Важливість: 
4
Анонімні подорожі в Інтернеті: вибрати безпеку чи комфорт? (ч.I)

В умовах глобальної гібридної і інформаційної війни, яку веде Росія, захист приватності виходить на перше місце. МИ маємо повне право визначати, кому дозволено фіксувати наші сліди, а кому ні.


Сьогодні в Інтернеті панує тотальне стеження… Стежать спецслужби, пошукові системи, операційні системи комп’ютерів і смартфонів, соціальні мережі, адміністратори сайтів, маркетологи, терористи, приватні детективи і просто любителі пригод.

В умовах глобальної гібридної і інформаційної війни, яку веде Росія, захист приватності виходить на перше місце. МИ маємо повне право визначати, кому дозволено фіксувати наші сліди, а кому ні.

З захищеною від трекінга системою і прихованою ІР-адресою ми можемо зробити стеження за нами вельми скрутним, а то і зовсім неможливим.

В турботах про приватність слід пам’ятати, що з анонімністю зростають обмеження відносно комфорту та швидкості. В той же час необхідно пам’ятати і про те, що безпека важливіша за комфорт і швидкість.

Захист від небезпек, а також бажання не залишати слідів перебування на сайтах, вимагають як певних настроєк браузерів, якими ви користуєтесь, так і використання спеціального програмного забезпечення. Відносно настройки браузерів, то кожен з вас може знайти в Інеті корисні поради для настроювання свого улюбленого браузера і я не буду на цьому зупинятися.

Щодо спеціального програмного забезпечення, то поділюся враженнями про браузер Tor і операційну систему Tor Tails, якими користуюся з 2014 року.

Одразу скажу, що користуюся на даний момент п’ятьма браузерами, одним з яких є Tor, що працює у мене під Windows 7 і Windows XP.

Фактично пакет Tor Bundle складається з програмного забезпечення Tor і налаштованого під нього браузера Firefox. Мережа Tor проводить з’єднання через зашифрований тунель і численні вузли, що постійно змінюються. Таким чином ідентифікувати вас практично нереально. Через сайт сheck.torproject.org ви можете перевірити, чи заходите ви в Інтернет саме через мережу Tor. Посилання «Atlas» на цій сторінці показує ІР та інші деталі вашого актуального Exit Node (вихідного вузла). Це – комп’ютер, з якого ви нібито відвідуєте сайти.

За допомогою кнопки Tor (поруч з адресним рядком) ви можете створювати собі новий ідентифікатор (ІР-адресу).


Операційна система Tor Tailes забезпечує такий рівень анонімності, що нею користувався колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден.

Едвард Сноуден ( Edward Joseph Snowden ), народився 21 червня 1983 р. у Елізабет Сіті, Північна Кароліна, США; технічний спеціаліст, колишній працівник ЦРУ і Агентства національної безпеки США. За опублікованими експертами даними, Сноуден переслав більше двохсот тисяч секретних документів ЦРУ.

Починав я [В.Ф.] з tails-i386-0.23 і довгий час мені її вистачало… Але коли дізнався, що є більш свіжа версія з українським інтерфейсом, то одразу розшукав ці програми: tails-i386-2.11 і tails-i386-2.6. Та інсталювати їх одразу не вдалося. Для інсталяції попередніх версій я використовував Universal-USB-Installer-1.9.5.2, а для нових версій він вже не підходив (завантажувальна флешка створювалася, але система не завантажувалася... вимагаючи файл, якого їй не вистачало). Зайшовши на сайт Linux, я скачав свіжу версію інсталятора Universal-USB-Installer-1.9.7.7, створив завантажувальні флешки з новими версіями… І одразу зміг насолоджуватися новими програмами з інтерфейсом рідною мовою.

В протилежність від браузера Tor, який працює з Windows, системі Live Linux практично незнайома проблема шкідливих програм.


Вибір мови інтерфейсу...

Вибір мови написання текстів...

 

,Інформація про розкладку клавіатури...

Віртуальна клавіатура...


Tor браузер...


Перевірка: чи знаходитесь ви в мережі Tor...


Я зайшов на "Народний оглядач"...


Можна працювати і в повноекранному режимі, але браузер з огляду на безпеку не рекомендує цього робити...


Настройки перегляду...

Перехід на іншу мову...


Настройка панелей браузера Tor...


Увага! Настройки програм і всі створені вами файли повністю втрачаються при зміні в процесі роботи IP-адреси і при виході з системи!


Наші інтереси: 

Попереджений - озброюйся!

Гравець: 
Володимир Федько
60

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка