Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Експонати і документи архівно-музейної виставки «НепрOSTі листи». Трудова повинність української молоді в Німеччині (1942-1945). Ч. III

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

В Україні відбувається процес відновлення історичної правди про Німецько-радянську війну 1941 – 1945 рр.

На виставці представлені листи остарбайтерів 1942–1943 років, що зберігаються у державному архіві, документи Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного та музейні експонати Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», Комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський краєзнавчий музей», Воєнно-історичного музею «Інформаційно-просвітницький центр» (смт. Калинівка Васильківського району).


ФОТОГАЛЕРЕЯ:

(Фотозйомка експозиції виставки проводилася зліва-направо по стрілці годинника)


Джерела:

  • Державний архів Київської області (ДАКО).
  • Архів Військово-історичного товариства «СПАДЩИНА».
  • Фото Володимира Федька.

Оскільки брав участь у підготовці матеріалів виставки, то і сфотографувався на згадку :-)

 

 


В наступних блогах піде розповідь про життя, роботу і побут робітників з України в Третьому Райху, спираючись на листи робітників з Німеччини та інші архівні матеріали...


Наші інтереси: 

Знати правдиву історію України і європейську історію першої половини ХХ століття.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Гарна виставка! Вікно Овертона рухається у правильному напрямку.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.

Отримав електронною поштою відгук на блоги про остарбайтерів. Автор - професійний юрист радянського виховання, радянської школи. Наводжу повністю (!).

"В Україні виросло покоління 40річних, яке про радянську пропаганду гадки не має і їм вона глибоко до одного місця, а ваша така історія бумерангом навертає людей до радянської ідеології, яка давно вмерла. Патріотизм України треба формувати на проблемах сьогодення, на формуванні гуманізму, а не ненависті до людей.

У нас сьогодні питання наших остарбайтерів стоїть ребром. І аналогія тут цілком очевидна: гарно було тим ОСТам в Німеччині, і вони були щасливі, бо успішно працювали, годували і обшивали німецьку армію, щоб та могла успішно вбивать їх братів, батьків, чоловіків і співвітчизників.Порошенко недавно назвав точну цифру убитих нацистами українців, їх було убито і руками тих щасливих остарбайтерів. Як бачимо, тут не пропаганда, а чиста фізика, винищення цілих націй, у тому числі і руками щасливи остарбайтерів.

Це так пафосно, як і сьогодні кращі робочі руки відправлять в найми, а пенсії українцям не вистачає на хліб, а на ліки і поготів.

От Вятрович пропагує патріотизм український, а дехто - німецький, чому?
Бандера разом із Стецько відстоював незалежну Україну, за що і постраждав як від німців, так і від совєтів, а Мельник-німецьку, чому ж деякі історики відкидають Бандеру, а Мельника підносять?

ЧОМУ Бандеру народ любить, ставить йому памятники і дає Героя, а інших проклинає, га?

Радянський і нацистський режими засуджено як злочинні, а деякі історики виправдовують гітлерівський режим, засуджений Нюрнбергським трибуналом і Судом ООН. Чому, га?

Вятрович був би здивований таким патріотизмом деяких істориків, які більше скидаються на пропагандистів засуджених Нюрнбергським трибуналом злочинів, де щодо використання остарбайтерів є окреме провадження, а Гаагська конвенція, де стоїть підпис Німеччини, прямо вказує, що використання окупантами праці окупованих є злочином проти людства і не має строку давності.

Історія вже поставила крапки як на совєтизму, так і на гітлеризму. Новим поколінням потрібна нова ідеологія оптимізму і впевненого майбутнього, а не мізантропія давно минулого, яке потрібне тільки Путіну та його пропагандистам.
Отож, давайте розпочнемо нову сторінку, спрямовану на згуртування нації не навколо гітлера, а навколо Президента України, і досягнення під його керівництвом перемоги у сьогоднішній війні і побудови міцної України. Для цього молоді потрібно не забивати памороки щасливими остарбайтерами, а закликати до плідної праці у себе дома, а не за бугром, до захисту Батьківщини, народження і виховання здорових дітей. На мізантропії цього не досягнеш, мізантропія вбиває душу народу, чого і добиваються путінські пропагандисти під виглядом критики радянської ідеології.

Безвідносно до когось особисто, чиста юриспруденція".

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Питання до "професійного юриста радянського виховання":
- треба залишити історію Другої світової як Вєлікой отєчєстєнной написаною радянською системою?
- Нюрнбергський трибунал - це еталон справедливості?
- треба забути минуле, не перейматися ним? Чи нема в такому разі небезпеки в його повторенні?

"ЧОМУ Бандеру народ любить, ставить йому памятники і дає Героя, а інших проклинає, га?". Може тому чому за Зе - 73%?

Зображення користувача Володимир Федько.

В особистій розмові я нагадав йому, що згідно з Законом про засудження тоталітарних режимів, він підлягає люстрації, як один з високопосадовців радянської тоталітарної системи :-), а також позбавлення спеціальної пенсії.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!