Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум
653

Бжезинський радить рятувати Україну за прикладом нейтральної Фінляндії

Спецтема:

Відомий американський експерт, колишній радник президента США з питань національної безпеки Збігнєв Бжезинський продовжує наполягати на необхідності дотримуватись курсу на створення Української держави за прикладом Фінляндії. 

140430-bzhezinskyy.jpg

Збі́ґнєв Казі́меж Бжези́нський  — американський політолог, соціолог і державний діяч. Поряд з Генрі Кіссинджером та Самуелем Гантінгтоном він вважається одним з найвпливовіших геостратегів США.
Збі́ґнєв Казі́меж Бжези́нський — американський політолог, соціолог і державний діяч. Поряд з Генрі Кіссинджером та Самуелем Гантінгтоном він вважається одним з найвпливовіших геостратегів США.

На думку Бжезинського, адміністрації Барака Обами потрібно з'ясувати у президента Росії Володимира Путіна готовність російського диктатора домовлятися. Якщо в Кремлі не проявлять ініціативи для конструктивних переговорів, то чиновникам США слід детально пояснити громадянам Росії і особисто президенту РФ наслідки нових санкцій. 

В разі готовності Росії до діалогу Україна повинна отримати свободу дій на шляху до євроінтеграції, але при цьому офіційний Київ відмовиться від приєднання до НАТО. Що ж стосується перспективи членства в ЄС, то Україна повинна отримати її, але в довгостроковій перспективі, при цьому Київ не повинен брати участь в Євразійському союзі.

На даному етапі Бжезінський пропонує забути про кримське питання, щоб у відповідний момент Україна отримала можливість володіти Кримом за принципом кондомініуму. 

Очевидно, що Росія буде виставляти значно більш жорсткі вимоги до України, які включають федералізацію і відмову від євроінтеграції, але Штати повинні натиснути на Кремль, пояснивши ризики конфронтації. І якщо Україна на цьому тлі покаже готовність боротися, Захід зобов'язаний продемонструвати обов'язкову підтримку Києву. 

На даному етапі допомога для України могла б полягати в пропозицію поставок зброї оборонного характеру, яке має високу ефективність під час вуличних боїв. Але отримати цю зброю Київ зможе тільки в разі реальної загрози вторгнення.

Щоб Україна не стала легкою здобиччю, Бжезинський закликає Захід сприяти відновленню української армії, щоб вона була готова вести тривалі військові операції в міських умовах. 

Експерт вважає позитивним кроком розширення санкцій проти Росії, оскільки він не вірить у здатність російській економіці утримуватися на плаву при обмежених можливостях для цього Захід повинен розширювати санкції.

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.

Бжезинський завжди виступав за Україну.

Зображення користувача Сірко Крутивус.

Бжези́нський дбає про Польщу та США, а не Україну. Для Польщі чудово мати буфер. Доля нейтральних фінів відома - втрата значного шматка держави. Наразі фіни подумують про приєднання до НАТО.

Зображення користувача Миро Продум.

Приклад Фінляндії не є для нас ідеальним, так само як і Швейцарії - у нас багато своїх особливостей. Проте добре вже те, що він заговорив про постійно-нейтральний статус і про те, що цей нейтралітет має опиратися на власну мілітарну потугу.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Сірко Крутивус.

Чудуватися гарною новиною серед відра помий... Я бачу відверте маніпулювання Україною. На жаль.

Зображення користувача Ольга Олешка.

Війна йде на всіх можливих напрямках! Треба українцям,нарешті,відчути себе НАЦІЄЮ і перестати думати,що наша хата скраю, і за нас хтось щось нам здобуде!Слава ГЕРОЯМ!

Все буде так,як ми захочемо!