Важливість: 
4
Користь від вживання червоного буряка: 5 плюсів для здоров'я

Червоний буряк наповнений вітамінами, залізом і антиоксидантами, він дарує відчуття енергії та зміцнює імунітет. Серед інших важливих плюсів від його вживання — оздоровлення печінки і нормалізація тиску.

 Буряк також захищає клітини від ушкоджень і тим самим запобігає розвитку запальних процесів в організмі, пише Ukr.Media.

Бетанін, червоний рослинний пігмент буряків, володіє сильними антиоксидантними та антиканцерогенними властивостями. Бетанін також стимулює роботу печінки, допомагаючи їй виводити токсини.

Зміцнює імунну систему

Вживання буряка, завдяки його антиоксиданту бетаніну, посилює захист організму від інфекцій. Цей ефект додатково підтримується іншими цінними речовинами в буряках, такими як вітамін С, цинк і селен. Тому, схильним до застуди людям корисно їсти буряк.

Нормалізує кров'яний тиск

Корисні інгредієнти буряків запобігають відкладення в кровоносних судинах, знижують рівень артеріального тиску та амінокислоти гомоцистеїну (високий рівень гомоцистеїну в крові пов'язаний зі звуженням або блокуванням артерій, розвитком атеросклерозу). Буряк також позитивно впливає на кровообіг: такий вплив забезпечується комплексом заліза, вітамінів групи В і фолієвої кислоти. Тим, хто страждає від анемії, слід регулярно їсти буряк.

Покращує роботу мозку і працездатність

Вживання буряка допомагає збільшувати продуктивність як розумової, так і фізичної праці. Речовини, що містяться в буряку, перетворюються в оксид азоту в організмі, при цьому розширюються кровоносні судини, транспортується більше кисню і, таким чином, поліпшується здатність концентруватися. У свою чергу мінерали буряків, калій і магній, дуже корисні для зміцнення м'язів.

Допомагає худнути

Регулярне вживання буряка може сприяти втраті ваги. Це відбувається головним чином через високий вміст води, рослинного білка і клітковини. Вживання буряка підтримує постійний рівень цукру в крові та продовжує відчуття ситості.

Крім того, спалювання жиру посилюється внаслідок дії бурякових нітратів, які збільшують споживання енергії в м'язових клітинах.

Наші інтереси: 

Знати про корисні і доступні продукти харчування.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка