Мова стає системою визначення свій-чужий: волонтер із фронту

"Ми стали свідками унікального явища. Впровадження в український простір української мови на підсвідомому і навіть генетичному рівні", - написав у соцмережі засновник фонду допомоги армії "Мир і Ко" Мирослав Гай.

150316_prapor.jpg

Сонячно-блакитний - прапор Перемоги!
Сонячно-блакитний - прапор Перемоги!

Раніше українська мова була уділом націоналістів, дослідників, деякого прошарку інтелігенції, села. Що не кажи, а більша частина України розуміє російську мову і може нею говорити іноді краще та правильніше, ніж самі росіяни.

В силу колоніального минулого - ми двомовні.

А тепер відбулось унікальне явище. Воно ще не усвідомлене, та швидко набере обертів і вже на наших дітях буде дуже помітне.

Українська мова стала системою визначення свій-чужий.

Достатньо навіть на будь-якому блок-посту почати говорити українською - і ти вже полегшуєш собі життя. Навіть російськомовні розуміють - свій. Так, тебе запитають пароль, обшукають, можливо, але вже по обличчях і по інтонаціях зрозуміло - прийняли, свій.

Це відбувається машинально, автоматично і переходить у підсвідому площину, що в підсумку закріпиться на генетичному рівні.

Це не робить чужим того, хто говорить російською, англійською, китайською. Ні. Говорить українською - значить, свій. Українська на підсвідомому рівні означає: безпечний. Навіть коли ти з Криму, Росії, Нігерії.

Українська мова в підкірці закріплюється як мова свободи, безпеки, опору.

Відіб'ється ця мутація вже на наших дітях.

Слава Україні! 


Мирослав Гай - колишній нацгвардієць. Минулої весни з другом-десантником під обстрілом встановив прапор України на телевежі гори Карачун поблизу Слов'янська. Зараз допомагає війську та біженцям.

Гравець: 
Миро Продум

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка