Важливість: 
4
Україна веде переговори з Заходом щодо амністії капіталів

Секретар РНБО Олександр Данилюк підтвердив в ефірі Радіо НВ, що Україна веде переговори із західними партнерами з питання проведення податкової амністії. На його думку, амністія капіталу має дати результат, але для цього потрібно реформувати податкову службу. 

19072602.jpg

Олександр Данилюк

2 тижні тому Олександр Данилюк повернувся зі США, де вони напрацювали новий порядок денний у сфері безпеки. Він зазначив, що Україні вже час відмовитися від ролі жертви, ходити по світу з проханням про допомогу. Україна - сильна країна, яка має величезне геополітичне значення в регіоні. Ми маємо відчувати себе суб'єктом, а не об'єктом, зауважив він.

Він також сказав, що в США дуже позитивне ставлення до нової влади, а також багато очікувань. Данилюк відзначив, що США допомагають у сфері кібербезпеки.

Щодо амністії капіталу він сказав: «Так, ми ведемо перемовини з цього приводу. Питання умов, тобто яка ставка… <...> Перше, вона [амністія капіталу — ред.] має дати результат, бо якщо подивитися на приклади інших країн, зокрема, Італії, нещодавно була амністія в Молдові проведена, то вони не дуже успішні. <...> Дуже часто одна з причин — це слабкість самої податкової», — сказав він.

Таким чином, підкреслив Данилюк, ключовою умовою проведення податкової амністії є реформування податкової служби.

«Друге, звичайно, це є ставка, за якою відбувається амністія. <...> Це політичне питання, насправді. І де ця межа, нам ще треба визначити.

І ключове, третє: не мають підлягати амністії гроші, які зароблені корупційним шляхом або якимось кримінальним шляхом», — додав секретар РНБО.

Наші інтереси: 

Заявлені ініціативи можуть бути корисними. Якщо Данилюк окреслив зі США новий порядок денний (як він сам сказав), США поганого не порадять.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка