Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

На Івано-Франківщині відкрився інтерактивний музей «Центр спадщини»

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Збудована у 1855 році, будівля Центру слугувала резиденцією Леопольда Поппера фон Подграгі – засновника вузькоколійки. Це був забутий архітектурний об’єкт, який донедавна знаходився у критичному стані. Останні 30 років будівля просто стояла порожня. Будівлю реконструювали і перетворили у сучасний інтерпретаційний візит-центр в рамках проекту ЄС «Карпатські вузькоколійки».

Тут гостям насамперед пропонують переглянути інтерактивну експозицію, що розповідає про місцеву природу, зокрема, лісову екосистему Карпат, місцеву історію – розвиток лісової та деревообробної промисловості довкола Вигоди, виникнення Вигодської вузькоколійки, етнографію, народні ремесла тощо.

В одному з залів розташовані моделі Вигодської вузькоколійки та першого паротягу. Кінозал дозволяє переглядати багатомовні фільми, присвячені темам деревообробки, традиційних ремесел та історії вузькоколійки від витоків до сьогодення.

Центр також працює як інформаційно-туристичний: тут можна дізнатися про місцеві атракції, забронювати житло, придбати мапи чи орендувати спорядження для активного туризму. У крамниці центру продаються карпатські сувеніри, путівники, краєзнавчі книжки, відео- та аудіопродукція.

В літній сезон у дворику Центру спадщини пропонують випити чашку кави чи карпатського трав’яного чаю.

Центр спадщини Вигодської вузькоколійки працює сім днів на тиждень протягом сезону (квітень – жовтень) та три дні на тиждень у міжсезоння (листопад – березень).

Наші інтереси: 

Прекрасно! Такі центри сприятимуть розвитку туризму в Україні!

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творимо!

Наш розвиток у жовтні 2021: теологічна конференція спільноти НО, люди і тварини, оновлення сайту

У жовтні маємо остаточно завершити тему Homo intelis, опублікувати виступи учасників 41 конференції, оновити сайт і продовжити роботу над новою редакцією книги «Пшениця без куколю» (2022).

Останні записи