Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Чому долар падає, а ціни ні - пояснення міністра економіки

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

Курс долара в Україні досяг рекордно низької за кілька років позначки. Однак на цінах така ситуація може позначитися тільки ближче до другого кварталу 2020 року.

Про це розповів голова Мінекономіки Тимофій Милованов розповів в інтерв'ю 24 каналу.

“Певні ціни зростають, певні знижуються. Ці зміни залежать від багатьох речей. Якщо говорити про продукти харчування, то в першу чергу – від врожаю. Ті продукти, які імпортуються/експортуються, на них курс впливає. Але досить часто це займає певний період часу”, – пояснив голова профільного міністерства тенденцію.

Він також підкреслив, що зниження цін після падіння курсу долара може тривати до 12 місяців. І цей процес, в першу чергу, пов’язаний з тим, що закупівлі проводять заздалегідь, ціни фіксують наперед, а фінансові плани компаній розробляються відразу на наступний рік.

“Ми можемо зараз відчувати певне попереднє підвищення курсу, а зменшення відчуємо навесні. Але в цілому інфляція сповільнюється. Вона буде на рівні 6-7% зараз, і буде ще меншою. Що означає, що інфляція сповільнюється? Це не означає, що ціни не зростають”, – резюмував Милованов.

Дивіться повне інтерв'ю Тимофія Милованова:

 

 

 

Наші інтереси: 

Чи добре, що долар падає, а гривня укріплюється, чи погано? Якщо ціни будуть знижуватися, буде добре.

Підписуюсь на новини

Comments

Арсен Дубовик's picture

Чомусь одразу спав на думку "совєцький" анекдот )))))

Quote:
На XXIV з'їзді КПРС Брежнєв отримує записку: "Леонід Ілліч, чому в країні не вистачає м'яса?"
Брежнєв відповідає:
- Товариші! Ми йдемо до комунізму семимильними кроками. Скотина за нами не встигає!

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)