Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

В Німеччині розробили гнучкі сонячні панелі на тканинній основі

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Проект, спрямований на розвиток текстильної промисловості Німеччини, призвів до розробки гнучких сонячних панелей на тканинній основі. Такі панелі підходять для використання на фасадах будівель, а також у якості тентів вантажних автомобілів для виробітку електроенергії.

 

 Доктор Йонас Сундквіст з Інституту керамічних технологій і систем Фраунгофера (Fraunhofer IKTS) разом із партнерами працює над розробкою текстильних гнучких сонячних елементів, повідомляє  eco town, посилаючись на The Engineer.

«Використовуючи різні процеси нанесення покриттів, ми можемо виробляти сонячні елементи безпосередньо на технічному текстилі», – каже Ларс Ребенклау, керівник групи в Fraunhofer IKTS.

Сундквіст зазначає, що машини в текстильній промисловості призначені для обробки величезних рулонів тканини – шириною п'ять-шість метрів і до 1000 м завдовжки. А під час процесу нанесення покриття текстиль повинен витримувати температуру близько 200 °С. Важливими є й такі фактори: тканина повинна відповідати пожежним нормам, мати високу міцність на розрив і бути дешевою у виробництві. Для виконання всіх умов консорціум обрав тканину зі скловолокна.

Перед командою також постало завдання, як нанести на тканину тонкий електрод, фотоелектричний шар і верхній електрод. Рішення полягало у використанні переносного друку для нанесення вирівнюючого шару. Інші процеси були адаптовані таким чином, щоб вони могли бути включені в стандартні методи виробництва, використовувані в текстильній промисловості. З цією метою два електроди, які виготовлені з електропровідного поліестеру, – і фотоелектричний шар наносяться методом рулонного друку. Сонячні панелі також ламіновані додатковим захисним шаром для додання міцності. Дослідницька група вже створила перший прототип.

«Технологія продемонструвала основні функціональні можливості наших сонячних панелей на текстильній основі, – заявив Ребенклау. – Зараз їх ефективність становить від 0,1 до 0,3 відсотка».

У подальшому проекті команда сподівається збільшити ефективність на понад п’ять відсотків. Команда визнає, що сонячні батареї на основі кремнію більш ефективні, але додають, що їх зусилля пропонують альтернативу для конкретних застосувань. У разі успіху перші сонячні батареї на текстильній основі можуть бути готові до комерціалізації приблизно через п’ять років.

 

Наші інтереси: 

Нові технології змінюють світ.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Пандемія!

Політична зоологія: психопати і соціопати в ситуації глобальної кризи ­– повстання мавп

«Психопати можуть імітувати почуття, проте єдиним реальним почуттям, яке вони мають, є своєрідний голод, який хижак відчуває щодо своєї майбутньої здобичі. Коротко кажучи, психопат є хижаком людства».

Останні записи