Важливість: 
5

Категорія:

Як знайти своє стратегічне захоплення: про перший пункт програми ПРАЗ стартап-культури Гартленду

Найкращий варіант роботи – це добре оплачуване хобі. Наше завдання в тому, щоб перетворити захоплення на основну діяльність. З цього починається будь-який стартап. 

180527zahoplennya.jpg

Постіндастріал сприяє перетворенню роботи на прибуткове захоплення
Постіндастріал сприяє перетворенню роботи на прибуткове захоплення

У попередній статті ми вже говорили про те, що для творення стартапу («зерна») необхідно пройти три попередні фази: 1) стартап-захоплення, 2) стартап-ідея, 3) стартап-прототип. Тому програма ПРАЗ складається з трьох означених вище компонентів.

Що таке захоплення

Захоплення, або хобі (англ. hobby – захоплення, від «хоп» – схопити)  – улюблене заняття, розвага. Зазвичай захопленнями займаються у вільний від основної роботи час. Наше завдання в тому, щоб перетворити захоплення на основну діяльність згідно з афоризмом: «Найкращий варіант роботи – це добре оплачуване хобі».

На відміну від звичайної роботи, займаючись своїм захопленням, людина отримує задоволення, діє дуже ефективно і мало втомлюється. Якщо роботу людина робить за гроші, то з хобі все навпаки: людина готова платити за можливість займатися своїм захопленням.

Стратегічне захоплення

Як ми вже знаємо, для розгортання стартапу потрібна тривала, напружена творча робота з мінімальними зовнішніми інвестиціями або взагалі без них. Тому стартап починається з захоплення, але не будь-якого, а справжнього, глибинного, довготривалого. Це те захоплення, яке йде від самої духовної сутності людини і є проявом її земної самореалізації. Захоплення, яке є проявом  людського духу (а не душі чи плоті) і веде до його самореалізації (виконання земної місії) ми називаємо стратегічним захопленням. У нашій буденній мові, стратегічне захоплення – це любов до своєї справи. Натомість нестратегічному захопленню відповідає поняття «пристрасть». 

Загальне і спеціалізоване захоплення

Найважливіші події – це ті, які відбуваються всередині нас. Найцікавіше і найприємніше – це коли ми самі змінюємося і стаємо досконалішими. Пізнання чудесного в собі самому – це улюблена справа будь-якої шляхетної людини. Назвемо це універсальним захопленням. Воно полягає в тому, щоб ставати кращими і ділитися цією радістю з іншими шляхетними людьми.

Окрім того, частина людей може мати захоплення у якійсь вузькій сфері діяльності – саме такими є економічні стартапи, зокрема, технологічні компанії. Назвемо такі захоплення спеціалізованими.

Як знайти своє стратегічне захоплення

По-перше, треба розвивати свою внутрішню духовну сутність і посилювати зв’язок з нею. Це досягається за допомогою:

  • розвитку самостійного, раціонального мислення; 
  • підвищення рівня власних вібрацій, піднесення у простір позитивних подій;
  • розвиток рефлексії, тобто спроможності спостерігати за собою зі сторони – так ніби ваша духовна сутність постійно стежить за вашим психофізичним організмом, аналізує і оцінює його поведінку.

По-друге, шукати зовнішніх підказок, зокрема:

  • виконувати будь-яку творчу роботу, вирішувати будь-які нестандартні завдання;
  • випробовувати різні форми діяльності в пошуках резонансу з власним духом;
  • знайомитися із захопленнями інших людей – як сучасників, так і видатних історичних діячів.

Метою першого пункту програми ПРАЗ є знаходження свого стратегічного захоплення.

Зміст кожного з трьох етапів

1 етап (+1 бал): Маю здатність спостерігати за собою «зі сторони», аналізувати свої емоції, думки, слова, дії.

Вироблення рефлексії означає перетворення з гомо сімплекс на гомо дуплекс.  

2 етап (+2 бали): Написав про своє захоплення у своєму блозі на НО, позначивши його тегом захоплення.

Якщо захоплення є стратегічним, то людина спроможна описати його і поділитися ним з іншими. Це потрібно для пошуку однодумців.

Стратегічне захоплення може бути як загальним, так і спеціалізованим.  

3 етап (+3 бали): Знайшов на НО однодумця, який поділяє моє стратегічне захоплення – і він написав про це у своєму блозі на НО з тегом захоплення.

Наявність однодумців відкриває можливості для того, щоб обговорити своє стратегічне захоплення і сформулювати на його основі ідею. Це означатиме перехід до другого пункту програми ПРАЗ.

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

Підтримую!

Ensiferum - LAI LAI HEI !!!

Продовження: Як сформувати стартап-ідею: другий пункт програми ПРАЗ

Наші інтереси: 

Перетворюємо захоплення на гарну роботу!

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка