Важливість: 
2
Директива з поведінки німецьких військ у Росії (19.05.1941)

«…Німецькі солдати! Вас чекають запеклі бої, і ваша відповідальність велика. Не забувайте, що доля Європи, майбутнє Німецького рейху і існування нашого народу з цього моменту знаходяться в ваших руках. Хай допоможе вам всім Бог в цій великій битві» (З відозви Гітлера до солдатів Східного фронту) [1].


1. Більшовизм – смертельний ворог націонал-соціалістичного німецького народу. Німеччина веде боротьбу проти його шкідливого світогляду і його носіїв.

2. Ця боротьба вимагає безцеремонної і енергійної протидії більшовицьким підбурювачам, партизанам, саботажникам, євреям і повного усунення будь-якого активного і пасивного опору.

3. По відношенню до всіх службовців Червоної Армії – також і полонених – необхідно проявляти особливу обережність і найгострішу пильність, так як необхідно зважати на підступні методи ведення боротьби. Особливо непроникними, непередбачуваними, підступними і байдужими є азіатські солдати Червоної Армії.

4. При взятті в полон військових підрозділів їх керівництво повинне бути відразу відокремлене від підлеглих.

5. Німецький солдат опиняється в Радянському Союзі перед лицем не однакового населення. СРСР є державним утворенням, яке об'єднує в собі безліч слов'янських, кавказьких та азіатських народів, що тримається разом на насильстві більшовицьких володарів. Єврейство широко представлено в СРСР.

6. Значна частина російського населення, особливо збідніле через вплив більшовицької системи сільське населення, має внутрішнє неприйняття більшовизму. У небільшовистських російських людей національна самосвідомість, пов'язана з глибоким релігійним почуттям, буде найчастіше знаходити радість і вдячність за звільнення від більшовизму в релігійних формах. Подячні молебні або, процесії ні в якому разі не припиняти і їм не заважати.

7. У розмовах з населенням і в поведінці з жінками слід проявляти велику обережність. Багато росіян розуміють німецьку мову, але не розмовляють нею. Ворожа розвідка буде особливо активна на зайнятій території, щоб отримувати дані про важливі у військовому сенсі обладнання і заходи. Будь-яка необдуманість, недооцінка противника і довірливість можуть мати тому важкі наслідки.

8. Матеріальні цінності всіх видів і військові трофеї, особливо – продукти харчування і фуражу, пальне та предмети одягу – необхідно берегти і охороняти. Будь-яка розтрата або пропажа шкодить військам. Грабежі караються по військовим законам важкими вироками.

9. Обережно з вживанням захоплених продуктів харчування! Воду можна вживати тільки в кип'яченому вигляді (тиф, холера). Кожен дотик до жителів таїть в собі медичні небезпеки. Захист власного здоров'я – обов'язок солдата.

10. Для рейхсбанкнот і монет, а також для німецької розмінної монети номіналами 1 і 2 пфеніга, а також 1, 2, 5 і 10 рейхспфеніга діє обов'язкове приймання. Іншими німецькими грошима платити забороняється.

***

Затверджено головним командуванням Вермахту 19 травня 1941 року.Посилання:

1. Цит. по: Скорцени Отто. Неизвестная война. – Минск, 2003.

Джерело:

Журнал «ЧЕСТЬ И ВѢРНОСТЬ» (КЕНИГСБЕРГ) // РУССКАЯ ПРАВОСЛАВНАЯ ЦЕРКОВЬ ЗАГРАНИЦЕЙ, КЁНИГСБЕРГСКIЙ ПРИХОДЪ СВ. ЦАРЯ-МУЧЕНИКА НИКОЛАЯ II

Наші інтереси: 

Знати все про Другу світову війну і про збройні формування, які були задіяні в ній.

Гравець: 
Володимир Федько
 
Форум Підтримати сайт Довідка