Перевод на Русский недоступен для Латвія оприлюднить списки агентів КДБ з радянських архівів.

Комментарии

Аватар пользователя Володимир Федько

Серйозний удар по ФСБ і ГРУ РФ!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Аватар пользователя Анатолій Творець

Прикро, що чекісти в НРУ в 91-му стали на заваді таких публікацій, Може пора в Україні воюючій таки опублікувати поіменний список тих секретних адептів країни, що не витримала випробування історією? Адже перетворення квітучої ядерної літако-ракето-кораблебудівної країни в жертву агресії-боржника МВФу - то саме їх рук справа

В мудрості - сила

Аватар пользователя Володимир Федько

У 1998 році, в передмові до збірника афоризмів про спецслужби, я писав:

"Перестройка" и "гласность" породили цунами публикаций о советских спецслужбах, но публикации в основном были критически-"разоблачительного" характера. С большевистской непримиримостью критиковали и разоблачали КГБ... видные функционеры КПСС, высокопоставленные номенклатурщики и даже некоторые руководящие сотрудники КГБ, как, например, генерал Олег Калугин.

Во всей этой кампании четко просматривалось стремление руководителей компартии и страны переложить ответственность за все ошибки и преступления прошлого на спецслужбы. К сожалению, это удалось, и в массовом сознании с репрессиями ассоциируются, прежде всего, ВЧК-НКВД-ОГПУ-МГБ-КГБ, но не партийное руководство СССР от Ленина до Горбачева" [1].

Цю ж тезу, що відповідальність за злочини проти народів Росії і СРСР несуть в першу чергу керівники КПСС / КПУ, а вже за ними працівники репресивних органів, я повторив у передмові до другого видання переробленого і упорядкованого мною зібрання афоризмів, висловлювань і витягів з оперативних документів спецслужб, яке вийшло в світ у 2006 році [2].

На жаль, в громадській свідомості і досі циркулюють настирні ностальгічні бажання ознайомитися з списками секретної агентури КГБ, а не бажання ознайомитися з списками функціонерів КПСС / КПУ та ВЛКСМ / ЛКСМУ, починаючи з парторгів та комсоргів заводів, фабрик, вузів, райкомів, обкомів і вище!

НЕ АГЕНТИ КГБ стали президентами і депутатами, банкірами і олігархами!
Ці "хлібні місця" зайняли колишні партійні і комсомольські функціонери!

НЕ АГЕНТИ КГБ за безцінь віддали тактичну ядерну зброю, розпродали запаси стрілецької зброї та військового спорядження, Чорноморський флот, залишили у Криму російську військово-морську базу тощо.
Це зробили колишні партійні і комсомольські функціонери!

***

[1]. Федько Владимир. Философия разведки: (Собр. высказываний и выдержек из документов. Святое дело: (Из мемуаров генерала госбезопасности) / Г. Ковтун. - К.: Ассоциация социальной поддержки и защиты бывших сотрудников спецслужб Украины "Співдружність", 1998. (Сер. "Мир специальных служб". - Библиогрю с. 473-484.

[2]. Федько В. Ф. Философия специальных служб: Собрание афоризмов, высказываний и выдержек из оперативных документов / Вступ. статьи Худобин С.М., Короп Н.А., Запорожец М.М., послесл. Большаков В.Н. - Киев: Издательский Дом "Княгиня Ольга". 2006. (Спецслужбы в войнах ХХ века) - Библиогр.: 618-633.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Аватар пользователя Анатолій Творець

"НЕ АГЕНТИ" - та хто такий агент,що бути людиною, що приймає рішення? (Питання риторичне. Не перепитуйте кому. Якщо хтось схоче - відповість). Але хіба не в структурах державних служб зосереджена ВСЯ інформація про те що відбувається? Тоді де? Лише в Моссаді? (знову риторичні питання). Хіба не державні структури руками своїх працівників (і агентів) створювали умови для злочинів проти держави і нації та покривали їх? - -це питання задаю собі.

В мудрості - сила

Аватар пользователя Володимир Федько

КГБ і КПСС / КПУ... У радянські часи існувало таке визначення: "КДБ - озброєний загін партії" ("КГБ - вооружённый отряд партии"). Ще працівників КДБ називали "меченосцями партії".

Як регулювалися стосунки між комуністичною партією і КДБ?

У Конституції СРСР було закріплено законодавчу норму про "керуючу і направляючу силу радянського суспільства" - комуністичну партію (ст. 6). Ідеологічний відділ ВКП(б) / КПСС сформулював радянські ідеологічні догми, заперечення чи критика яких була оголошена злочином, що відповідно було закріплено статтями Кримінального Кодексу СРСР та союзних республік.

В сталінський період керівники партійних органів - райкомів і обкомів - безпосередньо входили в "трійки" і безпосередньо вирішували долю звинувачуваних в "державних злочинах": розстріл чи термін перебування в таборах примусової праці.

За Хрущова - Брєжнєва система змінилася. (Бажаючих детальніше про це дізнатися відсилаю до спеціальної літератури...)

В Кримінальному Кодексі був спеціальний розділ "Державні злочини", в якому перераховувалися діяння, розслідування яких було покладено на органи КДБ. Наприклад, "антирадянська пропаганда і агітація". Постійним завданням оперативних працівників КДБ цього напрямку було виявлення осіб, які незадоволені радянською владою, і які висловлюють своє незадоволення радянською владою чи проводять якусь практичну роботу в цьому напрямку.
Для виявлення таких людей, спостереження за ними та документування їхньої діяльності і потрібна була агентура.

Агентура вербувалася з числа оточення осіб, що цікавили КДБ, на різній мотивації: патріотизм (в радянському розумінні); перспективи просування по службі; соціальні пільги, наприклад, путівки у будинки відпочинку чи санаторії; пільги для дітей, наприклад, при вступі до ВУЗів; не був забутий і такий засіб як компромат.

До речі, комуністів вербувати заборонялося. Вважалося, що комуніст зобов'язаний доносити "органам" добровільно і завжди!

Інформація отримана від агентури, служила основою для прийняття рішення про подальшу розробку об'єкта з перспективою притягнення до кримінальної відповідальності.

Тоді провадилися оперативно-розшукові дії: зовнішнє спостереження (літерний захід "НН", сленг "Николай Николаевич"); оперативна установка по місцю проживання та місцю роботи (літерний захід "У" / сленг "Ульяна"); поштовий контроль (перлюстрація кореспонденції, літерний захід "ПК"); негласний обшук (літерні заходи "Д" і "Є" / сленг "Дмитрий", "Елена"); слуховий контроль телефонів (літерний захід "С" / сленг "Сергій"); слуховий контроль приміщення (літерний захід "Т" / сленг "Татьяна") тощо. [Оперативний сленг подається в російській транскрипції]

Для реалізації оперативних матеріалів порушувалася кримінальна справа і провадилися слідчі дії: допити, обшуки, очні ставки тощо.

В цей період на агентуру покладалося завдання стежити за поведінкою об'єкта (проти якого була порушена справа), якщо він ще не був арештований. Для розробки арештованих об'єктів використовувалася "камерна агентура"
***

Безумовно, що хоча СРСР розпався у 1991 році, тобто 27 років назад, певна частина молодої агентури (тим кому тоді було 23 -33) могла залишитися відданою "комуністичним ідеалам" і зберегти свої оперативні стосунки з російськими спецслужбами до сьогодення. Але тоді розсекречення їхньої колишньої співпраці з КДБ недоцільне! Притягти їх до відповідальності за минулі гріхи вельми проблематично, а розсекречення їхнього гріхопадіння тільки заставить їх "лягти на дно".
***

Вдумливий читач поставить запитання: А що робити?

На мій погляд, спецслужбам треба таємно і методично перевірити три категорії громадян, які мали причетність до функціонування радянської влади: колишню партійну і комсомольську номенклатуру; колишніх працівників спецслужб (КДБ і ГРУ); колишню агентуру КДБ.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!