Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
184

Для України є можливою закупівля в США літаків F-15

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Згідно з проектом Концепції розвитку Повітряних сил Збройних Сил України на середньострокову перспективу розглядають можливість закупівлі американських винищувачів.

f-15-eagle.jpg

F-15 Eagle

Для Повітряних Сил Збройних Сил України є можливість придбати у США всепогодні тактичні винищувачі 4-го покоління – F-15, повідомляє Український мілітарний портал.

Таку інформацію озвучив заступник командира повітряного командування «Центр» з авіації – начальник авіації полковник Олег Захарчук в інтерв’ю АрміяInform.

Завдання щодо заміни радянських винищувачів на озброєнні ПС ЗСУ, після вичерпання їх термінів експлуатації, поставив Міністр оборони.

“На перспективу Міністр оборони поставив завдання щодо закупівлі нових літальних апаратів. Наприклад, є можливою закупівля в США літаків F-15. Вони теж не нові, але мають значний бойовий потенціал, що дає змогу виконувати завдання на досить високому рівні.”, – розказав Олег Захарчук

Нещодавно український льотчик Олексій Месь у ролі спостерігача взяв участь у дозаправці винищувача F-15D Eagle в повітрі зі складу 144-го винищувального крила Повітряних сил Національної гвардії США.

Також ці літаки брали участь у минулорічних міжнародних військово-повітряних навчаннях “Чисте небо 2018”. Тоді ж українські спеціалісти змогли оцінити F-15 для потенційної експлуатації.

Окрім того згідно з проектом Концепції розвитку Повітряних сил Збройних Сил України на середньострокову перспективу (нині розробляється) розглядають можливість закупівлі американських винищувачів.

Довідка: F-15 — американський всепогодний тактичний винищувач 4-го покоління. Призначений для завоювання переваги в повітрі. Прийнятий на озброєння в 1976 році. Винищувачі F-15 застосовувалися на Близькому Сході, в Перській затоці, колишній Югославії, Лівії.

Наші інтереси: 

Озброєння Української Армії сучасними літаками.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Це буде потужний імпульс для модернізації всієї наземної інфраструктури. Але справжні зміни почнуться після переходу на винищувачі п’ятого покоління.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

F-15 необхідні для початку - щоб звикнути. На підході F-15EX, далі F-35.

Американська компанія Boeing вперше показала новітній винищувач F-15EX (відео)

Все, що робиться з власної волі, - добро!