Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Е-декларування по-наполеонівськи

Світ:

На початку ХІХ століття Наполеон Бонапарт провів у Франції грандіозну фіскальну реформу. Аристократи задекларували своє непомірне майно, почали платити податки і змушені були продавати свої землі селянам за помірною ціною.

16112702.jpg

Наполеон Перший Бонапарт, імператор Франції у 1804-1814-х рр

У французького імператора Наполеона Бонапарта була неоднозначна репутація навіть у власній країні. Багато французів вважали його узурпатором, хоча він і отримав корону після плебісциту.

До того ж імператор народився на Корсиці, яка тривалий час перебувала під владою Генуезької держави і мала не надто тісні й тривалі зв'язки з Францією. Дивно звучав і основний державний принцип Наполеона: Імперія Французької республіки.

Проте Наполеон видав закони і провів реформи, з якими країна жила понад століття. Однією з найбільш довгоживучих наполеонівських новацій став кадастровий кодекс. Його прийняли у 1807 році, і в незмінному вигляді він проіснував більше століття — до 1930‑го.

Цей документ дозволив створити фіскальну систему, при якій знать, яка століттями не сплачувала податки, почала наповнювати скарбницю відрахуваннями. А величезні земельні наділи, часто порожні, стали продаватися або здаватися в оренду — адже за них треба було платити податки.

Про це пише журнал Новое время.

 

Наші інтереси: 

Цікавий досвід.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Натисни кнопку!

Вічне життя: 7 необхідних компонентів режиму керованої молодості

Творення нової цивілізації – це надзвичайно тривалий процес. Для досягнення в ньому успіху треба жити не просто довго, а дуже довго. Ще десяток років тому вершиною наших мрій у цій справі було...

Останні записи