Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
11

Побачив світ новий "Сварог"

Категорія:

Вийшов новий, 23 випуск часопису "Сварог" - журналу Об"єднання Рідновірів України.

«Сварог», перший рідновірський часопис в Україні, заснований у 1995 році, друкує матеріали з філософії, етнології, релігієзнавства. Пріоритет віддається українській Рідній Вірі.

Зміст випуску:

В рубриці «Події» подано інформацію про VІІ Родове Слов’янське Віче (Київ, 2010), та Європейський конгрес етнічних релігій (Болонья, Італія, 2010). Офіційна заява ОРУ щодо будівництва Десятинної церкви на Старокиївській горі та Експертний висновок науковця. Вшанування героїв Крут. Світлій пам’яті Добромира Григоряна та Володимира Куєвди.

В рубриці «Богознавство» розглядається теологія багатопроявності в рідній вірі, представлена працями українських науковців Володимира Шаяна, Галини Лозко «Богослов’я Стрибоже», Ірини Борисюк про словесну магію, а також польського мислителя Ждіслава Словінського та російського публіциста Володимира Істархова про світогляд рідновірів. Подано також обряд на свято Стрибога, який здійснює Київська громада «Православ’я» на головному жертовнику України біля Національного музею історії України.

В рубриці «Во врем’я оне» подано цікаву розлогу статтю Ярополка Багряного про останнього язичницького князя бодричів Ніклота, який понад 30 років вів успішні війни з хрестоносцями, захищаючи рідну віру (героїчно загинув у 1160 р.). Матеріали до 200-річчя видатного українського фольклориста Маркіяна Шашкевича (Руслана), який був яскравим симпатиком рідної віри, натхненником альманаху «Русалка Дністрова». Гостра політична стаття нашого кореспондента з Бердянська Віталія Романченка «Геноцид українців» розкриває злочинну сутність імперської Москви в її нещадній боротьбі з українством. Вміщено також опис ритуалу ім’янаречення новонародженого в СС, який засвідчує, що політика Гітлера, незважаючи на використання деяких язичницьких обрядів, все ж таки завжди грунтувалася на католицьких засадах. Цікава стаття вчителя з Маріуполя Павла Мазура про відверто вороже ставлення «великого російського демократа» Віссаріона Бєлінського до Тараса Шевченка – виявляє облудність радянської системи навчання й виховання, побудованої на відвертій брехні про «дружбу» двох видатних особистостей.

У поетичній рубриці «Велесич» опубліковані поезії ветерана українського козацтва з Одеси Дмитра Шупти (уривок з поеми «Карма гетьмана»), а також акровірші, присвячені пам’яті нашого болгарського побратима жерця Рідної віри Шегора Расати і болгарської віщунки Вангелії Пандеви. Вперше опубліковано твори молодого поета Велесича Мічуди. Цікава також реконструкція білоруської казки «Коваль і Чорт», що свідчить про давні язичницькі риси культу Сварога-коваля.

Рубрика «Світовид» створена спеціально для висвітлення міжнародного життя рідновірів. Зокрема, в цьому випуску публікується доповідь Галини Лозко на Х Всеслов’янському з’їзді, який відбувся в Києві восени 2010 р., на тему «Концепція збереження слов’янської ідентичності», стаття словенського старовіра Вратіслава (Матяша Анжура) про відродження рідної віри в Словенії.

У критичній рубриці «Бий Перуне!» представлені матеріали, яку засуджують політику змішування та асиміляції народів, зокрема, лінгвоциду – імперських заборон рідної мови в Україні, спрямованих на знищення української ідентичності. Такі матеріали покликані стати засторогою щодо подальшої асимілятивної політики нашого зухвалого сусіда. Співжиття і співпраця слов’ян має будуватися виключно на основі взаємоповаги і дбайливого збереження самобутності кожної зі слов’янських націй. Розкрито також тіньову сутність «ракомольства» як підсадної ідеологічної «качки» в середовище рідновірів.

У дитячій рубриці «Божатко» опубліковано повчальну казку про Стрибога.
«Коло Свароже» подає рідновірський календар та «Рожденник» за днями тижня в перекладі з авестійських джерел.

Уміщено також матеріали з етнології, зокрема ілюстровану статтю про антропологічний склад українців у порівнянні з іншими європейцями. Автори антропологи Ю.Петровський та С.Сегеда стверджують, що в українській освіті не подаються знання про зовнішній вигляд власного народу, що спричинює втрату зв’язку поколінь, невміння бачити багато речей, про які можна було б скласти уявлення за зовнішніми рисами людини.

Наявний книжковий огляд та критична полеміка.
На кольоровій обкладинці часопису – підбірка світлин з обрядів рідної віри та подорожей до давніх рідновірських святинь України.


Придбати часопис можна у Києві за адресою:
пл. Слави, підземний перехід ТЦ «Навігатор» - Українська язичницька книга.
А також шляхом замовлення за електронною адресою:
devio@ukr.net – Володимир Кагадій.

Підписуюсь на новини
В тему: 
Поширити цю сторінку: