Люди від народження схильні до певних особистих уподобань. Типологія Юнга розглядає чотири пари таких уподобань, які психоінформатика називає основними ознаками типів (оскільки розрізняє й інші, менш виражені ознаки).

В залежності від того, які уподобання домінують, людина є носієм однієї з пари основних ознак, тобто може мати тип:Екстравертний або ІнтровертнийСенсорний або ІнтуїтивнийЛогічний або ЕтичнийРаціональний або Ірраціональний
Якщо який тип логічний, то це не значить, що в нього абсолютно немає ознак етичності — навпаки, в нього є і одне, і друге, але логічність є домінуючою, яскравішою. За аналогією згадаймо, що серед людей є лівші і правші. Те, що ви правша, ще не значить, що ви ніколи не користуєтесь лівою рукою. Ви просто віддаєте більшу чи меншу перевагу правій руці в залежності від того, наскільки яскраво у вас виражена ця властивість. Те ж саме і з основними ознаками, які можуть у вас виявлятися з різною інтенсивністю.За допомогою основних ознак можна з високою ймовірністю визначити психологічний тип. Тому вам буде легше зрозуміти сутність основних ознак, якщо Ви відразу ж спробуєте “приміряти” їх до себе. З ознаками “екстраверсія—інтроверсія”, “сенсорика—інтуїція” та “логіка—етика” ви вже знайомі. Тепер спробуйте визначитися за ознакою “раціональність—ірраціональність”.

ХТО Я: РАЦІОНАЛ ЧИ ІРРАЦІОНАЛ?1. Якщо Ви РАЦІОНАЛ, то, скоріше всього:Прокинувшись вранці, чітко уявляєте собі, що робитимете протягом дняЯкщо порушується ваш план, то це вибиває вас з коліїЛюбите починати нову роботу тільки після завершення попередньоїЗнайомі вас вважають принциповою людиноюСхильні думати і діяти відповідно до попередньо встановленого плану, навіть якщо зовнішні обставини цьому не сприяютьДо будь-яких справ схильні готуватись завчасно, приходити на зустрічі раніше призначеного терміну, щоб ненароком не запізнитисьВаші рухи здебільшого чіткі і фіксовані, без плавних переходів

Якщо Ви ІРРАЦІОНАЛ, то, скоріше всього:

Вважаєте, що розвиток подій сам все розставить на свої місця.Легко замінюєте одні плани іншими.Можете одночасно почати кілька справ і потім докладати чимало зусиль для їх завершення.Знайомі вас вважають людиною імпульсивною і гнучкою.Схильні діяти за ситуацією, не переобтяжуючи себе зайвими планами і строками.Можете зволікати зі справами до останньої хвилини, розраховуючи на своє вміння імпровізувати, на натхнення і щасливий випадок.Ваші рухи ніби заокруглені, плавні, розкуті, м’які, “котячі”--------------------Далі буде.

Попередні статті:Клуб знайомств “Перехід-IV”: для тих, хто прагне більшого1 - Створи свою корпорацію!2 - Очі та руки вашої організації3 - Підводна частина корпоративного айсбергу4 - Психологія корпоративної розвідки5 - Комісари і снайпери6 - Фактор експансії. Генії кінцевого результату.

7 – Навігація в часі.Гравець: 
Народний Оглядач
 
Форум Підтримати сайт Довідка