У Таураге вогнем, вилами та танцями прогнали зиму, а у Вільнюсі навіть з’їли

Свято Ужгавенес - Užgavėnės в Литві відзначали 7 лютого. Сенс свята – приблизно такий же, як і у Масляної – прогнати сувору, обридлу зиму і покликати на литовську землю теплу, довгоочікувану весну, по якій сильно скучили.

Литовський аналог свята Масляної називається Užgavėnės (Ужгавенес), що в перекладі на російську мову означає «заговіння». Хоча за походженням Užgavėnės - свято язичницьке, воно, тим не менше, пов'язано з датою католицького Великодня і відзначається за 7 тижнів до святкування Світлого Христового Воскресіння у католиків. Тому в нинішньому році Užgavėnės в Литві відзначали 7 лютого.

Сенс свята – приблизно такий же, як і у Масляної – прогнати сувору, обридлу зиму і покликати на литовську землю теплу, довгоочікувану весну, по якій сильно скучили. У місті Таураге на заході Литви воно було барвистим і веселим, і вперше за зиму виглянуло сонечко.

 

 

З самого ранку співали пісні, ходили ряджені, а, головне, і люди, і природа випромінювали світло і тепло. На центральній площі міста в кінці свята спалили «Море» – опудало зими.

 

Традиційно і по-своєму святкували Ужгавенес - Масляну в різних містах Литви, а наймасовіше і цікаве захід пройшов в Румшішкєс, в Музеї народного литовського побуту під відкритим небом. До речі, музей в цьому році святкує своє 50-річчя, і а Масляну тут відзначали 35-ий раз. У Вільнюсі символ зими – Море в цьому році був несподіваним і дуже смачним – його зробили з пончиків. Тому Море цього року не спалили, а з'їли: кожен, що прийшов на свято з маскою, зміг відщипнути шматочок.

Фото святкування в литовському місті Таураге.

Анна Олар - спеціально для Народного Оглядача, фото - Петро Олар

Гравець: 
Петро Олар

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка