Важливість: 
4
Науковці з'ясували, як чутки впливають на соціальні зв'язки

Обговорювати інших позаочі не завжди шкідливо. Дані досліджень учених свідчать про те, що поширення чуток вплинуло на природний відбір серед наших предків. Італійські фахівці з'ясували, що рівень окситоцину, гормону довіри, підвищується після обговорення інших людей.

 

190211-chutky-3.jpg

Позитивні чутки приносять користь
Позитивні чутки приносять користь

 Під час експерименту вчені спровокували поділитися чутками добре знайомих між собою дівчат. Учасниці досліджень говорили про передбачувану вагітність спільної приятельки. У них взяли проби слини і попросили заповнити анкети, пише Максимум.

Аналіз показав, що потужний викид окситоцину вироблявся при обговоренні чуток. Через розмови про чужі таємниці змінився гормональний фон.

Біохімічна реакція організму, як вважають автори праці, свідчить про те, що в еволюції людини чутки грають важливу роль. Задоволення від обміну секретами і спілкування впливало на життя предків. Вони таким чином підтримували довіру між собою, у великих групах встановлювали неформальні правила життя.

Схильність до обговорювання інших, як стверджують фахівці, не залежить від статі і віку. І жінки, і чоловіки, поширюють чутки, а діти вчаться цьому ще до школи.

Наші інтереси: 

Цікаві дрібнички життя. Чула в одному американському серіалі про психолога, що обмін чутками виробляє ендорфіни. 

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка