Важливість: 
3

Категорія:

Гобіт: фільм про боротьбу арійської і неарійської систем

Дуже цікаво і повчально! Ось яке враження найголовніше! Тут можна знайти відповіді на питання. І це знаково, сенсово, врешті-решт! Комусь до вподоби стане споглядання чисто видовищної частини фільму, а хтось зверне увагу на боротьбу систем – арійської і неарійської.

Можна провести паралелі. Наприклад, випадок, коли Великі Орли допомагали Ґендальфу і ґномам рятуватися від Сірого Орка та вовків (фільм "Ґобіт: Неочікувана подорож ") – нагадує об’єднання зусиль народу Наві та інших жителів планети Пандора проти колонізаторів-НЕандертальців(?!)… Така собі гра, що триває на інших просторах та рівнях (фільм "Аватар").

Думка про роль дракона, який забрав золото у ґномів

Нам уже відомо, що "дракон-семаргл є володарем чотирьох земних стихій: Землі (у нього лапи), Води (хвіст земноводного), Повітря (крила) і Вогонь (вогненний подих). Він був символом мудрості, безсмертя, життєвої і цілющої сили, володарем і охоронцем підземних скарбів". Ґноми надбали стільки скарбів, що самозаспокоїлись, відсторонилися від ігрової ситуації Середзем’я, саме тому дракон "вийшов з-під контролю" і відсторонив власників сонячної енергії (золото – концентрат енергії Сонця), а друїди-ельфи йому в цьому не противилися, тому щоб ґноми мали шанс усвідомити свою помилку (елемент навчання – "що робиться з власної волі, те добро"). Їм знову належало опанувати чотири стихії, тобто "подолати дракона".

Чому Ґендальф називається Сірий?

Залишилося невиясненим, чому Ґендальф називається Сірий? Адже його вчинки були шляхетні, мудрі, добрі… Це вже не Чорний (відмовився співпрацювати з темними силами), але ще й не Білий (не до кінця утвердився у доброті власних поступків, вчинків; той, хто ще не до кінця усвідомив істину "Все, що робиться з власної волі, те добро" – бо хочеться "щось поправити" у досконалому світі, не враховуючи добру волю інших співтворців; чи тому, що місце Білого ще зайняте)?

Мотаємо собі на вус

Навіть якщо ти Білий Маг, це ні в якому разі не означає, що ти "вхопив Бога за бороду", це не повинно самозаспокоювати (приклад духовного падіння Білого Мага Сарумана).

Філософський бік фільму

Вас повинен був(буде) зацікавити філософський бік фільму.
Ось, зверніть увагу на деякі цитати з фільму:
"— Що ти маєш на увазі? — спитав Ґендальф. —  Бажаєш мені доброго ранку, чи гадаєш, що цей ранок добрий, незалежно від того, хочу я цього чи ні, чи що цього ранку ти сам почуваєшся добре, чи що цього ранку всім належить бути добрими?", або ще: "– Як же багато всього ти вкладаєш у цей «Добрий ранок» — протягнув Ґандальф. — Тепер ти маєш на увазі, що хочеш відкараскатися від мене і що тобі буде найліпше, коли я заберуся звідси."

І все! Далі ми маємо про це згадувати кожен раз, коли захочемо вжити цей вираз. Дійсно, ми хочемо побажати, "щоб був день добрий для співрозмовника" чи лише ствердити, "що день добрий"? Правда, гарно?!

Мова

Прочитання таємничого напису на карті ґномів сталося завдяки збереженню ельфами-брахманами вміння читати древньою мовою. Звичайно, це не зовсім санскрит, але бережімо ж і ми це вміння! Наша мова розвивається, але колись потрібна буде можливість (і вже є стосовно древніх написів українців – Софія Київська, Велесова книга тощо) відтворити українську мову нашого часу.

"Руни — це стародавні літери, які спершу вирізьблювали чи видряпували на дереві, камені чи металі, й тому вони були тонкі та кутасті. У часи, про які піде мова, лише ґноми постійно користувалися ними, особливо для приватних і секретних записів. їхні руни передано в цій книзі українськими рунами, які нині відомі небагатьом." (Ще одна цитата, але з книги Дж. Р. Р. Толкін «Гобіт, або туди і звідти).

Приклад із фільму про існування, розвитку живої мови. "– Це ж треба! Дожитися до того, щоб з тобою так подобрийранкався син Беладонни Тук, ніби ти продаєш ґудзики під дверима!"  Правда, гарно?!

Інша цитата, приклад потреби сенсового використання слів: "… – Отже, заради твого старого дідуся Тука та бідолашної Беладонни я дам тобі те, чого ти просиш. — сказав Ґендальф.  — Вибачте ласкаво, але я нічого не просив! — заперечив Торбінс.  — Ні, просив! Тепер уже двічі. Мого вибачення. Я даю його тобі. І до того ж зайду аж так далеко, що пошлю тебе на цю пригоду  — відповів Ґендальф."

Мудрість від брахмана Ґендальфа

"– Світ не в книжках і не картах. Він за вікном". 

"– Хорошу історію не гріх і прикрасити."

"– Ви обіцяєте, що я повернуся?  – запитав Торбінс.

– Ні. Я обіцяю, що змінишся."

"– Поки ми дійдемо до мети, Більбо Беггінс, ти звикнеш жити без носовичків, серветок і ще без дуже багатьох речей... Ти зростав на пагорбах, рівнинах та струмках краю, але дім тепер позаду! Попереду – увесь світ."

Гра – це найцікавіше!

"– Пане Більбо, куди біжите?

– Відчепіться! На мене чекає пригода!"

Підсумок

Особливої ваги для нас набуває мудрість із діалогу двох брахманів.

"– Я не знаю… (примітка: чому саме гобіт )… Саруман вірить, що тільки дуже значна сила здатна опиратися злу. Але тут я з ним не згоден. Насправді це дрібні речі. Буденні вчинки звичайного люду стають на заваді пітьмі, вияв доброти і любові. Чому Більбо Беггінс?.. Мабуть тому, що я боюсь, а він повертає відвагу." – сказав Ґандальф.

І одразу заповідь від королеви брахманів-ельфів для аріїв: "– Нічого не бійся, Мітрандір. Бо ти не сам." Правда, як схоже на вчення Ісуса Хреста: "Нічого не бійтесь!"?

І це далеко не повний арсенал цитат! Почитайте книгу чи подивіться фільм обов’язково. Не пошкодуєте.

Висновок

Фільм "Гобіт" потрібно дивитися з олівцем і записником. 

Наші інтереси: 

Пізнаємо світ за допомогою кіномистецтва. 

Гравець: 
Арсен Дубовик
 
Форум Підтримати сайт Довідка