Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українці - єднаймося!

9 листопада 2003 року в місті Рим відбулися установчі збори Християнського Товариства Українців в Італії. Нагадаємо, що в травні цього року відбувся Перший Форум Українців в Італії, який і постановив створити Товариство.
На збори, що проходили в залі при базиліці Святої Софії зїхалися представники 24 громад зі всієї Італії. Після молитви та національного гімну з вітальними словами до присутніх звернулися Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії владика Гліб Лончина та Консул України в Італії пан Віктор Гамоцький. Вони зокрема зупинились на важливості такого громадського об’єднання, можливостях співпраці в подальшому для вирішення найгостріших проблем українських імігрантів в цій країні. Були зачитані вітальні телеграми, що надійшли на адресу Зборів: від Європейського Конгресу Українців, від Народного депутата України Оксани Білозір, від Союзу Українців у Великобританії та інші.

Головуючий на Зборах, о.Василь Поточняк, Пасторальний координатор українців в Італії, коротко проінформував делегатів про передумови створення Товариства, головні напрямки роботи та завдання останнього. Після цього був прийнятий за основу проект статуту Товариства. У ньому зокрема йдеться: “Товариство є створене громадянами України, що проживають в Італії постійно або тимчасово через працю, навчання або релігійну діяльність і визнають християнську віру та мораль. Товариство має за мету об’єднання та розвиток громад та поодиноких громадян України в Італії, сприяючи створенню оптимальних умов життя під час їхнього перебування в Італії в наступних напрямках: культурно-виховний, духовний, правовий, соціальний, освітній, інформаційний, мистецько-просвітницький...”

У Раду товариства були обрані представники різних міст Італії: Риму, Бреші, Болонії, Мілану, Пескари, Казерти, Реджіо Емілії, Венеції та інших.

Головою Товариства стала львівянка Анна Умлєва, 49 років, випускниця Львівського Державного Університету імені Івана Франка. Отаннє місце роботи в Україні - педагогічний коледж ЛДУ ім. І.Франка.

На закінчення зборів чудовий вечір української музики подарував всім присутнім гурт “Єдині” з Риму.

Відзначили українці Італії і 70-ті роковини Голодомору в Україні. Так 16 листопада 2003 року за ініціативою Апостольського Візитатора владики Гліба Лончини та громади відбулося вшанування жертв ґеноциду 1932-1933 років у Святій Софії в Римі. Була відслужена Археєрейська Свята Літургія, панахида за загиблих, а ввечері відбувся концерт-реквієм. Вперше була продемонстрована музейна експозиція: “Забуттю не підлягає: хроніка комуністичної інквізиції”, виготовлена і надана Київською міською організацією “Меморіал”.

У вшануванні жертв голодомору взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України в Італії п. Борис Гудима, працівники посольства.

Вирішуючи нагальні економічні питання не забувають наші заробітчани і про власну національну ідентичність, історію та культуру і це вселяє надію, адже де живуть українці - там живе Україна!


----------------------------------------------------

В тему:

Стратегія Четвертої хвилі

Феномен Четвертої хвилі

Четверта хвиля в Італії

Посольство України в Італії
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи