Аватар пользователя Миро Продум
Миро Продум
  • Visits: 0
  • Хиты: 0

Чому “совок” так боявся показувати україномовну версію “За двома зайцями”?

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Якщо дивитися цей фільм українською, то всі нормальні, позитивні персонажі (мешканці київського Подолу) нормально україномовні, і на цьому тлі лише смішні пародійно-негативні, недолугі  у своїх спробах помоскалення, Проня, Голохвастов і Сєркови, виділяються  серед решти українців своїм кацапоподібним суржиком (зіпсутою українською мовою) .

В свої 20 з невеликим років, вже маючи диплом кінотехніка, я рік пропрацював у звукоцеху кіностудії ім. Довженка. Це було ще в СРСР, за Брежнєва.Тоді ще не було побутових відеомагнітофонів і тому, коли хтось з режисерів хотів подивитися свій старий фільм, то робилося це так.

Він приходив до монтажного цеху, домовлявся з якоюсь з монтажниць, щоби та наступного дня, ніби-то для потреб фільму котрий вона монтувала, замовила 2 години проекції (наприклад, у одному з двох маленьких кінозалів на БАМі – на 3 і 4-му поверхах монтажного цеху).

З сейфу кіностудії (так називається склад, де зберігаються копії всіх фільмів що знімала кіностудія) приносили ЯУФ-и з кінострічкою потрібного фільму, і у “кінозалі” (фактичто розімром з велику кімнату) дивилися кіно.

Раз, прийшов на кіностудію, тоді вже пенсіонер, режисер Іванов. Сказав, що хоче подивитися своє кіно. Це було десь за рік до його смерті.  Так вийшло, що на той час, я, хоча вже до того багато чув про це кіно, але сам його ще так і не бачив ні разу (чому саме – тут несуттєво). Тож, домовившись з хлопцями, що ці дві години мене ніхто шукати не буде, а як що, то для начальства вони щось вигадають і відразу мене покличуть, я підійшов до Іванова і напросився подивитися це кіно разом з ним.

Отож, сіли ми поряд, і дивилися цей фільм лише удвох. Іванов коментував і розповідав. Як він старався змонтувати так, щоб і звук з’єднував кадри під час монтажного переходу (коли дзеленчання металевих ланцюгів перетікало в удари Голохвастова, коли каркання круків продовжується дзвонами Андріївської церкви). 
Як він шкодував, що в російській озвучці у багатьох епізодах повністю знищено гру слів на кшталт протиставлення українського “у мене приємний день” російському канцеляризму “у мєня пріёмный дєнь”. 

Як радянська редактура відрізала вже знятий ним кінець фільму: Сьогоднішні фінальні кадри, коли побиті Голохвастов з компанією падають на бруківку і потім, йдучи від камери з піснею виходять з кадру, насправді мали бути не останніми. Вони мали продовжуватися тим, що камера піднімалася і глядач бачив, що Голохвастов і решта потрапляють у сучасний, вже радянській Київ і починають залицятися до вже радянських дівчат. 

Як за це начальство режисера зненавиділо, заявивши, що в Радянському Союзі таких як Голохвастов бути не може, бо то “пєрєжиток капіталізму” і побачивши в фільмі натяки на себе, тому що багато з них впізнали у тих, кому #поруськикакосьльогше  пародію на себе . 

Про те, що перший (оригінальний варіант) фільму “За двома зайцями” насправді було знято українською мовою. Надрукували невелику кількість копій, бо  планували показувати тільки в Україні. А вже потім, коли раптом народ масово повалив на те кіно, була зроблена додаткова озвучка ще й російською мовою. В СРСР влада думала, що знищила всі копії українською (тоді в Київі знищили не тільки українську версію, але і кольорову копію і на студії Довженка була тільки чорно-біла, а кольорова була лише в Москві – на телебаченні і в Госфільмофонді в Білих Стовпах). 

Але не так давно, на складі Маріупольської бази кінопрокату,  випадково знайшли одну україномовну копію (вже пошарпану, “третьої категорії”). Віктор Іванов цього не дочекався. Відреставрували, пару разів показали по ТБ, вона є на ютубі, але чомусь на телеканалах і досі крутять  лише російськомовну копію цього фільму. У чому різниця, запитаєте?  

Язьікнєімєєтзначєнія?  У цьому конкретному випадку, якраз мова має принципове значення для сприйняття цього фільму таким, як його задумано авторами, а не таким, яким його простою заміною мови на язьік спотворила, виконуючи і перевиконуючи настанови Москви з подальшої русифікації України за принципом – “Коли у Москві стрижуть нігті, у Києві рублять пальці”, радянська цензура.

У результаті маємо: Коли цей фільм дивляться російською, то глядач сприймає його так: – всі нормальні, позитивні персонажі (мешканці київського Подолу) російськомовні, розмовляють нормальною російською, і на іх тлі, тільки смішні негативні дурнуваті персонажі – Проня і Голохвастов і Сєркови розмовляють хохлоподобним суржиком (іспорчєнньім русскім язьіком) і  цим ілюструють собою деградацію нормального  пріродного русского кієвляніна   у бік українства.

Якщо дивитися цей фільм українською, то картина діаметрально інша: – всі нормальні, позитивні персонажі (мешканці київського Подолу) нормально україномовні, і на цьому тлі, лише смішні пародійно-негативні, недолугі  у своїх спробах помоскалення,  Проня, Голохвастов і Сєркови, виділяються  серед решти українців своїм кацапоподібним суржиком (зіпсутою українською мовою) . Російською цей фільм напевно вже всі бачили.

А ось він українською. Подивіться і порівняйте самі:

 

 

Наші інтереси: 

Є мова - є народ. Агресія проти української мови є головним інструментом московської гібридної війни проти України. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Комментарии

Аватар пользователя Сергій Остапенко

Філософ Голохвастов...

Хай Буде!

Аватар пользователя Бард Рой

Українська для московіта наче серпом по яйцям. І не залежно, хто він - монархіст, комуніст, чи ліберал, чи демократ. Така же їхня (неповносправна) природа.

Хай буде!

Аватар пользователя Миро Продум

Це тому, що українська одразу ж нагадує москалю про його вторинність. Найбільший ворог плагіатора - справжній автор.

"Отже, периферія – це передусім ознака психологічна. Бути Центром – значить триматися Прави, стати периферією – відірватися від неї.

Якщо периферія усвідомлює або навіть смутно відчуває цю свою вторинність, вона починає заздрити Центру і навіть ненавидіти його. Це нагадує ситуацію з плагіатором, який живе завдяки творчості автора, але водночас і ненавидить його, і боїться, адже наявність автора вказує на вторинність і ницість плагіатора. Автор мимоволі стає головним ворогом плагіатора, тому останній прагне знищити автора, стерти всі сліди його творчості і навіть самого існування. Найменший натяк на справжнього автора нерідко викликає у плагіатора бурхливу злобну істерику.

Це архетипова ситуація, відображена в легенді про «неталановитого Сальєрі», який із заздрості отруїв «талановитого Моцарта». Наявність Центру збуджує в периферії комплекс меншовартості. Тоді периферія намагається зруйнувати Центр і докладає неймовірних зусиль для знищення ВСІХ слідів його існування. Це здавалось би маніакальне прагнення не тільки знищити конкурента, але й стерти найменші згадки про нього, точно вказує на наявність «комплексу плагіатора»" - цитата звідси.

Бард Рой говорит:
Українська для московіта наче серпом по яйцям. І не залежно, хто він - монархіст, комуніст, чи ліберал, чи демократ. Така же їхня (неповносправна) природа.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Аватар пользователя Богдан ДуБ

фільм з єдиним позитивним персонажем - хлопцем дівчини, яку силоміць видавали.
всі інші персонажі - безглузді, аморальні, з массою пороків.
фільм кал.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Аватар пользователя Андрій Ясун

Дивний відокремлений народ взяв собі чужу назву - Ізраїль. Дикий народ-андрофаг взяв чужу назву - Русь. Обидва використали хуцпу - перевертання істини, зробивши її своєю доблестю. Обидва поставили себе вище за інших - "обраний народ" і "старший брат", "божий народ" і "найдуховніша нація у світі". Обидва найжорстокішими геноцидними методами нищили мови інших народів. На чому базується така симіляція?

Si vis pacem, para bellum

Аватар пользователя Явсе Світ

На тому,що Всесвіт має хижу природу

Андрій Ясун говорит:
На чому базується така симіляція?

Вірю в те, що розумію.