Lithuanian translation unavailable for Океан Ельзи. Творча криза 2013.

Comments

Олена Каганець's picture

Прекрасна стаття! Дуже гарно проаналізовано! Дякую, Богдане! Згодна з Вами!

Олег Гнаткович's picture

До автора: наведіть приклад хоча б одного гурту який проіснував стільки ж часу як ОЕ і у якого абсолютно ВЕСЬ творчий шлях виглядав лише як підйом і розвиток....? Або гурт серед пісень якого не знайдеться хоча б кілька "схожих акордів" з іншими відомими творами...?

Не розумію мету критики...

Українці завжди гарно вміли критикувати сусідську хату, сусідське господарство, сусідські таланти.... жаль лише, що тими "поганими" сусідами майже завжди виявляються ті ж українці...

P.S. я далеко не фанат ОЕ, але завдяки тому, що Вакарчук пише дійсно якісну музику звертають увагу на українську мову і державу Україна зокрема... а це зараз ОСНОВНЕ... продукт дійсно якісний варто лише почитати коментарі хоча б на youtube ...новий альбом досить гарно сприйняли, але ні українець ЗАВЖДИ знайде що не так у сусіда-українця: "там суржик, а там здертий акорд, що завуальований фірмовими завиваннями виконавця".

Богдан ДуБ's picture

ойойой.) Які емоції.) Крім чорного і білого є ще відтінки. Придивіться - і ви їх у статті побачите, надіюсь.) Я писав свою аргументовану думку. Новини - це новини, а не сюсюкання. Сенс оглядів втрачаєтсья, якщо там буде тілкьи "сюсю-файно". Який сенс тоді взагалі читати огляд, якщо наперід закладено, що там тільки розхвалять?

І це ще м"яко і дуже розуміюче було написано. Швидше - виправдовував. Не торкався кліпів і суті текстів - там вже не плінтус - там точно земля.)) І не проїжджався загальними фактами: під час запису в Брюселі група залишилась без бас-гітариста, мусила шукати іноземця, який навіть не слов"янин. Що кілька спроб робили, таймаутів. Не спромагались за один період щось записати? Адже ж їхали, по ідеї, вже з заготовками. Що продюсер, як зізнався сам Вакарчук, "все максимально спрощував" і що до улюбленої пісні Вакарчука (в цьому альбомі, як він сам заявив сьогодні під час конференції) - "Стріляй" - знятий стидотний кліп, етично ворожий любому українцю... і навіть в тому кліпі оригінального мало - сюжет кліпу здертий з фільму про ножеметальника. Схожість вражаюча. могли дописати "ремейк/ковер".) Та цей альбом - ну суцільна лажа, з якої сторони не візьми: тексти, мелодії, сенс текстів, кліпи, супровідні події і умови...

Це треба, щоб взагалі фантазію "відшибло", щоб називати альбом в честь студії, де знімали кліп. Знімаємо один кліп в студії Довженка, а в Довженка один з творів - "Земля", значить наклеїмо на наш, і без того вінегрет з 12ти треків цю назву. Ну не брєд? Також, це побічно повідомляє, що на момент готових треків Вакарчук не знав, як назвати альбом! Назва по суті ніяк не поєднуєстья з настроями і текстами пісень - вона тут "тупо ліва". Хоча маркетологи приклались, і "присобачили" назву альбому до треків, сумнівною асоціацією з зернами. До речі, назва - земля, а на обгортці - зерна. Попередні альбоми мають прекрасні і глибокі назви - Міра, Глорія, Суперсиметрія.. Вони про музику і життя, якісь поняття.. чи просто естетика.. Вони несли сенс треків, які були "під однією стріхою" - єдині по духу. І треба бути відвертим - бувають творчі падіння. Без них втрачається цінність злетів.)

Я от чого пишу.)) Поділюсь результатами екмперименту. Кинув посилання коментарем до альбому в офіційній групі на Фейсбук. Через кілька годин зайшов - підчищено.) Зате завантажено кілометрову медову статтю про крутість альбому, прочитав - нічого конкретного - загальні підлабузні фрази, але написано професійно. Оперативно працюють!

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Скіф Воанергес's picture

"Стріляй" - знятий стидотний кліп, етично ворожий любому українцю... і навіть в тому кліпі оригінального мало"

Згоден повністю

Скіф Воанергес

Богдан ДуБ's picture

В статтю в самому кінці додано ще одну пісню, фрейм з Sound Cloud. Добре вийшло, можемо використовувати, поки немаємо своєї Хмари Звуку.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Миро Продум's picture

Кліп "Стріляй!" справді гидотний! Його автори - духовно хворі. Кліп може бути ілюстрацією до теми "Дегенерація".

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!