Дивергент / Divergent (2014) - фільм

Світ майбутнього, у ньому суспільство поділено на 5 фракцій, виходячи з рис людини: Щирість, Зречення, Безстрашність, Дружелюбність, Ерудиція. Досягнувши 16 років, кожен підліток проходить тест, яким визначається, у якій фракції людина перебуватиме до кінця свого життя.

Беатріс (Тріс) Пріор — шістнадцятирічна дівчина із сім'ї, що належить до фракції Зречення не отримує остаточного результату тесту, тому що вона є Дивергентом — людиною, яка не відноситися лише до однієї фракції і за думкою влади міста зумовлює небезпеку повстання і зрушення побудованої системи Фракцій.

Тріс робить неочікуваний для всіх вибір, який цілковито змінює її майбутнє, її саму і несе за собою нестримний потік пригод.

Вже в найближчому часі в Чикаго розпочнеться вже зовсім інше суспільство, якого ніхто не чекав раніше. Для того, щоб хоч якось упорядкувати все це місцеве божевілля, уряд просто-напросто був змушений розділити населення на п'ять різних фракцій. Кожна людина, якій вже настав 16 років, зобов'язана вибрати одну з цих п'яти фракцій. Можливо, від вибору цієї фракції залежить вся його життя, але це ще досі не доведено.

Кожен з жителів вибирає те, що йому більше підходить, те, що ближче до нього. Він повинен вибрати якість, до якого він тягнеться. Це може бути зречення, щирість, ерудиція, безстрашність і дружелюбність.

Але все зовсім не так, як декому здається. Багато хто думає, що вибрати фракцію дуже просто, але насправді все не так. Переставляти людей по ігровому полю як пішаків, ніяк не можна. Багато хто з жителів наділені добрими якостями, які ніяк не вкладаються в рамки...

Дивергент (англ. Divergent, дослівно укр. Відмінний) — американський пригодницький бойовик режисера Ніла Берґера, що має вийти у березні 2014 року. У головних ролях Шайлін Вудлі, Тео Джеймс, Ансель Елґорт. Стрічку створено на основі роману Обрана Вероніки Рот.

Сценаристами були Еван Доґерті і Ванесса Тейлор, продюсерами — Люсі Фішер, Поуя Шабазін і Дуглас Вік. 

Тривалість фільму - 02:11:40 год.

Герої

Беатріс (Тріс) Пріор - шістнадцятирічна жителька Чикаго, що під впливом війн і негараздів збудувало систему фракцій. Беатріс до 16-ти років належала до фракцій Зречення, живучи у сім'ї альтруїстів — з матір'ю Наталі, батьком Ендрю та братом Калебом. Довгий час вагалася яку фракцію вибрати, ще більше невпевненості їй додав тест, який не визначив остаточного результату, тим самим підтвердивши, що дівчина — Дивергент. Вступає в фракцію Безстрашності, де закохується у свого інструктора Чотири. Рішуча, альтруїстична, відважна, дещо саркастична.

Має 3 татуювання:

  • Три ворони на ключиці, як символ трьох членів її сім'ї, яких вона покинула.
  • Знак фракції Безстрашності на плечі.
  • Знак фракції Зречення на іншому плечі.

Чотири (Four)/Тобіас Ітон - член фракції Безстрашності та інструктор неофітів-перехідників. Мовчазний, рішучий, відважний. Відомий за кличкою «Чотири», яка викликана тим, що у хлопця лише 4 страхи, що зустрічається дуже рідко. Закоханий у Тріс, яка відповідає взаємністю.

Слоган фільму

"Ти небезпечний, якщо ти інший"

Критика

Станом на 2 лютого 2014 року рейтинг очікування фільму на сайті Rotten Tomatoes становив 99% з 19,977 голосів, на Kino-teatr.ua — 100% (2 голоси).

Фільм отримав змішані відгуки: Rotten Tomatoes дав оцінку 48% на основі 189 відгуків від критиків (середня оцінка 5,4/10) і 76% від глядачів із середньою оцінкою 3,9/5 (88,219 голосів). Загалом на сайті фільми має змішаний рейтинг, фільму зарахований «гнилий помідор» від кінокритиків, проте «попкорн» від глядачів, Internet Movie Database — 7,4/10 (57 322 голоси), Metacritic — 48/100 (38 відгуків критиків) і 6,0/10 від глядачів (194 голоси). Загалом на цьому ресурсі від критиків і від глядачів фільм отримав змішані відгуки.

Касові збори

Під час показу в Україні, що розпочався 10 квітня 2014 року, протягом першого тижня фільм був показаний у 82 кінотеатрах і зібрав 114,562$, що на той час дозволило йому зайняти 4 місце серед усіх прем'єр. Станом на 14 травня 2014 року показ стрічки триває 3 тижні і за цей час стрічка зібрала 273,401$. Із цим показником стріка зайняла 27 місце в українському кінопрокаті 2014 року.

Під час показу у США, що розпочався 21 березня 2014 року, протягом першого тижня фільм був показаний у 3,936 кінотеатрах і зібрав 54,607,747$, що на той час дозволило йому зайняти 1 місце серед усіх прем'єр. Станом на 14 травня 2014 року показ фільму триває 55 днів (7,9 тижня) і за цей час фільм зібрав у прокаті у США 145,505,795  доларів США (за іншими даними 145,366,750 $), а у решті світу 112,990,000$ (за іншими даними 117,000,000$), тобто загалом 258,495,795$ (за іншими даними 262,366,750$) при бюджеті 85 млн $.

Нагороди і номінації

Рік Нагорода Категорія Номінант Результат
2014 MTV Movie Awards Улюблений персонаж Шейлін Вудлі (за роль «Тріс») Перемога
 

Музика з фільму

OST - Divergent [Junkie XL] (2014) [MP3 320]

Використано матеріали з сайтів http://uk.wikipedia.orghttp://aburmu4.tv/


Приємного перегляду! 

Якість бажає бути кращою та й "озвучка" московською ;)

 

 


Відгуки з коментарями

Мета Трон:

"Фільм відмінний, порадував. За останній час це, мабуть, найкраще, що я бачив. Фільм-провісник, фільм, що розширює і змінює свідомість, фільм-код.

Земля перейшла до Нової Еру, Нову Епоху свого розвитку. Зміни вже витають у повітрі і поступово осідають, хоча стара порочна система намагається продовжити агонію і ілюзію, чіпляючись за «життя» з останніх сил. Все це не може не знайти свого відображення в кінематографі.

Дивергенти - це по суті діти-індиго, які вже широким потоком приходять на Щільний план Землі для того, щоб перетворити систему. Вони не підкоряються заборонам і догмам, вони мислять незалежно, вони не йдуть за натовпом, вони рушать всі нав'язані стереотипи, правила і традиції.

Таких фільмів вже багато і їх буде все більше. Вони - дзвін, набат, код для дівергентов, вони пробуджують від сну в ілюзії. Це дуже чітко і ясно показано у фільмі. Це також пояснює націленість теми на підліткову аудиторію, на покоління, яке вже протягом кількох років зможе створити новий світ.

Головній героїні не потрібно бути писаною красунею. Це дівчинка - сіра мишка зі своєю незалежною позицією, яка вибирає те, що резонує з нею, з її Вищої Духовної Сутністю. Розкриваючись, вона перетворюється на осередок Сили, Любові і Світла. Все починає обертатися навколо неї і таких як вона. Вона вибирає інший світ і він проявляється. Вона - Творець. Весь стрілялки - лише інструмент для прояву нового Творіння в Щільному плані Землі.

Фільм надзвичайно глибокий, якщо ця глибина відкривається для наглядача, думаючого і бачить.
10 з 10
Хай буде так!"

Julia_vagrant:

"Гучна музика, багато акцентів, яскрава і доречна комп'ютерна графіка - все це показало мені, що упор явно робився не на гру акторів (молодих і невідомих, в більшості своїй), а на сюжетну лінію. Динамічно, звичайно, але відчуття тривалості часу не залишає.

Що абсолютно не дивно! Адже фільм «Дивергент» знятий за однойменним романом Вероніки Рот, у нас більш відомому під назвою «Вибрана» (офіційний переклад). Історію, написану в жанрі антиутопії, відносять до категорії young-adult, для дорослих молодих або вже дорослих молодиків, точного перекладу у нас поки не придумали і грубо все гребуть під «підліткові переживання». Книга вистрілила в США і незабаром підкорила світ. Сьогодні саме підліткові романи все частіше екранізують і все рідше отримують очікуваний результат. Феноменально, враховуючи, що розрахунок кіноіндустрія провела вірний, - в кіно валом валять саме діти від 15 років."

Beezwax: Від Ендера до Беатріс або гри для старшокласників

"Якщо охарактеризувати даний фільм кількома словами, то можна сказати що це тільки розбіг до чогось більш масштабного. Тому глядач спочатку налаштуватися на сприйняття саме «частини» а не «цілого». Треба було з чогось починати, щоб розповісти те, що дійсно хочеться.

Не можна було звільнитися від відчуття аналогії з фільмом «Ender` s Game ». Насамперед, це стосується фабули: відрив від сім'ї, тривалий тренувальний процес, серйозний екшен тільки під завісу. Тренінг «команда на команду» або «захопи прапор» це скоріше з «Starship Troopers» Верховена.

І все-таки більше хочеться розглянути «Divergent» як самостійний фільм, тим більше, що серйозні передумови до цього є.

Потрібно віддати належне творцям в строгості прямування заданої основі - в центр подій поставлена ​​соціальна фракція з її законами та адаптація в ній людини. Приплітати попутно почуття і емоції, виступають лише в якості необхідних дрібних доповнень без претензій на верховенство. Хоча, кілька разів звучали відповідні музичні композиції привносячи якесь моментальне і швидко випаровується присутність романтизму. Великий плюс у тому, що і адаптація має свою тактику самозбереження і в цьому процесі основний інтерес. Героїня Шейлін Вудлі не самотня у своїх прагненнях - в конкуренції недоліку не буде, тим більше ціна невдачі висока. Але вона самотня у своїх особливостях нестандартного мислення.

Ідея поділу суспільства на фракції свіжа, цікава і масштабна, що випливають звідси можливості розвитку подій занадто великі для рамок одного фільму. Це стане ясно в процесі перегляду. Але тут же і закладені небезпеки. Досить неясно висвітлюються причини необхідності поділу суспільства на фракції. Ще більш загадково виглядають «загроза» місту ззовні: патрулі, бетонні загородження, озброєння - проти кого чи чого все це? Про це немає і натяку. Ця недомовленість зяяла на тлі, загалом, доброго задуму.

Оскільки зовнішній ворог рішуче відмовлявся виходити на сцену, його місце зайняв ворог внутрішній. В принципі, такий поворот подій напрошувався всім поведінкою ключових персонажів. Однак, навіщо однієї фракції віднімати влада в іншої? У реальності потреба захоплення влади викликана необхідністю проведення політики відмінною від нинішнього володаря. Що саме не влаштовувало бунтівну фракцію і які принципові особливості вони хотіли привнести в існуючу систему - не сказано. У підсумку, притягнутий політичний аспект виглядає вже дуже поверхневим.

Для оцінки фільму, перш за все, потрібно відповісти чи підходить роман Вероніки Рот для екранізації? Можливості літератури та кінематографа досить різні; не заглиблюючись у суть питання можна укласти, що у Ніл Бергера вийде схоже в цілому і різне в дрібницях. Дорогоцінний камінь має безліч способів огранення, все питання в перевазі виконавця."

Арсен Дубовик:

"Мені фільм одразу нагадав поділ людей на 16 соціотипів :) (наша недавня дискусія з паном Альбертом). Хтось навіть може побачити поділ (правда досить штучний) суспільства на касти. Фракційне суспільство Чикаго майбутнього також має поділ на кшатріїв/Безстрашних, господарників/Дружелюбників, вайш'їв/вигнанців, брахманів/Зреченців тощо. Але це вже як кому до вподоби. Основне - не можна однозначно казати, що ти логіко-інтуїтивний інтроверт і все тут! Дивергент тому доказ. ;)"

Гравець: 
Арсен Дубовик

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка