Важливість: 
3
Зеркаль попередила Зеленського про головні зовнішні виклики, які стоятимуть перед ним восени

Міжнародні партнери очікують від України конкретних дій, пов'язаних з тим, що вже задекларовано главою держави. Наповнення своїх висловлювань змістом - найбільший виклик для Зеленського, вважає Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції. 
 

«Мені здається, що тут є питання вже до нового уряду, який буде сформовано, бо уряд є інструментом реалізації внутрішньої політики, так само як і зовнішньої політики, тому що міністр закордонних справ є частиною уряду. І тому всі наші партнери - вони очікують конкретного наповнення, дій, пов'язаних з тим, що вже задекларовано президентом», - сказала Зеркаль у студії "5 каналу".

Вона також прокоментувала схвальні відгуки західних лідерів, зокрема, президента Франції Еммануеля Макрона, щодо кроків Зеленського з огляду на необхідність досягнення миру на Донбасі.

«Ніхто не хоче загострення конфлікту в середині Європи. Я думаю, що ми також у цьому не зацікавлені. Тому, звичайно, що всі ініціативи, пов'язані з подальшим просуванням миру, вони підтримуються. Питання в тому, як залучаються ці самі партнери до цього просування. Звичайно, я б хотіла, щоб вони були залучені більш до цього процесу, не тільки в політичній площині, а і в більш практичній площині, щоб у нас був певний інструмент, механізм фінансового наповнення цих регіонів, відновлення цих регіонів», - зазначила заступник глави МЗС. Зеркаль додала, що нині ситуація склалася так, що багато коштів від донорів на відбудову Донбасу Україна не використала: «Це пов'язано з дуже складними процедурами через неможливість або небажання місцевих влад залучити ці донорські кошти».

Зеркаль вважає, що Макрон не діяв "за спиною" української сторони, а більшість питань були узгоджені з Зеленським.

Коли Еммануель Макрон казав про вирішення "українського питання", він мав на увазі і повернення Росією полонених українських моряків. 

"Макрон про це і говорив. Коли він говорив про можливе повернення (Росії до G8 – ред.), він якраз казав, що якщо буде позитивно вирішуватись українське питання. Звичайно, що про наших моряків говорили всі. Трамп на зустрічі в Осаці присвятив цьому питанню 17 хвилин. Звичайно, що поряд з іншими питаннями, які обговорювалися протягом двох годин на тет-а-тет  із Макроном, було і питання наших моряків і політв'язнів", – сказала вона.

Наші інтереси: 

Українська команда МЗС тихо і непомітно продовжує працювати, як і працювала, не змінюючи стратегічного курсу України.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка