Важливість: 
4

Спецтема:

Інструкція для патріотів України. Як перемогти Москву в гібридній війні

Росія за допомогою п'ятої колони в Україні і популістів, які вигідні Кремлю, робить все для того, щоб взяти реванш на виборах у 2019 році.

Основні ставки Кремль робить на таке:

а) максимальне обливання брудом Петра Порошенка через російські та українські засоби масової інформації. В тому числі, на стороні Кремля працюють канали українських олігархів. Мета - максимальне зниження рейтингу Порошенка;

б) навішування ярликів на українців, називаючи їх порохоботами. Мета розділити українців і перетворити прихильників Порошенка в ізгоїв суспільства. Кремль вже не раз навішував ярлики на борців за незалежність України, називаючи їх мазепинцями, петлюрівцями, бендерівцями, а тепер порохоботами. Типу - це не українці, а якісь боти;

в) залучення ефекту натовпу. За допомогою маніпуляцій в рейтингах політиків Кремль намагається вселити українцям думку, що Порошенко нібито непрохідний, а на перших місцях популісти, які вигідні Кремлю і п'ята колона.

Незважаючи на всі зусилля Кремля, на стороні України:

а) правда. Як би кремлівські пропагандисти не брехали і не перекручували, правда все одно візьме гору;

б) менталітет українців. Кремль в 2014 році програв інформаційну війну саме тому, що українці не довіряють владі і засобам масової інформації. Українці не росіяни, їх не можна зазомбувати одним телевізором. Вони більше прислухаються до думки знайомого, сусіда або якоїсь авторитетної людини.

в) громадянське суспільство. Так, це ще далеко не більшість, але навіть зараз громадянське суспільство в Україні може впливати і на громадську думку, і на навіть на владу.

З цього слідує, що саме зараз прийшов час проявити громадянську позицію і показати Кремлю й олігархам, що в Україні є громадянське суспільство, яке може впливати на майбутнє України і не боїться це робити.

Нам потрібно діяти. Скажу відразу, що це буде не просто, але цілком реально.

1. По можливості, де це тільки можливо (на роботі, в транспорті, в компанії, в гостях) необхідно відкрито заявляти, що ви підтримуєте єдиного проукраїнського кандидата Петра Порошенка, якого Росія намагається знищити всіма можливими способами.

Це вкрай важливо щоб зломити ефект натовпу, який нам нав'язує Москва. Українці повинні бачити, що серед них є люди, які підтримують Порошенка і не соромляться про це відкрито говорити, не дивлячись не всі ярлики.

2. Потрібно провести бесіди на політичні теми в колі своїх знайомих і родичів. Не завадить з'їздити і в село до мами або до бабусі.

Я розумію емоції патріотів, але, ні в якому разі не варто нав'язувати свою думку, агресивно доводити свою позицію, а тим більше, сваритися. Потрібно розуміти, що спілкування за один раз нічого не дасть, але змусить людей задуматися. Ви просто повинні сказати свою думку і все. А через два-три місяці повторно поспілкуватися на політичні теми і навести вже більшу кількість аргументів.

Суть в тому, що якщо у людини під дією телевізора вже сформована думка, то так просто зламати її однією бесідою точно не вийде. На це потрібно від трьох місяців до півроку. Але якщо вдасться переконати людину, то Кремль і олігархічні засоби масової інформації повторно зазомбувати її не зможуть.

Наведу приклад. Мій добрий знайомий навесні цього року їздив в село до бабусі. Бабуся підтримувала одного з популістів, який вигідний Кремлю.

Він просто висловив свою думку і не сильно намагався переконати бабусю. Днями, через три місяці він знову з'їздив в село. І після чергової розмови з великою кількістю аргументів, бабуся стала не тільки підтримувати Порошенка, а й ходить по селу агітувати за нього.

Зрозуміло, що розповісти про політичну ситуацію в країні, припустимо за 20 хвилин, точно не вийде, а тому варто акцентувати увагу на таких простих аргументах:

1. А чому ви підтримуєте того чи іншого популіста? Чому ви негативно ставитеся до Порошенка? У більшості будуть аргументи: «А ви що новини не дивитеся?». Тут потрібно сказати про те, що думка людей через телеканали формують олігархи. І не варто бути жертвою пропаганди.

2. Петро Порошенко не ідеальний Президент, але він отримав розграбовану країну під час війни. І багато зробив для відновлення армії, відвоював половину Донбасу, почав процес реформ і веде Україну на Захід.

3. За чотири роки при владі Порошенко один з небагатьох політиків, який не наживався на посаді. Незважаючи на те, що він втратив половину свого статку, сотні мільйонів гривень він пожертвував на армію і соціальні проекти. Хоч один з українських політиків дав хоч копійку на армію? А люди вони всі далеко не бідні.

4. Петру Порошенку важко, досить подивитися на те, як він посивів за ці чотири роки. Кремль і українські олігархи через телевізор поливають його брудом, п'ята колона ставить палиці в колеса і гальмує всі реформи в країні. Проте, він бореться, розвиває армію, піднімає економіку, займається питаннями української мови і незалежності української православної церкви.

5. Популісти, які вигідні Кремлю, розповідають нам про мирні плани. Типу, навіщо нам війна, можна домовитися з Росією або взагалі здати Донбас. Тут варто нагадати події весни 2014 року. Росія не заспокоїлася на Криму і відразу полізла на Донбас. Після здачі Донбасу вони полізуть далі. Росії, як імперії, не потрібен один Крим і Донбас, їй потрібна вся Україна.

А якщо Україна погодиться на федерацію і автономію Донбасу, щоб Донбасом управляла Росія і шантажувала ним всю країну, то за що загинули тисячі українських вояків? За що тисячі українських хлопців залишилися без рук, без ніг, без очей? Як потім дивитися в очі матерям загиблих українських Героїв?

Результат війни завжди один - або перемога, або капітуляція на умовах ворога. Український народ не допустить капітуляцію, які б плани нам не нав'язували.

6. Ми повинні дати можливість Порошенку продовжити позитивні зміни, а не повертатися до старих політиків, які вже були при владі, а тепер порожніми обіцянками годують народ.

Разом, зусиллями всього українського народу ми зможемо перемогти в цій інформаційній війні і не допустити реваншу Кремля в Україні.

Джерело


Коментар НО

Про те, як нам ставитися до Петра Порошенка, ми з’ясували ще у березні 2017 року без жодних "Інструкцій для патріотів": 

 

Наші інтереси: 

Знати правила гібридної війни. Уміти протистояти.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка