Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
31

ЛІІ (Аналітик) - Олександр Хінштейн

Олександр Овсійович Хінштейн (26 жовтня 1974, Москва) - російський журналіст, депутат Державної Думи, член фракції «Єдина Росія». 

 

 

 

 

Сім'я

Батько Овсій Абрамович Хінштейн і мати Інна Абрамівна Регірер - інженери. В 1991 закінчив середню школу № 193 р Москви. В 1996 закінчив факультет журналістики МГУ. У 2007 році закінчив Московський університет МВС Росії. У 1999 році був фігурантом кримінальної справи про використання підробленого посвідчення співробітника МУРу. Був звільнений від кримінальної відповідальності за відсутністю в його діях складу злочину. Сам Хінштейн неодноразово заявляв, що його затримання було інспіровано тодішнім керівництвом МВС в помсту за критичні публікації. У 2001 році один з героїв публікацій А.Хінштейна, помічник міністра внутрішніх справ генерал-лейтенант А. Орлов зник з Росії і був оголошений в розшук. За версією А.Хінштейна, саме А. Орлов керував його затриманням.Одружений, має сина.

Журналістська діяльність 

Працює в газеті «Московський комсомолець»з 1991 року. В 1990-х роках опублікував ряд гучних статей, в тому числі великий матеріал про Володимира Жириновського (перша значна журналістська робота на думку самого Хинштейна), «Російська національна єдність», корупції в ФАПСИ. Хінштейн в 1996 році опублікував розшифровку переговорів А. Коржакова, В. Ілюшина і С. Звєрєва про «коробці з-під ксерокса»

15 травня 1999 в відношенні Хинштейна було порушено кримінальну справу за фактом використання завідомо підроблених документів (стаття 327 ч. 3 КК РФ). 14 травня Хінштейн при порушенні правил дорожнього руху пред'явив співробітникам ГИБДД посвідчення капітана МУРу Матвєєва. Розслідування показало, що посвідчення Хінштейн видав співробітник Московського митного управління Олег Судаков «за ряд позитивних публікацій в газеті" Московський комсомолець"», присвячених цьому управлінню. Сам Хінштейн говорив, що справа стало помстою з боку керівництва МВС за його критичні виступи. Справа була припинена внаслідок зміни обстановки, на підставі статті 6 УПК РФ РРФСР, тобто не за реабілітуючими обставинами, і за згодою Судакова і Хинштейна.

У 2008 році Хінштейн опублікував в «Московському комсомольці» відомості про те, що голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін володіє нерухомістю в Чехії і заснував там компанію. У 2012 році в ході скандалу навколо, нібито, мали місце загроз журналісту «Нової газети», який звинуватив Бастрикіна в тому що він кришував банду Цапков, з боку Бастрикіна Хінштейн в новій публікації в «МК» заявляв: «Я багато років пишу про те свавіллі і беззаконні, в якому загруз Слідчий комітет і особисто його голова. Те, що відбулося зараз, - цілком логічний цього підсумок». У липні 2012 року на основі матеріалів Хінштейна від 2008 року Олексій Навальний висунув низку звинувачень проти Бастрикіна і назвав його «іноземним агентом» Звинувачення, однак, об'єктивного підтвердження не знайшли. 29 травня 2014 Хінштейн нібито влаштував бешкет на борту пасажирського судна, за що був доставлений в поліцію. Слідчий комітет провів за даним фактом процесуальну перевірку. Депутат, в свою чергу, написав звернення генеральному прокурору Юрію Чайці з метою проведення прокурорської перевірки даного інциденту. За результатами даної перевірки будь-яких адміністративних правопорушень, а також порушень кримінального законодавства не виявлено. Сам він заявляв, що перевірка СКР є помстою за його критичні виступи.

Державна дума 

7 грудня 2003 був обраний депутатом Державної Думи від Семенівського одномандатного виборчого округу № 122, Нижегородської області. Голова Комісії з боротьби з корупцією при Адміністрації губернатора Нижегородської області.

Член фракції «Єдина Росія», заступник голови Комітету Державної Думи по промисловості, будівництву і наукомістких технологій, член Комісії Державної Думи з протидії корупції, член Комісії Державної Думи з питань застосування виборчого законодавства РФ; співголова робочої групи з вивчення практики витрачання бюджетних коштів, що спрямовуються на фінансування дорожнього будівництва та інвестицій в дорожнє будівництво. Член міжфракційного депутатського об'єднання «Авіація і космонавтика Росії».

Заступник голови Комісії Парламентських Зборів Союзу Білорусі та Росії з інформаційної політики і взаємодії з громадськими об'єднаннями.

У 2007 році був повторно обраний до Державної Думи за списками «Єдиної Росії» по Нижегородській області. У Державній Думі 5 скликання був членом Комітету з промисловості, головою підкомітету з автомобільної промисловості, членом Комісії щодо законодавчого забезпечення протидії корупції.

У 2011 році обраний до Державної Думи за списками «Єдиної Росії» від Самарської області. У Державній Думі 6 скликання заступник голови Комітету з безпеки та протидії корупції, член тристоронньої Комісії з розгляду бюджету.

Ініціював більш 100 законопроектів в галузі кримінального, адміністративного і цивільного права.

З 2006 року активно займався проблемою «ошуканих пайовиків», ініціював ряд законів у цьому напрямку. Очолював Робочу групу партії «Єдина Росія» щодо захисту прав вкладників та пайовиків. Безпосередньо займався координацією роботи з вирішення проблем постраждалих громадян.

Нагороди та оцінки

Олександр Хінштейн - член Спілки журналістів Російської Федерації і Спілки журналістів міста Москви, лауреат багатьох професійних премій: «Золоте перо Росії», «Кращі пір'я Росії», премії А.Боровіка, премії ФСБ за кращий твір літератури і мистецтва, премії м. Москви в галузі журналістики, премії МВС Росії за кращий твір про діяльність органів, підрозділів і служб МВС. Член Президії Асоціації юристів Росії, член наглядової ради Російської шахової федерації, член Президії Генеральної Ради партії «Єдина Росія». У 2009 році включений до кадрового резерву управлінських кадрів, які перебувають під патронажем Президента Росії («президентський резерв»).

Такі критики як Олексій Волін, Віктор Черкесов, Дмитро Орєшкін називали Хінштейна публікатором «зливів» та замовних матеріалів.

Бібліографія 

 • Хінштейн А. Е. Якого кольору страх. - М .: Детектив-прес, 2002. - ISBN 5-89935-046-6
 • Хінштейн А. Е. Полювання на перевертнів. - М .: Детектив-прес, 2005. - ISBN 5-89935-072-5 (див. також Перевертні в погонах )
 • Хінштейн А. Е. Як вбивають Росію. - М .: Олма Медіа Групп, 2007. - ISBN 978-5-98675-005-7
 • Хінштейн А. Е. Єльцин. Кремль. Історія хвороби. - М .: Олма Медіа Групп, 2007. - ISBN 978-5-373-00357-5
 • Хінштейн А. Е. Таємниці Луб'янки. - М .: Олма Медіа Групп, 2008. - ISBN 978-5-373-02197-5
 • Хінштейн А. Є. Березовський і Абрамович. Олігархи з великої дороги. - М .: Лора, 2007. - ISBN 978-5-98675-001-9
 • Хінштейн А. Е. Казка про втрачений час: чому Брежнєв не зміг стати Путіним. - М .: Олма Медіа Групп, 2010. - ISBN 978-5-373-04021-1
 • Мединський В. Р., Хінштейн А. Е. Криза. - М .: Олма Медіа Групп, 2009. - ISBN 978-5-373-02864-6

Нагороди 

 • Орден Пошани (2006),
 • Медаль ордена «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня (2003),
 • Медаль «Захиснику вільної Росії» (1994),
 • Медаль «В пам'ять 850-річчя Москви» (1997),
 • Медаль «В пам'ять 300-річчя Санкт-Петербурга» (2003),
 • Подяка Президента российcкие Федерації (2012)
 • Медаль РПЦ Святого благовірного князя Данила Московського.
 • Нагороджений відомчими нагородами ФСБ , МВС , ФСО , Мін'юсту , ГТК Росії , ФАПСИ , Спецстроя Росії, Генеральної прокуратури , Федеральної міграційної служби , Міністерства оборони , МНС , ФСКН, ГФС , ФСВП , ФССП , Залізничних військ Російської Федерації .
 • Премія ФСБ 2006 в номінації «Художня література і журналістика» за книгу «Підземелля Лубянки».
 • Почесна грамота Державної Думи (2013).
 • Почесний гражданин Балахни, Городца, Шахуньи, Заволжья, Воскресенского, Семёновского, Володарского і Ветлужского районів.

В тему:

Модель психіки

Модель психіки ЛІІ - Робесп'єр, Декарт

1. Логіко-інтуїтивний Інтроверт, (Аналітик)