Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум

Світом правлять інтроверти

Світ:

Телебачення, реклама і всілякі посібники «Як стати успішним» нав'язують нам образ надкомунікабельної людини. Але погляньмо правді в очі – інтровертів багато, і вони нітрохи не гірші екстравертів, а в чомусь навіть і кращі. Зрештою, суспільству завжди приносили величезну користь занурені у свій внутрішній світ письменники, художники та науковці.

140617-eugenio_recuenco.jpg

Фотограф: Eugenio Recuenco
Власний простір. Фотограф: Eugenio Recuenco

1. Що таке інтроверсія?

Інтроверти живуть немов в прогулянковій кулі людського розміру. Головна особливість справжніх інтровертів, на відміну від просто замкнутих людей, це те як вони отримують свою енергію.

Погляньмо на екстравертів: вони черпають свою енергію з навколишнього світу, від оточуючих їх людей, і тому їм потрібна велика кількість соціальних взаємодій.

Інтроверти ж самі виробляють свою енергію і, замість того, щоб забирати її в інших, віддають її при соціальному контакті. Велика кількість зовнішніх взаємодій їх утомлює, тож їм потрібен час для підзарядки. 

2. Як взаємодіяти з інтровертом 

Те, що хтось є інтровертом, зовсім не означає, що він не любить бути в компанії. Просто соціальні контакти дорогого коштують, і він не хоче витрачати енергію на метушню.

Для інтроверта дуже важливо відчувати себе бажаним гостем – він не буде витрачати свою дорогоцінну енергію на кого-небудь, хто не бажає його у своєму оточенні.

Якщо у вас є цікаві та важливі новини для розмови, скажіть їх. Але не варто нав'язуватися плітками. Потім негайно повертайтеся до своїх справ. Тепер інтроверт в курсі, що ви дружелюбно налаштовані й відкриті до взаємодії.

Пам'ятайте: 

Поважайте особистий простір (сферу інтроверта).

Енергія обмежена.

Не вимагайте витрати енергії на себе, коли в цьому нема необхідності.

Не сприймайте мовчання як образу - це не так!

Інтровертам теж буває самотньо. 

3. Міфи про інтровертів 

Інтроверти неговіркі.

Це не так. Просто вони не говорять, якщо їм нема чого сказати. Вони не люблять порожню балаканину. Якщо заговорити з ними про щось, що їх цікавить, їх неможливо буде зупинити.

Інтроверти сором'язливі.

Сором'язливість не має нічого спільного з інтроверсією. Інтроверти не бояться людей, але для контакту їм потрібна причина. Вони не спілкуються тільки заради спілкування. Якщо хочете поговорити з інтровертом, просто заговоріть з ним. Не бійтеся здатися неввічливими.

Інтроверти грубі.

Інтроверти часто не бачать причин для церемоній та обміну люб'язностями. Вони хочуть, щоб всі були природні і чесні. На жаль, це в більшості випадків неприйнятно, тому інтровертам доводиться докладати великих зусиль для пристосування, і це їх втомлює.

Інтроверти не люблять людей.

Навпаки, інтроверти дуже цінують тих кількох друзів, які у них є. Вони можуть порахувати близьких друзів по пальцях однієї руки. Якщо вам пощастило бути другом інтроверта, у вас є вірний союзник на все життя. Як тільки ви заслужили його повагу як змістовна людина, він з вами.

Інтроверти не люблять виходити в суспільство.

Нісенітниця. Інтроверти не люблять виходити в суспільство занадто надовго. Вони дуже швидко засвоюють інформацію, і тому їм не потрібно проводити багато часу в суспільстві, щоб бути «в темі». Вони підуть додому, щоб перезарядитися і переварити отримані враження. Перезарядка спокоєм для інтровертів життєво необхідна.

Інтроверти дивні.

Більшість інтровертів - індивідуалісти. Вони не йдуть за натовпом. Вони воліють, щоб їх цінували за їх незвичний спосіб життя. Вони думають своєю головою і тому часто кидають виклик тому, що вважається нормою. Вони не приймають рішень виходячи тільки з того, що популярно і модно.

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Зір Чіткий.

То в який спосіб інтроверти правлять світом?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Миро Продум.

Вони ближчі до Бога, бо отримують енергію не із-зовні, а з середини, зі своєї духовно-божественної сутності, яка є частинкою Творця.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Альберт Саїн.

Арій каже:
То в який спосіб інтроверти правлять світом?

Певно непомітно для інших=)

Зображення користувача Миро Продум.

Думаю, що серед брахманів переважають інтроверти.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Явсе Світ.

Справжнім Брахманам абсолютно не потрібно чимось чи кимось правити, хіба що граючись..Дивлячись на світ "людей" Вони радіють і плачуть одночасно....

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Арсен Дубовик.

То Гендальф (мій улюблений герой) інтроверт?! То друїд Панорамікс (мій аватар ;) ) інтроверт?! То я інтроверт?! Бо в цій статті ніби мій портрет ;)
То в який спосіб інтроверти правлять світом?П.С. А що там тим світом правити... ;) "Зміни себе і тисячі біля тебе зміняться!"

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Анатолій Висота.

Мабуть, що і я більше інтроверт, аніж екстраверт.

Зображення користувача Миро Продум.

Так, друзі, ми інтроверти. З чим нас і вітаю :)

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Олена Каганець.

Гей, інтроверти, ви забули правило №1 соціоніки: немає кращих чи гірших типів. Інтроверти не краще і не гірше екстравертів, як сенсорики не краще і не гірше інтуїтів. А Ви, пане Анатолію, типовий екстраверт! З чим Вас і вітаю.

Зображення користувача Миро Продум.

Для гармонійного суспільства всі потрібні. Якщо ж мислити в категорія "краще - гірше", то завжди треба уточнювати: "інтроверти кращі у сфері...", "екстраверти кращі в ...".

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Як типовий інтроверт прочитав із задоволенням!

Зображення користувача Богдан ДуБ.

В статті безліч, в кожному пункті, логічні суперечності, або просто дезінфа.
Для прикладу, виходить, усі екстраверти - ен.вампіри, а інто.. - божі одуванчики.
Далі з контексту: інтро - швидко сприймають інфу, а екста - виходить тупі плуги.
Інтро - індивідуалісти, а екстра - що? виходить сіра біомаса?
Інтро - для розмови треба причина. Екстра - виходить, поголовно балакуни про погоду?
І так далі по кожному реченню.

Стаття - поверхневий погляд людини, що толком і не розібралась, що означає інтро- і екстра- верт.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Миро Продум.

Зате тепер ми точно знаємо, що Богдан Дуб - екстраверт :)

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Михайло Харачко.

Річ не в тім чи інтроверти кращі за екстравертів. Обоє можуть належати до варни брахманів і це не впливає на їх ефективність. Екстраверсія-інтроверсія характеризує різні види життєвої тактики: одні впливають на процеси через свій внутрішній світ, а інші через довколишній.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Михайло Харачко.

Зі статті випливає, ніби екстраверти є енергетичними вампірами. Навряд чи вони забирають енергію. Спілкування - це взаємний обмін енергією, просто при зустрічі різних типів скоріше екстраверт першим почне розмову.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Зображення користувача Альберт Саїн.

Святослав Сонячний каже:
Зі статті випливає, ніби екстраверти є енергетичними вампірами. Навряд чи вони забирають енергію. Спілкування - це взаємний обмін енергією, просто при зустрічі різних типів скоріше екстраверт першим почне розмову.

Він лишень у тому випадку є взаємним коли є дуальним. У всіх же решту випадків у тій чи іншій мірі в залежності від інтертипних взаємовідносин екстраверти дійсно є вампірами. Якщо ви цього ніколи на собі не відчували, то у такому випадку можна теоретично припустити, що ви екстраверт.