Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Сотні мігрантів продовжують протестувати біля вокзалу Будапешта

Сотні мігрантів другий день поспіль протестують біля залізничного вокзалу в Будапешті. Напередодні угорська влада вирішила закрити його, аби запобігти подальшому просуванню переселенців країнами Євросоюзу.

Близько 2 тисяч людей облаштувалися біля будівлі вокзалу Келеті в Будапешті, маючи на руках вже придбані квитки на потяги.

До цього - у понеділок - угорська влада не змогла зареєструвати усіх новоприбулих мігрантів згідно з правилами ЄС, дозволивши їм сідати на потяги до Відня та південної Німеччини. Проте у вівторок поліція закрила вокзал для мігрантів.

У середу сотні мігрантів продовжили протестувати під будівлею залізниці, вигукуючи: "Свобода, свобода!" і вимахуючи квитками на потяги.

Журналісти повідомляють про напругу, що панує на місці події: між мігрантами і поліцією періодично спалахують сутички.

Протистояння розгорілося і біля ще однієї залізничної станції у Будапешті, де група нелегалів зайняла платформу, відмовившись сідати на потяг до приймального пункту мігрантів у місті Дебрецен на сході Угорщини.

Мігранти

Як повідомили у поліції місцевим ЗМІ, "нелегальні мігранти" тримали над головами дітей і вимагали дозволити їх рухатися далі до Німеччини.

Угорський прем'єр-міністр Віктор Обран має в четвер зустрітися з лідерами інших країн ЄС, аби обговорити кризу з мігрантами у своїй країні.

З місця події

"Безвихідна ситуація на залізничній станції Келеті триває. Багато сімей тут намагаються вирішити, що їм робити далі. Усі запитують одне одного про одне і те саме: дозволять їм продовжити подорож чи вони застрягли тут доти, доки в них не закінчаться гроші?", - передає кореспондент Нік Торп із Будапешта.

"Ряди поліції блокують вхід до станції. Люди засмучені і дуже злі.

Я говорив із двома сирійськими дівчатами, які розповіли, що не милися вже кілька днів. Вони розповіли, що угорці дивляться на них згори, а готелі і ресторани не пускають їх всередину. Вони у цій ситуації почуваються вкрай приниженими", - каже кореспондент.

Список на повернення

Багато мігрантів перебувають на вокзалі Келеті вже кілька днів. Кореспонденти кажуть, що це переважно сирійці, афганці чи еритрейці.

У ЄС мігранти шукають притулку і, згідно з чинним законодавством, мають реєструватися у першій країні Євросоюзу, в яку вони прибули.

Будапешт

Кількість переселенців, які намагаються потрапити до Європи, є рекордною. Лише за липень до ЄС потрапили 107,5 тис. мігрантів.

У Німеччині очікують, що цього року до країни можуть прибути близько 800 тис. мігрантів - вчетверо більше, ніж минулого року.

Євросоюз намагається домовилися про спільну політику щодо мігрантів поміж усіма країнами-членами.

Кореспондент ВВС у Брюсселі Кріс Морріс повідомляє, що Єврокомісія нині розробляє перелік безпечних країн, з яких до Європи приїжджають мігранти, аби їх можна було повертати назад до цих країн.

Речник Єврокомісії в середу поскаржився, що у виконавчому відомстві ЄС вражені кількістю переселенців, які прибувають на європейські узбережжя.

 

Тим часом понад 4 тисячі мігрантів прибули на материкову Грецію із острова Лесбос у ніч проти середи.

Два судна, на борту яких були понад 4,4 тис. людей, прибули у порт Пірей, що неподалік Афін.

Грецький уряд готується до міжнародних переговорів щодо дій у ситуації, коли до берегів країни постійно прибувають тисячі людей з іншого боку Середземного моря.

Від початку року до Греції прибуло більше ніж 160 тис. людей. Це вже перевищує загальні показники минулого року.

Уряд заявив, що не має достатньо ресурсів для того, щоб дбати про стількох новоприбулих, але громадські активісти наполягають на тому, щоб влада докладала більше зусиль.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи