Олена Каганець's picture
Олена Каганець
329

Засновник приватної військової компанії з оточення Трампа має намір купити Мотор Січ – WSJ

Категорія:

Світ:

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Приватний підрядник з питань безпеки Ерік Прінс, який є неофіційним радником американського президента Дональда Трампа, веде переговори про придбання Української компанії "Мотор Січ".

191106erikprins.jpg

 Ерік Дін Прінс (Erik Dean Prince, нар. 6 червня 1969 р.) - американський підприємець, колишній офіцер Сил спеціальних операцій ВМС США, співзасновник Blackwater.
Ерік Дін Прінс (Erik Dean Prince, нар. 6 червня 1969 р.) - американський підприємець, колишній офіцер Сил спеціальних операцій ВМС США, співзасновник Blackwater.

Про це 5 листопада написало видання The Wall Street Journal.

США хочуть перешкодити продажу українського заводу китайцям. У зв'язку з цим адміністрація президента Дональда Трампа звернулася до Прінса і ще одного потенційного покупця з пропозиціями придбати ПАТ "Мотор Січ". 

Ерік Прінс є засновником приватної військової компанії Blackwater. Він 24-27 жовтня зустрічався на українському заводі з офіційними особами та обговорив ситуацію в компанії.

За даними WSJ, наприкінці вересня на "Мотор Січ" приїжджали також тимчасовий повірений у справах США в Україні Білл Тейлор і старший радник Пентагону з оборонної промисловості в Україні Дональд Вінтер.

Прінс щонайменше дев'ять разів відвідував Україну. Бізнесмен не коментував, але підтвердив, що хоче "інвестувати в Україну". Його представник заявив газеті, що ділова діяльність Прінса незалежна від будь-якого уряду. 

ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки і промислових газотурбінних установок. Компанія співпрацює більш ніж з 100 країнами світу.

За підсумками січня - вересня 2019 року чистий збиток підприємства склав 532,7 млн. ​грн. У 2018 році аналогічний період "Мотор Січ" завершила з чистим прибутком в 543,1 млн. гривень.

Джон Болтон заявив, що продаж підприємства "Мотор Січ" є важливим питанням не тільки для України, а й Сполучених Штатів, Європи, Японії, Австралії та Канади. 

"Йдеться про зусилля Китаю використати позитивний торгівельний баланс країни для того, щоб отримати економічні важелі у різних країнах, щоб отримати зиск від оборонних технологій, розроблених іншими країнами. Ми в США маємо важелі, щоб захистити наші механізми, які стосуються національної безпеки. Україна теж мала б розглянути таку можливість", - наголосив він. 

Наші інтереси: 

Мотор Січ - важливе стратегічне підприємство, яке має фундаментальне значення для оборонно-промислового комплексу України, зокрема, для авіаційної галузі. Розуміти, що, якщо його продавати, то продавати треба союзникам, а не ворогам. Продаж його Китаю слід розцінювати як зловмисні дії. 

Comments

Валерій Зміївський's picture

З огляду на ситуацію як в самій Україні (нова "зелена влада" скоротила військовий бюджет, кому цікаво, дитвіться відео: https://www.youtube.com/watch?v=jBPJhU1LwWE), так і в світі (Китай веде неоголошену війну за світове панування з усіма наслідками, що витікають з цього), продаж Мотор Січі є позитивним для національної безпеки України.

Ігор Каганець's picture

Цікавий коментар:

В кінці жовтня на підприємстві побував засновник приватної військової компанії Blackwater (Academi) Ерік Прінс, якого називають "неофіційним радником" американського президента Дональда Трампа.

За даними Wall Street Journal (WSJ), в кінці вересня підприємство відвідали також повірений у справах посольства США в Києві Білл Тейлор і старший радник Пентагону з оборонної промисловості України Дональд Вінтер.

А на початку листопада Володимир Зеленський призначив своїм позаштатним радником Ендрю Романа Мака, емігранта з США, який працює юристом в Україні. Як вважають експерти, всі ці події - ланки одного ланцюга.

Джерело

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Володимир Самотий's picture

Зеленський веде відкриту проросійську політику, решта фантазії

ВС

Ігор Каганець's picture

Зеленський не є політиком, тому він не веде жодної політики. Є "колективний Зеленський" - акціонерне товариство з внутрішньою боротьбою інтересів, проте контрольний пакет все ж належить США.

Володимир Самотий wrote:
Зеленський веде відкриту проросійську політику, решта фантазії

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Микола Стригунов's picture

І, як розвиваються події з американцями?

Якщо прагнеш дива - створюй його!