Важливість: 
5
Чотири циклічні ролі в самореалізації від людини до боголюдини і ритуальний календар Гартленду

Реконструкція первинного календаря Трипілля в контексті стартап-культури приводить до ідеї самореалізації шляхом багаторазового виконання чотирьох ролей – учень, вчитель, організатор, державник.

180628roli-arhetypy.jpg

Архетипи і ролі
Архетипи і ролі

Ритуальний календар Гартленду – це магічний мотор, який штовхає людину до постійного навчання–творення–вдосконалення.

Як ми вже знаємо, стартап-процес передбачає проходження чотирьох фаз:

  • 1. Постановка мети.
  • 2. Вироблення проекту досягнення мети.
  • 3. Формування організації.
  • 4. Вироблення продукту та його захист.

На кожній фазі людина виконує відповідну стартап-роль:

1. Учень-шукач: найкраща роль для пізнання себе і пошуку нових цілей.

2. Вчитель-дослідник: найкращий спосіб виробити ясне бачення шляху досягнення мети – навчати учнів згідно з принципом: як сто раз пояснив, то й сам зрозумів. Водночас навчання – це найкращий спосіб підготовки кадрів для майбутнього стартапу.   

3. Організатор-творець: цілісне розуміння свого проекту дозволяє перейти до його практичної реалізації шляхом створення відповідної організаційної структури – біосоціального, економічного або політичного стартапу.    

4. Державник-воїн: вироблення продукту («урожаю») має сенс тільки тоді, коли є спроможність його захистити і правильно застосувати заради загального блага. Відтак творець стартапу неминуче має займатися питаннями безпеки і метаполітики.

Це означає, що в ході самореалізації людина циклічно (в ідеалі – щороку) проходить ролі учня, вчителя, організатора і державника, набуваючи універсалізму, властивого боголюдині. При цьому вона ясно пам’ятає своє надзавдання – перетворення на боголюдину. Тому центральною роллю ритуального календаря Гартленду є роль боголюдини, спаса, хреста. Для утримання в пам’яті цього надзавдання треба знати дві головні заповіді аріянства.   

Wardruna - Algir - Stien Klarnar

Наші інтереси: 

Формуємо теорію стартапів і реалізуємо її практично. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка