Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
103

Шведський стартап починає виробництво водоростей для фотоелементів

Категорія:

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Шведський стартап Swedish Algae Factory починає комерційне розведення підводних крем’яних водоростей діатомей, скляні панцирі яких збільшують продуктивність сонячних елементів.

maxresdefault1.jpg

Софі Аллерт, голова Swedish Algae Factory

Сотні мільйонів років тому, в Тріасовий або ранній Юрський період діатомеї виявили, що панцир з діоксиду кремнію, основного складового елемента скла, допомагає їм ефективніше переробляти світло. Він складається з шарів і воронок, куди потрапляють нечисленні промені світла, що пробиваються через товщу вод.

Вивчивши ці мікроскопічні панцирі, шведські фахівці змогли підвищити ефективність сонячних панелей — на 4% у разі кремнієвих панелей і на цілих 60% у випадку сенсибілізованих барвником сонячних батарей.

У діатомей є й інші, не менш привабливі варіанти застосування. Наприклад, з них можна виготовляти екологічно чистий сонцезахисний крем, органічний абсорбент для косметичних цілей, зволожувачі та очищувачі води, оскільки ці водорості видаляють із стічних вод азот і фосфор.

«Ми переконалися, що у них є безліч дивовижних сфер застосування, але хтось повинен почати масове виробництво цього матеріалу», — говорить голова Swedish Algae Factory Софі Аллерт. Це непросте завдання — на виробництво однієї тонни панцирів потрібно 3000 квадратних метрів посівних площ. Отримавши фінансування від Шведського міністерства енергетики, стартап вже почав будівництво першої фабрики з розведення водоростей, яка повинна почати роботу на початку 2018 року.

У 2019 або 2020 році таких фабрик за планом стане вже три, а до 2030 року Аллерт і її команда хочуть мати не менше 30 «плантацій» по всій Європі, повідомляє Wired UK.

Згідно з даними Всесвітнього фонду дикої природи, який номінував стартап на премію Climate Solver, якщо ця технологія проникне на 30% ринку до 2027 року, емісія парникових газів скоротиться на 21 млн тонн на рік. Приблизно стільки виділяють на рік 4,5 млн бензинових автомобілів.

Наші інтереси: 

Держава повинна підтримувати екодослідження і сприяти їх впровадженню на практиці.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Творіння природи мають найвищу якість. Звісно, творила не природа, а "небесна лабораторія".

Все, що робиться з власної волі, - добро!