Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Єжи Тарґальський: Росія – це паразит, який шукає організму, котрий буде її підживляти

Той факт, що Росія веде так звану нелінійну війну, і в цій війні успішно використовує Інтернет, соцмережі – це вже загальновідома, очевидна річ. Але досі всі прикидалися, що цього не існує. Натомість людей, які твердили протилежне, які вважали, що нас заливають інформацією фабрикованою російськими тролями, оголосили божевільними. Проте справа не така проста, вважає відомий польський публіцист Єжи Тарґалський.

17062701.png

Єжи Тарґальський. Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Єжи Тарґальський. Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Дійсно російські тролі задають тон, вкидають тему, але далі ми маємо справу з другою хвилею. Тобто люди в інтернеті вже самі повторюють російський наратив, навіть цього не усвідомлюючи, розповів він в інтерв'ю Польському радіо.

Одним із найважливіших сайтів, який редагує ФСБ, є незалежний політичний щоденник (niezależny dziennik polityczny). Якщо редактори цього сайту не володіють польською мовою і чітко видно, що це роблять росіяни, то тут не існує ніяких сумнівів. Крім того, вони використовують польські статті, які відповідно адаптують для своїх потреб, змінюють заголовки, додають якийсь свій зміст, свої фрагменти і в результаті виходять матеріали не лише антиурядового характеру (бо такі могла б редагувати й опозиція), але є матеріали проти НАТО, проти ЄС, проти американської присутності в Польщі, особливо, проти України. І водночас у цих матеріалах Росію показують як потенційного союзника Польщі, отже, тут відповідь не може бути іншою. Росіяни використовують засіб проекції – тобто приписують іншій людині, іншій державі свої власні якості.

Нині особливо багато маємо інформації, що пов’язана з виборами до Європейського парламенту (відбулися з 23 по 26 травня 2019 року - ред., О.К.). На ваш погляд, у Росії є шанси вплинути на результат цих виборів у різних країнах Євроспільноти?

Є.Т.: Так, оскільки Росія має шанси впливати на виборців. Бо ж це не так, що Росія безпосередньо втручається у вибори, вона тільки формує громадську думку за допомогою Інтернету. Це особливо стосується молоді, яка дуже заангажована, а отже, формуючи її позицію, впливаючи на цих молодих людей, Росія впливає на те, як поводяться, як голосують та що роблять виборці в окремих країнах. Ось таким чином Росія впливає на результат виборів.

Доповідь міністр Анни Фотиґи про загрозу з боку російської пропаганди, яку в ЄС оцінили дуже високо, показала, що Росія впливає й у самому Європарламенті. Це особливо добре видно на прикладі того, як голосують у цій установі. Отже, на чому Росії найбільше залежить, окрім енергетики?

Є.Т.: На тому, щоб призвести до розпаду Європейського Союзу. Це таке управління хаосом, бо з точки зору Росії оптимальна ситуація складається тоді, коли Росія домовляється з кожною державою окремо і кожній країні окремо накидає свої умови. Але основна справа, основна мета – це позбутися американців з Європи. Ця мета залишається незмінною від часу Берії. Завжди було так, що – незважаючи на те, чи це був Радянський Союз чи то Росія, – американців треба усунути з Європи. Річ у тому, що Європа без США підкориться Росії.

І тут ця мета співпадає з метою Німеччини, яка теж не бажає сильної присутності США в Європі.

Є.Т.: Звичайно так, тому, що ми маємо справу з союзом німецько-російських інтересів. Nord Stream 2 – це найкращий доказ і підтвердження цього союзу. Наступний доказ – це 6 тисяч німецьких фірм у Росії, тобто тут немає нічого нового. Німеччина хоче стати головним партнером Росії, а отже, хоче позбутися нагляду з боку США. У свою чергу Росія також хоче, щоб Німеччина була її партнером, але водночас хоче також підкорити всю Європу, яка має працювати на Росію. Росія – це паразит, який шукає організму, котрий буде її підживляти. А для цього, на погляд Росії, найкраще підходить Західна Європа.

Наші інтереси: 

Розуміти небезпеку Континентального блоку для України

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Після знищення Третього Райху Європа може зберегти себе тільки з допомогою США.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Після знищення Третього Райху Європа може зберегти себе тільки з допомогою США.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Рамес Веселий.
0
Ще не підтримано

Німеччина хоче панувати в Європі, тому потакає інтересам РФ, шоб мати сильного союзника. Чим закінчується - вже бачили.

Я не меч, я тримаю меч.