Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 122
  • Переглядів: 128

Керівники каналів, які фінансуються державою, оприлюднили інформацію про свої зарплати

Категорія:

Світ:

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну провідні телевізійні канали об’єдналися в «Єдиний телемарафон», який в перші місяці великої війни схвалювався глядачем. Пізніше почали аналізувати кошторис витрат на виробництво контенту «Єдиного телемарафону» та марафону FreeДом для російськомовних, адже вони фінансуються коштом платники податків.

24053003.jpg

Колаж: glavcom.ua

"Главком" поцікавився станом фінансових справ у трьох каналів («Суспільне мовлення», «Дім» і «Рада»), які існують коштом державного бюджету. Виявляється, що зарплати членів правління «Суспільне мовлення» – понад 200 тис. грн за місяць.

У своїй статті Віталій Тараненко пише: "Представники «Суспільного» критикують тих, хто називає цього мовника державним. Плутанина в цьому питанні зумовлена кількома факторами: «Суспільне» дійсно є спадкоємцем державного телебачення, засновником акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (АТ «НСТУ», «Суспільне мовлення») також є держава в особі Кабінету міністрів. Цей мовник, попри свій статус, існує за державні кошти.

До складу Національної суспільної телерадіокомпанії України входять загальнонаціональні телеканали «Перший», «Суспільне Культура», «Суспільне Новини», «Суспільне Спорт», радіоканали «Українське радіо», «Радіо Промінь», «Радіо Культура», «Радіоточка», та Radio Ukraine International, 24 регіональні філії, а також діджитал-платформи, зокрема, інтернет-ЗМІ «Суспільне Новини», «Суспільне Культура» і «Суспільне Спорт».

З травня 2021 року головою правління НСТУ працює Микола Чернотицький. Члени правління НСТУ:

  • Дмитро Хоркін (відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджитал);
  • Родіон Кочубей (відповідальний за напрям операційної діяльності);
  • Дмитро Козлов (відповідальний за управління персоналом);
  • Андрій Таранов (відповідальний за маркетинг);
  • Марія Фрей (відповідальна за новини та регіональне мовлення).

У відповіді на запит "Главкома" голова правління Микола Чернотицький  зазначає, що щорічно в бюджеті закладаються кошти за програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії». Зокрема, у 2022 році виділялося 1,87 млрд грн, 2023 році – 1,5 млрд грн. На 2024-й затверджено державну підтримку у розмірі 1,85 млрд грн.

Під час війни суттєві транші з держбюджету отримують також комерційні канали, які сховалися під парасольку «Єдиного телемарафону». Фінансується також марафон FreeДом, орієнтований на російськомовних глядачів у всьому світі.

Щорічне утримання шести членів правління НСТУ обходиться державному бюджету України у 12,8 млн грн.

З довоєнних часів виплати менеджменту майже не мінялися. Голова правління Микола Чернотицький за 2022 рік одержав 3,51 млн грн доходу, за 2023 рік – 3,52 млн грн, за січень-квітень 2024 року – 1,12 млн грн. За місяць його заробітки складали 260-310 тис. грн.

Зарплати членів правління НСТУ, окрім голови їх п’ятеро, – трохи більш як 200 тис. грн за місяць. Щорічне утримання правління мовника обходиться бюджету 12,8 млн грн.

«Дім» за сотні мільйонів

Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» (до його складу входить канал «Дім»), яке заснувало Міністерство культури та інформаційної політики, – також бюджетний реципієнт.

У 2022 році компанія отримала з бюджету 382,9 млн грн. З них 165 млн грн використано на виробництво контенту для марафону FreeДом. Ще 147,6 млн грн пішли на роботу приватних медіагруп, які долучені до створення контенту для FreeДом.

У 2023 році фінансування держави було щедрішим – 537,22 млн грн. У цю суму включено виробництво телепрограм і трансляція FreeДом, а також забезпечення діяльності «Мультимедійної платформи іномовлення України».

План на 2024 рік – 1,25 млрд грн. Більш ніж половина цих коштів (738 млн грн) передбачається витрати на «Єдиний телемарафон» та марафон FreeДом.

За 2022-2023 роки чистий дохід ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» склав 14,62 млн грн.

Щодо заробітних плат ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» інформація доволі скупа: у штаті працює вісім керівників і 52 співробітники менеджменту. За 2022 рік керівники заробили 7,23 млн грн, за 2023 рік – 8,47 млн грн; увесь менеджмент – 15,23 млн грн і 28,54 млн грн, відповідно.

***

Всього, за два з гаком роки великої війни держава витратила понад 1,2 млрд грн, замовляючи контент у рамках «Єдиного телемарафону» та марафону FreeДом. Левову частину цих коштів заробили приватні канали. Зокрема, «плюси» Коломойського – 298,5 млн грн, «СЛМ Новини» (медіахолдинг олігарха Віктора Пінчука) – 290,6 млн грн, «Інтер» підсанкційного олігарха-втікача Дмитра Фірташа – 238,8 млн грн, канал «Ми-Україна», який заснували журналісти-вихідці з медіахолдингу Рината Ахметова – 200,4 млн грн.

До Парламентського каналу «Рада» у 2022-2023 роках від держбюджету надійшло 354,3 млн грн. Ці кошти у тому числі було спрямовано на створення та трансляцію новин, інших інформаційних та інформаційно-аналітичних матеріалів у рамках телемарафону. На 2024 рік для каналу «Рада» закладено бюджетне фінансування у розмірі 169,1 млн грн.

Що стосується питання оплати праці керівництва та працівників парламентського мовника, то вона формується на підставі постанов Кабміну, зауважив у відповіді виконувач обов’язків директора телеканалу «Рада» В'ячеслав Петренко. Однак він відмовився надати безпосередньо відомості про суми коштів на зарплати.

Парламентський телеканал “Рада” самостійно не виробляє інформаційні продукти – за нього це робить ТОВ «Кінокіт» зі статутним капіталом 10 тис. грн. Звісно, за бюджетні кошти. За час російського вторгнення «Рада» заплатила вказаній компанії понад 228 млн грн.

Фірму «Кінокіт» пов’язували з колишнім заступником голови Офісу президента Кирилом Тимошенком. Після відходу з Банкової взимку 2023-го експосадовець публічно відмежувався від компанії, яка досі сидить на бюджетних потоках.

Нещодавно Мінкульт зарахував ТОВ «Кінокіт» до критично важливих підприємств, що дозволило приватній структурі претендувати на бронювання 50% військовозобов’язаних, які там працюють.

Наші інтереси: 

Знати, куди йдуть бюджетні кошти та у скільки обходиться промивка мізків нещасним, які ще дивляться телевізор. А тим часом народ, у якого місячний дохід, який він заробив важкою працею, а не отримав з держбюджету, в десятки разів менше ніж 200 тисяч, по крихтах скидається на дрони для Армії.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи