Важливість: 
2

Спецтема:

Фільм про Героїв Майдану і війну в Україні не знає кордонів

Якось задумуюсь, чому сталось так жорстоко і несправедливо? Чому їх, патріотів України, вже другий рік як немає? Але є ми та наша пам’ять про Героїв. До них у небесний вирій летимо цим фільмом.

Фільм “Небесна сотня у вирій полетіла” про буремні події на київському Майдані Незалежності у грудні 2013 та січні-лютому 2014 років. Ці кадри бачив весь світ і вони назавжди увійшли в історію України. Цього фільму могло і не бути, але була Біль пам’яті, роз’ятрана рана втрат…

І коли до роковини цих трагічних подій Народний артист України, режисер Національного театру імені Івана Франко Дмитро Чирипюк зробив сценарій для пам’ятного  реквієму у відзначення пам’яті Героїв Майдану, це чомусь не склалося. Вже майже готовий на державному рівні захід відмінили – тоді небайдужа українка Анна Агішева надихнула нас з Дмитром Чирипюком взятись за втілення цього сценарію мовою кіно.  Всі актори і учасники зйомок взялись за цю роботу, як за свою сповідь перед пам’ятю Героїв Майдану.

Робота над документальним фільмом “Небесна сотня у вирій полетіла” проводилась на литовській кіностудії “Араттафільм”. І ось фільм є і знаходить небайдужого до пам’яті глядача не тільки в Україні.  В найближчий час готується прем’єра в литовських містах, а також показ на Національному телебаченні і в кабельних мережах Литви. 

Фільм не міг обірватись смертю героїв, їх побратими пішли боронити Україну у війні російських агресорів на сході. Їх багато полягло і душами долучились до Небесної сотні. Та неможливо було фільм – реквієм завершувати на такій ноті. Воїни захистять Батьківщину і всім смертям назло повернуться до рідних домівок. Так є у фільмі, так буде в житті.

Автори фільму з вдячністю згадують той душевний біль, що відтворений в поезії, яку читає Народний артист України Євген Нищук. Пісню  виконала Народна артистка України Ніна Матвієнко. У фільмі брали участь Лауреати міжнародних конкурсів: Богдана Півненко, Роман Лопатинський, Оксана Круцько, Дмитро Фонарюк, Мар’яна Смеречук. Театр сучасної хореографії “Сузір’я Аніко” – Університет культури, а також  читці Ірина Островська – Університет Харчових Технологій, Євген Храмцов – Університет Театрального Мистецтва та Кіно, Сашко Агішев - учень 17 школи м. Ірпінь.

В знімальній групі поряд з всесвітньо відомим художником Олегом Шупляком працювали Андрій Солоневич, Андрій Обод, Анна Агішева, Леонід Алексеєв, Костянтин Мезін. А зараз нашим співтворцем фільму, який живе і не знає кордонів, є небайдужий глядач.

Петро Олар - кінорежисер фільму і директор литовської кіностудії “Араттафільм”

Наші інтереси: 

Правда про Героїв

Гравець: 
Петро Олар

Теги:

 
Форум Підтримати сайт Довідка