Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Збір врожаю унікального сорту ківі стартував на Закарпатті

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Цими днями в Ужгороді почали збір врожаю єдиного зареєстрованого в Україні морозостійкого сорту ківі. Автором унікального сорту екзотичної рослини є ужгородець Генріх Стратон, який ще на початку 1990-х років разом зі своїм батьком Валентином зайнявся селекцією ківі.

Ліани ківі знаходяться майже у центрі Ужгорода, на одній з вулиць приватного сектору, передає кореспондент УНН.

"Ідея створення цього сорту з'явилася із появою ківі на прилавках наших магазинів наприкінці 80-х. Рослина викликала цікавість, тому вивчив біологію її походження. Відтак стало зрозуміло, що при певній роботі можливо вивести морозостійкий сорт ківі, який буде рости у нас без усіляких утеплень. Наприкінці 90-х ми вже мали рослину, яка дала перший врожай ківі, довівши свою життєздатність. Наразі сорт є офіційно зареєстрованим, і він єдиний зареєстрований і запатентований в Україні сорт морозостійкого ківі", – розповів селекціонер Генріх Стратон.

Історія появи першого саджанця, що дав плоди в Ужгороді, почалася із величезної кількості плодів ківі, які селекціонери купували у магазинах, на ринках, за кордоном.

"Збирали з них насіння і висаджували. Ми шукали ту насінину, яка б правильно мутувала і в ній би повернулися вихідні дані тієї природньої рослини, з якої почалося ківі, тобто дикої актинідії. У підсумку з тисяч сіянців ми ту росину помітили. Це сталося у 1991-1992 роках. А переконалися ми в успіху нашої роботи, коли інші рослини загинули, а потрібний саджанець вижив. Він вирощувався у природньому середовищі, без утеплень, в морози…, саме тому пристосований до нашого клімату", – зазначив автор сорту.

За оптимальних умов саджанець закарпатського ківі дає врожай на третій рік. Причинами того, що ківі не плодоносить, є відсутність достатнього поливу влітку, посуха на поверхні ґрунту, використання добрив із лужною реакцією.

З 5 соток землі, де ростуть близько 30 рослин, Генріх Стратон щороку має врожай у 1–1,2 тони ягід ківі.

Наші інтереси: 

Українська земля може вродити навіть ківі!

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Футболки з трипільською свастикою і драконами – для прихильників і прихильниць «Народного Оглядача»

Робимо собі та друзям подарунки – стильні футболки з трипільською символікою Великого Переходу. Свастя – це символ, що притягує Святість і Щастя. Традиційне привітання «Свастя!» (сва з тя) означає «...

Comments

Володимир Світлий's picture

Пора поселятись у селі. Ще й банани у нас ростуть.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Микола Стригунов's picture

Хіба в нас є морозостійки банани?

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Дмитро Салюк's picture

Гарно

Царство Боже в середині.