Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Автокефалія для України: у Константинополі озвучили майбутню назву церкви

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Майбутня українська автокефальна церква називатиметься "Православна церква в Україні". Таку заяву зробив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, архієпископ Тельміський Іов в інтерв'ю "ВВС-Україна".

"Не "Українська православна церква", тому що церква єдина... Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі", – пояснив він.

За словами архієпископа, грецькою мовою назви церков так і звучать: Православна церква в Греції, в Сербії, в Болгарії.

"Слов'янські назви - Болгарська, Сербська або Російська православна церква - вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм", – наголосив архієпископ Іов.

Він додав, що рішення Константинополя щодо української церкви може бути застосовано і до Білорусі, нинішня територія якої колись належала до древньої Київської митрополії.

"Наразі не було звернення до Вселенського патріархату ані від білоруської держави, ані від білоруської церкви, тому питання не розглядається. Але якщо вони звернуться, то, звичайно, є можливість, що це питання розглядатиметься аналогічно", – зазначив він.

Архієпископ Іов також розповів, що УПЦ МП припинила існування, коли Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви.

Нагадаємо, що 11 жовтня Вселенський Патріархат підтвердив зняття анафеми (відлучення від церкви) з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Таким чином, УПЦ КП та УАПЦ визнано канонічними, а анексія Київської метрополії Російською православною церквою у 1686 році незаконною.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Правда взяла гору через віки.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Законне і справедливе рішення!

Цитата:
УПЦ МП припинила існування, коли Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

Для священиків колишньої УПЦ МП наступив Момент Істини: хто служив Богу, той залишиться служити Богу і народу України.

А хто служив Путіну і Росії - валіза, потяг, Росія!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Каганець.

"Православна церква в Україні" (а не "Українська православна церква") відповідає реальному стану.

Річ у тім, що новостворювана церква організаційно відривається від Москви, але за духом вона залишається московською (іудохристиянською). Тобто в цілому це та ж сама московська віра, але українською мовою.

Наступним кроком буде формування української за духом - аріянської церкви (Церкви Івана). Саме для неї й зарезервована назва "Українська".

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.

Важливим елементом створення дійсно української національної церкви є те, що богослужіння ведуться українською мовою!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!