бюрократичну систему в армії. Саме ця система і зжирає більшу частину військового бюджету України. До сьогоднішнього дня реформи стосувалися тільки військчастин, а керуючу політичну військову шапку ніхто не чіпав - там знайомства, корупція, взаємовигідне співробітництво"

Щодо третьої хвилі мобілізації

"Зараз з 200 тисяч осіб, що значаться у Збройних силах, в АТО воює тільки 20-25 тисяч, інші бамбук курять і отримують зарплати. Це ненормально. Зате знову мобілізацію оголосили. Навіщо? В армії і без цього є ресурс. Зараз найсерйозніше навантаження у солдатів-контрактників, вони в основному задіяні в АТО. Їх небагато, підрозділів 12-13, на них все тримається. 

Черговою мобілізацією влада знову набере непідготовлених хлопців, а треба задіяти тих, хто вже є в армії: підрозділ охорони, навчальні центри, викладачі. Це все військові. Я сам готовий йти. Цивільних треба мобілізувати на охорону баз, складів в тилу, а всіх військових направити в АТО. 

Це  прозвучить блюзнірством, але варто подякувати Путіну, тому що своїми діями він штовхнув українську армію на кілька років вперед у своєму розвитку. Та й ставлення до Збройних сил України змінилося: раніше тільки ледачий не штовхав армію"

Щодо введення військового стану на Донбасі 

"Скажу як військовий: армії було б легше. Комендантська година, заборона на переміщення транспорту, розширення повноважень військових у зоні АТО, що підвищить керованість військ. У законі про воєнний стан прописано багато правильних речей, потрібних для перемоги у війні. 

Але головне, що я хочу донести: якщо знову в державі затягнуть пісню про необхідність збільшити бюджет армії, знайте - це дурість, корупція, небажання реформ. Потрібно позбутися управлінського баласту, всього непотрібного в системі забезпечення ВС. Це дуже складно, багато хто на армії наживається. Складно, але потрібно. Якщо після перемоги на Донбасі ми знову махнемо рукою на реформи, ця гиря затягне Україну в болото, як це трапилося з СРСР".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.

Має рацію генерал Замана.

Зображення користувача Альберт Саїн.

Щодо введення військового стану на Донбасі

"Скажу як військовий: армії було б легше. Комендантська година, заборона на переміщення транспорту, розширення повноважень військових у зоні АТО, що підвищить керованість військ. У законі про воєнний стан прописано багато правильних речей, потрібних для перемоги у війні.

Порошенко пояснив, чому не можна вводити воєнний стан

Зображення користувача Вакула Коваль.

При бажанні, можна вводити не повномірний воєнний стан з визнанням якихось прав за ворогуючою стороною, а об'явити часткові накази: комендантська година, заборона перебування іноземців і т.ін. Тут для політиків нема проблем, як його придумати.

VAKULA

Зображення користувача Альберт Саїн.

Vakula каже:
При бажанні, можна вводити не повномірний воєнний стан з визнанням якихось прав за ворогуючою стороною, а об'явити часткові накази: комендантська година, заборона перебування іноземців і т.ін. Тут для політиків нема проблем, як його придумати.

Обгрунтуйте будь ласка на міжнародному праві..