Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач

CША: збільшення формувань самодіяльної міліції на захист Конституції

У Сполучених Штатах, де восени мають відбутися вибори до Конгресу, помічено значне зростання кількості озброєних приватних формувань самооборони.

На відміну від багатьох західних держав, в Америці закон не забороняє самодіяльних озброєних угруповань. Вони цілком легальні, спираються на Другу поправку до Конституції, яка стверджує: «Оскільки для безпеки вільної держави необхідна добре організована міліція, право народу посідати й носити зброю не підлягає обмеженням».Ці приватні формування називають міліціями. Назва сягає своїм корінням у сімдесяті роки 18 століття, коли починалася стихійна боротьба американських колоністів проти британської корони.Джеймс Келлегер, журналіст, що досліджує міліції як суто американський феномен, сказав в одному телевізійному інтерв’ю: «За підрахунками правозахисної організації Anti-Defamation League, кількість озброєних самодіяльних формувань у Сполучених Штатах від 2006 року зросла учетверо, тож нині їх близько 6 тисяч. У цей рік проміжних виборів до Конгресу, коли (партійне) протистояння загострюється й обопільна ворожість наростає, ці загони приватної міліції, з їхньою уніформою військового стилю, добре озброєні, з регулярними тренуваннями, дедалі більше непокоять громадськість».Відданість КонституціїБільшість міліцій називають себе «Охоронцями Конституції», вони виступають проти надмірних, як вони вважають, податків і за скорочення урядової бюрократії. Це ідеї подібні до ідей, які обстоює новий рух громадянського невдоволення – «Чайна партія». Крім того, посідання зброї міліційні формування вважають не лише своїм громадянським конституційним правом, а й патріотичним обов’язком, символом рівноправ’я громадян і уряду.Варто підкреслити, що для самодіяльних міліцій символом віри є відданість Конституції США. Разом з тим, вони вважають, що уряд порушує Основний Закон країни, загрожує правам і свободам громадян.Не всі міліції однаково демократичні. Є серед них і формування, створені неонацистами та партіями, назви яких вже містять мету, чи, радше, мрію, їхніх членів: «Влада білих», «Арійське верховенство», «Хрестоносці» тощо. Одначе вони вельми нечисленні і жодного впливу не мають, як власне, не має впливу й Ку-Клукс-Клан, чиї білі балахони й палаючі хрести на лісовій галявині нині сприймаються як поганий жарт на Півдні Америки.Назагал міліційні формування всіляко наголошують свою відданість ідеалам демократії і вважають себе заборолом від «тиранії більшості» – вираз Алексіса де Токвіля, французького письменника 19-го століття, який вважав, що «тиранія більшості» загрожує республіканському ладові Сполучених Штатів.Коментар НО:Досвід США щодо захисту Конституції особливо актуальний для України, де владна верхівка брутально розтоптала Конституцію, починаючи з "політреформи" (2005) і закінчуючи діями "переможців" після виборів-2010.

В тему:Справжня Народна Самооборона. Досвід американської демократіїЗброю отримають 7-9 мільйонів українцівЩасливі снайпери, бо вони синами Божими станутьАрійська Стрілецька Асоціація (АРСА)Зброя та самооборонаВ тему: 
Підписуюсь на новини

Останні записи