Зображення користувача Богдан ДуБ.
Богдан ДуБ
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Воанергес: "Якби тоді був рок, то він мав би бути схожим на наш..."

Категорія:

Відчуваєтсья колоритне етно-життя в їх звуках. Вони заманюють своєю простотою. Простотою поведінки, описами і музикою. Вона геніально проста і в той же час - в ній стільки всього втиснуто! Те ж саме можемо сказати про тексти. На справді, все, що їх оточує, дуже продумане: музика, інструменти, тексти, кліпи... Видно, що хлопці підпорядковують музику ідеї. Від їх творчості "тягне" тотальною зформованістю і обміркованістю. Зформованістю виконавців, їх музики, текстів і підходу до PR. З усього видно - хлопці знають, що роблять, і отримують від цього духовне і митецьке задоволення.

[collapsed title="Ось що про себе пишуть самі Воанергес"]

Ми – неофольк-гурт «Воанергес». НЕОФОЛЬК = ГОСПЕЛ + WORLD + ЕТНО + РОК + ФАНК + РЕП + ГЕП + ГОП! А якщо по-українськи, то ми – музиканти, які люблять Бога, Україну та українців. Тому наша музика українська й духовна. У 2001 р. був записаний перший альбом «Истоки», у 2004 р. видано другий CD з назвою «Вертепно». В 2006 ми заключили контракт із Comp music/EMI records на видання 5 альбомів: 2006 -"Злата Врата", 2008 - "Гай Да Маки", 2011 - "Бугай Буги".

А зібрались ми ще у 1998 році у м. Києві і з того часу відроджуємо дух старовинного кобзарсько-лірницького та театрально-вертепного мистецтва сучасними засобами, а також пробуємо відтворити уявну музичну атмосферу трипільської, скіфської та праслов'янської епох. Якби тоді був рок, то він мав би бути схожим на наш...

«Воанергес» регулярно виступає у Києві та в різних містах України та закордоном. Приймав участь у фестивалях «Білі ночі»(Крим), «Мазепа-фест»(м.Полтава), «Білий ангел»(м.Славутич), "Етноленд"(Москва), "SOS"(Польща), "Interceltico de Sendim"(Португалія).

Зараз нас п'ятеро професійних музик-співаків:
Макогон Роман: клавіші, сопілки, тилинка, зозулька, бугай, дрючок inF, спів, електроліра-воанергетор.
Огороднік Валерій: гітара, дримба, зозулька, деркач, спів.
Бень Генадій: труба, флюгельгорн, ріжок, сопілка, зозулька, дрючок inB, спів.
Вадим Соколик: бас-гітара, спів.
Янківський Валентин: барабани.
(коментар НО: як і Ярослав Джусь чи Олександр Божик, ці чоловіки - музичні "поліглоти" у всіх значеннях: стилі, музичні існтрументи, мови текстів і т.д.)

[/collapsed]

Як бачимо, хлопцям важко описати сучасними стилями свою музику -
бо це проголосок нового, українського стилю!

А ось що Воанергес говорять про себе в пісні За Русь-Україну!:

voanerges-zarus-ukrayinu.mp3

Істиною підперезався,
Силу маю, бо істину знаю!
Бог покликав ,- я обізвався,
Шолом спасіння одягаю.
Розум захищений, геть думи ниці!
Мозку не струсить раптом спокуса!
Я заброньований в праведну крицю,-
Падло підло у спину не вкусить!
Брате, встань, вийми з піхов Слово-меч, бий вражину!
Богу - слава, серцю - втіха, за Русь-Україну, за душі в руїнах!..
Віри щит розпечені стріли
Гасить, відкіля б не летіли.
Ситі ми лайном лжегероїв,
"Взуті" ми, - готові до бою!
Брате, встань, вийми з піхов Слово-меч, бий вражину!
Богу - слава, серцю - втіха, за Русь-Україну, за душі в руїнах!

Cкорочені офіційні описи альбомів:

Воанергес. Злата Врата. 2006
... "Воанергес" грає музику, доволі далеку від кон’юнктури – у всякому разі, донедавна місцева кон'юнктура паслася доволі далеко від подібної музики. Втім, пріоритети останнім часом явно змінюються – саме тому це видання і є приводом для цікавості та оптимізму. Ми вчимося робити ставку на нову музику з етнічною основою. ... "Воанергес" і демонструє, наскільки різноманітними можуть бути музичні плоди таких експериментів. Крім того, дуже важливою складовою творчості гурту є – ідейна основа. А вона, в даному випадку, складається з таких понять, як патріотизм, глибока релігійність, гідність, історична пам’ять. Ось навколо них і крутиться музичне колесо, і основна його спиця, як на мене, все ж-таки саме госпел. Ну а все це разом – утворює вертеп нового часу.

Воанергес. Гай "Да" Маки. 2008
... Якщо раніше однією з головних рис можна було б назвати молоду бадьорість, то зараз – з’являється вже легкість, притаманна людям зрілим. Жодного явного поспіху, впевнені рухи, чіткі лінії, яскраві кольори – але природні, не штучні. В цих яскравих спалахах немає дисонансу – тому вони привертають увагу, і при цьому не втомлюють. Зовнішнього драйву тепер начебто і менше, але внутрішня сила стала більш відчутною – і вона чіпляє глибше, ніж звичайний драйв. Саме тому весь альбом слухається легко, смачно, на єдиному подихові. Втім, краще переконайтеся в цьому самі.

Воанергес. Бугай Boogie. 2011
... тут вже нема загострих сплесків, як у першому – і немає таких смурних електронних занурень, як у другому. Натомість є потужна внутрішня сила, є вміння сполучити старовинне й сучасне – це стосується і текстів, і застосованих інструментів, і самого характеру звучання, та й структура пісень стає більш складною. Цілком джазові соло, тріп-хопові, фанкові, ейсід-джазові відгалуження, архаїчна манера співу, ска-настрої – все це тут є. Втім, ці речі виконано точно, чітко – тож вони сприймаються саме як гарні прикраси, а не як спосіб похизуватися. ...
(коментар НО: "бугай" - старовинний український музичний інструмент. див.фото)

Воанергес. Цілющий Рок Древнього Києва. 2013
... заворожує арт-роковими пасажами, десь – шаманить сутінковими ритмами, десь – рясно додає фольклорних візерунків. Окремо варто згадати, що тут, крім української, звучить і старослов’янська мова – і це, ясна річ, дуже колоритний хід. Що ж до текстів, то в них вистачає актуальних, гострих реалій, тому разом з сучасною музикою, збагаченою архаїчними мотивами – вони справляють дуже цікаве враження. Наче перебуваєш у двоїстому часовому потоці, дивишся одночасно зсередини і з відстані – аж якоїсь миті розумієш, що минулого часу просто не існує. Все, що було і все, що буде – все є. Зараз. Слухати і скачати альбом можна у статті Воанергес. Інтерв’ю для Народного Оглядача.

[/collapsed]

 

Назву гурт взяв з Євангелії - про Воанергес читайте тут:
5 --- ВОАНЕРГЕС, тобто СИНИ ГРОМУ
Слово – найпотужніший засіб керування реальністю

Етимологія терміну:
Так назвав Ісус братів апостолів Івана та Якова. Арамейською мовою «Бенерегез». Це слово, вірогідно, складається з двох давніх арійських коренів: *во-*ве-*бо-*ба — дитина, син (напр. Баал — Син Бога) і *анерг-*енерг-*ерег — сила, потужність, енергія, напруження (порівняйте з лат. erectus — «напружений»). Окрім Івана і Якова, нове ім’я отримав також Петро (скеля, камінь), який раніше називався Симоном. Ці три апостоли і складали внутрішнє (езотеричне) коло учнів Ісуса; інколи до них також долучався апостол Андрій, який був братом Петра.

Не просто проаналізувати простір/варну/ашрам їх музики. Перш за все - музика дуже різна, навіть в середині не те що одного альбому - в середині однієї пісні!  І все це гармонійно!! Буде нечесним робити узагальнення.) Воанергес змогли охопити всі варни і здається прошарки. Є пісні для різних віково-функціональних станів і навіть для поціновувачів різних, часом протилежних, музичних стилів! Музика самих різних настроїв/станів, а відтак - і її примінення. Дуже широка палітра, яку можна описувати дуже довго. Який би відтінок Воанергес взяти - ми не знайдемо блокуючих чи викривляючих душу мотивів. Музика досить чиста.

Замість того, щоб читати оди критика, пропоную залізти на півгодинки в музичний душ/масаж.

Києве мій!

Маранафа ("ой хто має вуха хай чує ... музику ряю собі я шукаю". в кількох кліпах, носяться зі дзвоном)

Час (на студії)

Ой літав орел

Думбо

Благословен чоловік (концерт)

А ось шматочок з концерту, де любуємось, мабудь, "авторським" музичним існтрументом - поєднання традицій

Офіційний сайт гурту Воанергес  (музику, що автоматично починає відтворюватись, можна вимкнути, ось вам і квест))
гурт Воанергес на Фейсбук
гурт Воанергес ВКонтакті 
гурт Воанергес на МСпейс
про гурт на Вікі
форум гурту (для польських фанів) 
Скачати 4 альбоми Воанергес.  В роздачі відсутні кілька альбомів
Скачати альбом "Цілющий рок древнього Києва (2013)" з НО
Купити 4 альбоми Воанергес (один не співпадає з тими, що для завантаження). Також через оф.сайт
Контакти для ЗМІ: Роман Макогон 067 931 6698 [email protected]

Наші інтереси: 

музика

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Передчуття Великого джигаду

Фільм і роман «Дюна» як війна людей і психопатів – три вибухові ідеї таємного послання Френка Герберта

Моад’Діб став рукою Господньою – і пророцтво вільних справдилося. Моад’Діб приносив мир туди, де була війна. Моад’Діб приносив любов туди, де панувала ненависть. Він повів свій народ до справжньої...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Юрко Гірський.
0
Ще не підтримано

з "дуже подобається" я напевно трошки перегнув палицю :) !але кілька пісень є файних!

Накреслю свастику на хаті, і буду спати вже спокійно...

Коментарі

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

!Дякую за публікацію! Дійсно цікавий гурт. Все ще не переслухав, але в цілому їх творчість заслуговує на увагу.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Хлопцям треба пояснити, хто такі Воанергес - може тоді в їхніх текстах буде менше хаосу та іудохристиянської муті. 

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

Думаю, не варт бути з ними такими суворими, щодо Воанергес. Вони створювали свої пісні, коли іудохрістиянство було основним релігійним принципом навіть для нас, а для більшості українців залишається і сьогодні. Кожної Служби в церквах співається читання фарисея Шауля і т.п. Але от щодо хаосу, то це так: інтерпретація "Щедрика" тягне на слабеньку трійочку, копіювання гурту "Кому вниз" також не робить честі. Їм потрібно шукати свою самобутність. Для Воанергес більше притаманна медитативність і глибший духовний зміст (приклад Борис Гребенщиков).

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Сподобалась критика. Хоча, мені здаєтсья, самобутності їм не позичати.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

...мабуть, я вже досить старий для такої музики... :(

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

А яка вам до вподоби?

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Серед масового року - це один з найкращий варіантів.

Я думав, чому етно - це має бути щось розмите, "затуманене" і з елементами хаосу. Адже саме таким є підсвідоме переконання чи не кожного жителя нашої планети. Таке враження склалось, на мою думку, з чотирьох причин:

1. Еволюція. Люди були примітивними, а ми - вже чіткіші і розвинутіші. Відтак етно повинне нам бути дещо прімітивним і розмитим, затуманеним, як свідомість малорозвинених людей.

2. Час. Який дуже швидко стирає з поверхні "високі" мотиви/пісні. Більшість аборигенів світу таких зовсім не мали. А ті, що мали - давно позабувались. А дурниці запам"ятовуються найкраще, бо переймання помилок старшого покоління - це найлегше). Ми зараз в масі своїй зовсім не бачим чогось достойного і святого з глибокої нар.творчості.

3. Християнство. Якщо перші 2 пункта - планетарні. То наступні - локалізовані. Ми - освічені раби вбитого бога, а язичники - це щось мутне, хаотичне і примітивне.) Як звучить? )) Якого етно тепер очікувати?

4. Росія+Польща. Це ще локальніша "біда". Передостанній шліфовочний каток. Все, що ще залишалось, "викосили".

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Юрко Гірський.
0
Ще не підтримано

!дуже подобається їхня музика!

колись давно слухав пару пісень, напр. Мараната, але вже забулося, дякую що нагадали! за фольком - майбутнє!

Накреслю свастику на хаті, і буду спати вже спокійно...

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

мені в них не все подобається. я перебрав 4 альбоми, вийшов здесяток пісень, які я залишу для прослуховування під настрій і подальшого заливання на НО.

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Юрко Гірський.
0
Ще не підтримано

з "дуже подобається" я напевно трошки перегнув палицю :) !але кілька пісень є файних!

Накреслю свастику на хаті, і буду спати вже спокійно...

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

На мій погляд, в них цікава назва гурту і ще їхні старання. А чогось впливого, глибокого, захоплюючого не відчула. Хай граються, можливо, щось і вийде.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!