Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

США хочуть мати доступ до британських ідентифікаційних карток

Світ:

Сполучені Штати виступають за те, щоб у ідентифікаційних картках, запропонованих Великобританією, використовувались такі ж мікрочіпи та технології, що і в американських документах.
Мета використання таких самих мікрочипів – забезпечити сумісність при перевірці підозрюваних у тероризмі. Але це також означає, що інформація, яка міститься на британських картках, також буде доступна і на другому кінці Атлантики.

Майкл Чертов (Michael Chertoff), щойно призначений Секретарем Внутрішньої Безпеки США, вже провів зустрічі з обговорення даної проблеми з Секретарем Внутрішньої Політики Чарльзом Кларком (Charles Clarke) та Секретарем Транспорту Алістаром Дарлінгом (Alistair Darling).

Вчора містер Чертов заявив, що абсолютно необхідно шукати сумісність, нагадавши про “відео війни” 25-річної давнини, коли VHS та Betamax вели непримиренну боротьбу за право бути промисловим стандартом для відео-записуючих систем.

“Я безумовно вірю, що ми матимемо однаковий чіп... Буде дуже погано, якщо ми інвестуємо величезні суми грошей в біометричні системи, і вони не будуть працювати друг з другом. Є надія, що ми не збираємось робити VHS та Betamax з нашими чіпами. Я був серед тих, хто свого часу купив Betamax, а тепер він – у смітті.” – сказав він.

Містер Чертов також запропонував, щоб британські громадяни, які збираються відвідати США, використовували схему “Безпечної Подорожі” ("Trusted Traveller" scheme). За цією схемою вони будуть спрямовувати свої дані на розгляд до американського посольства. При позитивному рішенні вони отримуватимуть документ, що дозволяє швидке проходження через американську імміграційну систему.

Пілотний проект запрацює вже за кілька місяців між США та Нідерландами, що дозволить голландським відвідувачам використовувати картку “Безпечної Подорожі” (Trusted Traveller card) для в’їзду у США без додаткових опитувань та перевірок.

Британія – одна з 27 країн, чиї громадяни можуть в’їжджати на територію США без візи на термін до 90 діб. Американський уряд пропонує урядам цих 27 країн запровадити до 26 жовтня цього року нові паспорти, що містять комп’ютерний чіп та цифрове фото.

Як заявив містер Чертов, сумісність та система перевірки потрібні виключно для виявлення “терористів та злочинців” і головна мета – впровадити зручну та зрозумілу систему.

Пізніше американські дипломатичні джерела повідомили, що США не мають наміру втручатись у внутрішні справи інших країн.

“Коли ми проводимо перевірку, базуючись на імені, ми використовуємо найбільш примітивну і мало-технологічну основу ідентифікації – вона дуже чутлива до помилок у написанні, зміні імені та шахрайству.” – каже він.

Дипломати кажуть, що ця схема серед іншого полегшить неприємності тих, кого запідозрили у тероризмі. Найбільш відомим був випадок з Юсуфом Ісламом (Yusuf Islam), співаком, відомім раніше як Кет Стівенс (Cat Stevens). Йому було заборонено відвідати Сполучені Штати, тому що його “діяльність може бути потенційно зв’язана з тероризмом”. Британський уряд наполягає, що містер Іслам не має таких зв’язків.

Тим не менш, це вже остання дискусія навколо запропонованих карток та паспортів з комбінованою ідентифікацією перед їх впровадженням через три роки. Зростання ціни підняло вартість однієї картки до 93 фунтів стерлінгів, після того, як очікувана загальна вартість 10-річного проекту зросла від 3,1 мільярда фунтів до 5,8 мільярда.

Також є проблеми з ефективності біометричних технологій, які запропоновані для забезпечення безпеки карток. Також були проблеми з ідентифікацією приблизно 30 відсотків від 10 тисяч добровольців, хто погодився занести до бази даних свої відбитки пальців.


US wants to be able to access Britons' ID cards
“The Independent”, 27 травня 2005 року

Переклад “Народного Оглядача”

----------------------------------------------------

В тему:

Британці поголовно будуть ідентифіковані. Подобається це комусь, чи ні

Голландський уряд: Cryptophone захищає приватність

RFID-технології проти прав людини

Ера тотального контролю

Великий Брат сидить в ПК

Великий Брат насаджує Число Звіря

Великий Брат має знати все

Джордж Оруелл, 1984 – Київ, 2005. Великий Брат слідкує за тобою!

Нова методика зняття відбитків пальців

Чіп під шкірою - ти під контролем!

Увага: біороботи

Benetton вшиває чіпи в одяг

Увага: біороботи
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи