Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Способи оцінити якість навчання

Багато різних методик пропонують абсолютно різні методи оцінки якості навчання школярів. Але важливо знати, що всі вони по-своєму корисні і ефективні. Потрібно підбирати методи оцінки та способи перевірки відповідно до ситуації та предмету, специфіки та рівня розвитку, орієнтуючись на зручність для дітей.

Наприклад, часто застосовуються твори і перекази. Їхню важливість підтверджують навіть програми ЗНО, котрі складаються дуже ретельно і відповідально найкращими спецалістами. Ці способи перевірки якості навчання та знань можуть вважатися абосолютно універсальними. Для різних предметів і дисциплін підходять різні способи оцінки.

Твори мають важливу перевагу над переказами, оскільки дозволяють відмежуватися від суб’єктивного фактору дикції вчителя, його помилок під час читання переказу. Твори покликані реалізувати саме творчу, особисту складову знань мови і літератури, а це має велике значення для якісної мотивації начання і для виховання учнів як майбутніх громадян. Внаслідок правильних підходів до оцінювання підвищується бажання учнів не тільки навчатися, а й проходити оцінювання для того, щоб перевіврити власні знання. Саме твори можуть дати таким формальним і прописаним процедурам особливу складову невимушеності та додаткового інтересу.

Існує досить багато способів оцінити якість навчання та засвоєння програми навчальних предметів учнями і у випадках інших предметів та дисциплін. Однак не варто забувати, що творчі моменти завжди залишатимуться найбільш потрібними самим учням. Це дозволяє їм рухатися вперед у плані навчання, в подальшому адаптуватися до умов життя з більшою легкістю, обирати власні перспективні напрямки діяльності. Орієнтуючись на такі підходи держава та система освіти і науки зможе виховувати справжніх творчих та конкурентоспроможних громадян, які творитимуть майбутнє цілої країни.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи