Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
173

Україна не братиме участі в Євробаченні цього року

Категорія:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України (НСТУ) заявили, що прийняли таке рішення "в умовах надмірної політизації проведення національного відбору".

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) відмовляється від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019, що пройде у Тель-Авіві.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Суспільного:

Переможцем Національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV, якій Суспільний мовник, як і робить це щороку, запропонував укласти договір для представлення України на пісенному конкурсі. Однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.

Альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору.

Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору.

Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019.

Пісенний конкурс — це можливість для кожної країни заявити про себе на міжнародній арені, а для кожного виконавця — виступити амбасадором своєї країни та здобути прихильників у всьому світі.

Але Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття.

Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації.

У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.

Наші інтереси: 

Національний відбір на Євробачення виявив проблеми в суспільстві і головах українців і оголив низьку питань, на які потрібно відверто відповісти, не ховаючи голову в пісок.

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Мудре рішення! Тепер цей скандал не буде використовуватися Москвою для розхитування ситуації в Україні.

На наступний рік відбір учасників Євробачення буде впорядковано.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Володимир Федько.

Правильне рішення!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Так, правильне рішення!

Отже:
1) схоже в ситуації що склалася винен Суспільний мовник. Треба встановити винного, "дати по шапці" :) і, найголовніше, чітко все прописати на майбутнє.
2) всі угоди з артистами мовник повинен підписувати до початку півфіналів.
3) перемога в фіналі означає автоматичний візит на Євробачення, без додаткових угод.
4) СТБ в своїй заяві ставить під сумнів правильність заборони гастролей Росією. Начебто недемократично. Але ж мова йде про представника України на міжнародному форумі під час війни! А питання чи дозволяти українським артистам взагалі гастролювати країною-агресором може бути дискусійним. Наприклад: хочеш - їдь. Але тоді позбуваєш себе можливих Євробаченських перспектив. І зобов'язати гастролерів співати тільки українською. :)

і ще трохи...
5) якщо артист виконує пісню недержавною мовою давати синхронні титри на екрані щоб народ знав про що йдеться. (прецедент MARUV). Тоді голосування може буде більш усвідомленим.
6) Цитата: "Пісенний конкурс — це можливість для кожної країни заявити про себе на міжнародній арені". Як можна заявити про себе не своїм голосом (недержавною мовою)? Крім державної мови можна використовувати мови народів, що проживають в Україні і не мають власних держав, тобто не мають можливості потрапити на Євробачення не від України.
7) участь в Євробаченні мають право приймати тільки громадяни України. (нічого не маю проти YUKO. Молодець - мову вивчила).

Якщо це знатимуть всі не буде проблем. Нагадую, що йдеться в даному випадку лише про відбір (національний!) на конкурс.

А взагалі СТБ зробило нормальне шоу. І без Євробачення добре. А тепер це шоу зробити міжнародним, запросити артистів з інших країн з умовою співати лише своїми мовами. От і буде альтернатива нашого виробництва. Найголовніше - залишити Притулу! І буде свято!

P.S. Вибачаюсь за деяку непослідовність думок. Імпровізація.

Зображення користувача Володимир Федько.

Майже з усім згідний, Вікторе!

Але виникає слизьке питаннячко:
якщо артисту дозволяється гастролювати (і заробляти гроші) в країні, яка воює з його власною країною, то тоді і робітник може працювати на агресора-ворога!?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Віктор Макаренко.

Можливо поки існують дипломатичні стосунки забороняти не варто. Зате чітко бачимо що робиться. Залишити це на розгляд власного сумління. Це дійсно - питання для обговорення.
Крім того страх оприлюднення інформації про "гастролі" декого можливо стримуватиме.

Зображення користувача Ігор Каганець.

Чудова ідея - організувати власне "євробачення" з виконанням пісень лише національними мовами.

Все, що робиться з власної волі, - добро!