Зображення користувача Богдан ДуБ.
Богдан ДуБ
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Там, де звук зайвий

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

Телевізор - потужний метод глибокого впихування інформації поза свідомістю, всупереч бажанню сприймача. Його вигідно використовувати у в’язницях для перепрограмування і підкорення в’язнів. Його можна використовувати для психотерапії. Його недопустимо використовувати здоровій вільній людині в будь-якому віці. Хочеш втекти від самого себе - тримай пульт!

Вчені пояснили, чому багато хто з нас вважає за краще проводити вільний час біля телеекрану. Професор психології Манчестерського університету (Великобританія) Джеффрі Бітті провів дослідження, яке дало відповідь на запитання: чому переважна більшість людей надають перевагу телебаченню, а не книгам і радіо.

Виявляється, мозку сучасної людини набагато легше зрозуміти повідомлення, супроводжуване "картинкою" з текстом і звуком, ніж окремо взяті текст або мова. Під час дослідження 150 чоловікам і жінкам показували інформацію про турпоїздку, мобільний телефон і машину. Спеціальні прилади відзначали, скільки кожен "піддослідний" запам'ятовував з відеоряду без звуку, тільки зі звукового повідомлення і при комбінації цих двох елементів.

Професор Бітті виявив, що вже після одного сеансу ті з добровольців, хто дивився озвучене відео, згадували про предмет більше, ніж ті, хто тільки слухав або тільки дивився про нього. Тож немає нічого дивного в тому, що телебачення зайняло перше місце серед засобів масової інформації. І поки, на щастя чи на жаль, здорової альтернативи йому немає.

Звісно, чим більше каналів/чуттів задіяно в сприйнятті - тим повніша інформація. Тут треба розуміти, що кожне з чуттів (слух, тактильні/дотик, зір, смак, запах) має свою форму впливу на людину, "записує" потоки різної інформації. Кожне з сенсорних чуттів має свій унікальний вплив на душу, який неможливо замінити іншим. Функцію слуху ми описували в статтях Слух, Звуки Золотої ери, Фільм... Музика. Виконує.. Музика і душа тощо.

У зору зовсім інша, вогненна зона компетенції, яка більше відповідає інтелекту/рос."уму". Слух - ефірна зона, компетенція вище глузду/відання, духовного відання. В поєднанні зору з слухом отримуєм тонке, часом інтуїтивне, відання предмету з логічним розумінням. А відання - це найстабільніша наша структура, тому в зв’язці з музикою будь-що запам’ятається найкраще.

Професор Бітті тільки зачепив тему телебачення. Згадаймо інший, важливіший момент. Телебачення, даючи одночасно інформацію щонайменше на 3 канали, дуже спрощує людині процес сприйняття інформації. Пам’ятаємо: чим більше каналів - тим ліпше. Правда, від такої легкості у людей, що постійно дивляться телевізор, "редукуються"/розслабляються чуття. Тобто, їм важко даєтся просто графічна чи музична інформація. Іншими словами - телевізор детренує.

З іншої сторони, телевізор бере на себе роль активного елементу в взаємодії. Мислячого і опрацьовуючого елементу, і людині залишаєтсья тільки сприймати. Така форма сприйняття позбавляє сприймача активної ролі. Безмовно, без домовленостей і попереджень, підсвідомо ставить сприймаючого в пасивне, підпорядковане положення. Виховує в сприймачі пасивного, маргінального, немислячого раба.

Під час сприйняття аж по трьох каналах, людині важче фільтрувати те, що вона сприймає. Процес сприймання настільки захоплює, що свідомість відходить на другий план. Таким чином, все, що потрапляє з телевізора, обходить природні логічні фільтри / свідомість, і відразу потрапляє в підсвідомість.

Багато хто любить телевізор, бо він "розслабляє". Та він просто "вирубає"/виключає свідомість! Хочеш втекти від самого себе - тримай пульт! 

З іншої сторони потрійний вплив "давить", і психіка змушена сприйняти те, що подаєтсья. І, повертаючись до початку - сприймаючому в зручній формі "втискується" інформація поза його волею.

Оскільки втиснута інформація не була отримана активно і свідомо, то не сформувались зв’язки в пам’яті, такі собі посилання на матеріал. Тому отримана таким чином інформація значно швидше забувається і її важчее використати в житті, ніж та, яка була здобута. Тобто, ніж та, яку ми свідомо, виступаючи активним елементом, вийняли з тексту, звуку, форми тощо.

Під час ТБ перегляду наші відчуття сплять разом з свідомістю, тоді як під час активного сприйняття ми концентруєм увагу і відчуття, якими сприймаєм. Це тренує чуття і створює більше "посилань" в пам"яті, так як одне чуття сприймає, а інші 4 мають змогу шукати свої "в тему" і вставляти в потік засвоєння. На приклад, це фантазія під час читання книги чи прослуховування аудіо тощо.

Згадайте себе біля телевізора: ?чи часто ваш розум обурювався від того, щó вам втулюється невидимим потужним пресом в душу? І щоб захиститись, приходилось "піднімати на ноги" логіку і етику, фільтри відчуттів і підвищувати рівень самоусвідомлення і відсторонення...

Резюме. Телевізор - потужний метод глибокого впихування інформації поза свідомістю, всупереч бажанню сприймача. Його вигідно використовувати у в’язницях для перепрограмування і підкорення в’язнів. Його можна використовувати для психотерапії. Його недопустимо використовувати здоровій вільній людині в будь-якому віці.

Наші інтереси: 

філософія

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Коментарі

Зображення користувача Оксана Лутчин.

 Інформація, яку треба поширювати.

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Андрій Пасічник.

"Ум" - українське слово. "Голодній кумі одне на умі". Ум і розум - це як кінь і вершник.

Зображення користувача Миро Продум.

Гарне порівняння. Це треба взяти для Сенсара. Ум - це підсвідомість, а розум - свідомість. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Леонід Українець.

Людина уміла, людина розумна...

https://t.me/ETEPHET

Зображення користувача Миро Продум.

Чудово! Людина уміла (габіліс) насправді була твариною, бо керувалася автоматичними програмами (умом). І тільки людина розумна (гравець розумний) мала духовну свідомість і була носієм вільної волі. 

 

Умілий - це той, що довів роботу до автоматизму. Ум - це автоматична складова людського мислення. Розум - це творча частина, керована втіленою духовною сутністю. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Михайло Харачко.

Інформація, яку сприймає аналізаторна система зору, обходить захисні бар'єри і легко вкарбовується в мозок.

 

Висновок:

1.треба використовувати це для просування сонячного світогляду і арійського способу життя(створювати фільми, відеоролики ). 

2.Захищати себе від руйнівної інформації шляхом відмови від телевізора і фільтрування її в мережі.

 

Тема впливу зображень на свідомість добре розкрита у фільмі "Людина з бульвару Капуцинів" (1987р.). 

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Богдан ДуБ.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"