Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Україні з’явиться перший онлайн-реєстр занедбаних пам'яток культури

Онлайн-реєстр ― це інтерактивна мапа культурно й соціально значимих об’єктів, що потребують негайної допомоги та водночас "народна Вікіпедія".

 

Онлайн-реєстр матиме вигляд інтерактивної карти, на якій позначено замки, палаци, бібліотеки, центри дитячої творчості, сільські клуби, спортивні й музичні школи та інші об’єкти у незадовільному стані ― з фото, історією та описом. Користувачі матимуть доступ до пошуку за пінами об’єктів, а також можливість додати об’єкт самостійно.

1234.jpg

Проект онлайн-реєстру
Проект онлайн-реєстру

Проблематика всіх об’єктів, нанесених на інтерактивну мапу, висвітлена учасниками ініціативи #SOSмайбутнє, що проходить у соціальних мережах. У так званій «громадській інвентаризації» об’єктів соціального значення взяли участь понад 2000 небайдужих, котрі привернули увагу до сотень пам’яток культури, сільських клубів, занедбаних спортивних майданчиків. На момент запуску онлайн-реєстру на карту буде нанесено перші 100 із них ― ті, стан яких викликає найбільше занепокоєння.

 

Акція #SOSмайбутнє. Тамара Швець Дружина Героя небесної Сотні Віктора Швеця

 

Перший етап запуску онлайн-платформи www.sosfuture.com.ua заплановано на 15 травня. Презентація відбудеться в Українському кризовому медіа центрі. Початок о 10.00.

 

Наступний етап має бути найскладнішим, оскільки передбачає створення "Порталу добрих справ" ― потужного веб-ресурсу. В основі "Порталу добрихсправ" ― концепція краудсорсінгу та краудфандінгу, де волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори зможуть разом, спільними зусиллями та коштом, відновлювати занедбані державою об’єкти. До проекту буде залучено експертів у галузі економіки, права та історико-культурної спадщини. Увесь процес відтворення соціокультурної сфери передбачено абсолютно прозорим ― завдяки регулярній публічній звітності.

 

Акція #SOSмайбутнє. Український композитор та диригент, заслужений діяч мистецтв України Роман Кофман 

 

Контекст

 

У рейтингу країн за рівнем людського розвитку, який складає ООН, Україна має постійну негативну динаміку. Україна тримає лідерські позиції з дитячого алкоголізму, тютюнової та наркотичної залежності, держава імітує зміни та реформи. Особливо це відчутно в соціокультурній сфері. Можновладці критично мало роблять для розуміння реальних гуманітарних потреб громадян.

 

Акція #SOSмайбутнє. Український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан

 

Культурні очільники роками байдуже та бездіяльно спостерігають за тим, як в країні руйнуються знакові пам’ятки архітектури. Вони є свідками та інколи учасниками знищення інституцій культури, освіти, спорту. У невеликих містах та селах люди виключені з сучасності: від колишніх культурних центрів, сільських клубів, бібліотек, спортивних шкіл та стадіонів лишилися руїни. Ми ніби навмисно знищуємо можливості кожного нового покоління на гідне життя, а потім дивуємося трагічному стану країни. Вже давно настав час кожному взяти відповідальність за своє майбутнє і своєї країни в свої руки.

 

Акція #SOSмайбутнє. Заслужений лікар України Ілля Ємець

 

Нагадаємо, що ініціатором створення платформи #sosмайбутнє виступила Наталія Заболотна, засновниця Art Ukraine Foundation, за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень. За створення онлайн-ресурсу відповідає Агенція цифрових комунікацій Volta.

 

* * *

#SOSмайбутнє ― громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні та кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян.

 

Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.

 

Для цього ми створюємо дієвий інструмент, за допомогою якого волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори – усі небайдужі до долі нашої країни зможуть ефективно взаємодіяти та разом працювати над відродженням культурної сфери України.

Ми прагнемо відновити соціально важливі об’єкти, занедбані державою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники.

Війна в Україні як елемент піар-кампанії корпоративних психопатів (+аудіо)

Концепція виборчої кампанії в американський Конгрес 2022 року трішки змінюється: тепер з президента Байдена робитимуть не миротворця на руїнах України, а переможця на руїнах Росії. Перемога України...

Останні записи