Зображення користувача Богдан ДуБ.
Богдан ДуБ
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Музика. Портативний звук ІІІ

Категорія:

Умови. Ви живете в шумному Києві чи в с. Підгайці? Скільки часу в день ви збираєтесь бути з навушниками в вухах? Як ваші вуха реагують на різні типи навушників? На скільки будуть динамічні ваші рухи? Який стиль музики ви полюбляєте? Розміри/компактність? Як ви будете їх носити? Ці і багато інших питань прямо впливають на вибір навушників. Спробуємо лаконічно ознайомитись.

Музика. Портативний звук

1 Місце-час-умови

2 Джерело музики. Плеєр

3 Відтворювач музики. Навушники

Ви живете в шумному Києві чи в с. Підгайці?  Вакуумні навушники майже не пропускають шуму, в обидві сторони. Що дуже актуально для великих міст чи шумної роботи. Звісно, можна купити і повноформатні "подушки", але виглядати ви в них будете або як цінитель звуку, або як інопланетянин. Та й вештатись з величезними "подушками" скоро набридне. Це не практично. Тому шумне місто = вакуумні навушники. Треба також розуміти, що а) вакуумні навушники дадуть більш глибокий і яскравий бас, а "подушки" (подібні до діджейських) - найреалістичніший і комфортний для вух. б) І ті і інші будуть хорошими звукоізолятами (в одибвох напрямках).

Скільки часу в день ви збираєтесь бути з навушниками в вухах? Звичайні "точки" - "крапельки", бережуть вуха від перевтоми від звуку. Тому, якщо ви слухаєте музику/аудіо-текст більше 3х годин в день - варто мати прості "крапельки" чи невакуумні "дужки".

Як ваші вуха реагують на різні типи навушників? У всіх нас різна конструкція вушної раковини, тому і навушники нам будуть по різному підходити. Є люди, яким конструкція вух не до зволяє носити "крапельки" - вони просто не тримаютсья. Якщо ви придбаєте дорогі "крапельки", а потім виявиться, що вони незручно лежать в вусі, буде прикро... Щось подібне може вийти з "дужками" - багатьом вони виявляються некомфортними, або неестетичними.

Який стиль музики ви полюбляєте? Якщо це Pop - на вибір це не впливає. Якщо це важка музика - це мають бути вакуумні, або "подушки". Навіть найдорощі "крапельки" поступаютсья басами і "ударною хвилею" аналогічним вакуумним. Якщо ви розумієте класику - варто посидіти на форумах/магазинах, і підшукати такі, які будуть якісно давати високі частоти і максимально реалістично віддавати тембр. Швидше за все, вибір в такому разі зупинитсья або на "крапельках", або "подушках".

На скільки будуть динамічні ваші рухи? Для любителів швидких рухів підійдуть або вакуумні, або дужкові навушники. Дужкові - кріпляться за вухо або сполучені між собою дужкою (проходить ззаду трішки знизу). В "капельках" або "подушках" різкі рухи маломожливі.

На частотні характеристики можемо не дивитись. а) під час прослуховування ви наразі все рівно не відчуєте різницю +/- 3000Гц в нижньому/верхньому порогах, б)заявлена в описі цифра ще не означає нормального "витягування"/коректного відтворення цих частот. Виробник може зробити жахливе відтворення, але широкого діапазону, або дуже яксне відтворення, але вужчого і т.д.. основна ідея - нас цікавить якість, а не заявлений діапазон. в)швидше за все, вам рідко буде попадатись музика, в якій ці частоти взагалі використовуються г)зжаті файли зазвичай не мають дуже низьких/високих частот, так як розраховані на погані відтворювачі, на яких їх все рівно не буде чути (або сильно викривлено), тому при зжатті їх обрізають. Справді важливі характеристики, що стосуються якості звуку, виробники і продавці чомусь не виставляють на показ.

Як ви будете їх носити? Продукція компанії Koss має доступну ціну в порівнянні з якістю звуку, але й слабке місце - шнур. Він у Koss "летить" стабільно і швидко. Найчастіше - в місці, відразу біля джека (штекера). Навіть в середній ціновій категорії у Koss удари шнура можуть впливати на звук. "Ударність" шнура - це вада не тільки у Koss. Треба відразу уявити, де буде плеєр, де той шнур буде пролягати і чи будуть тертя/удари/переломи. Якщо рухаєтесь ви граційно, або в основному, будете слухати сидячи/в стані спокою - цей недолік несуттєвий. Sennheiser не має подібних вад, але за якість виконання споміжних елементів і бренд, має, порівняно з аналогами по якості звуку, вищу ціну. Тобто, подібний за якістю звук у Sennheiser буде дорожчим. Philips славиться своєю довговічністю. За якість виконання і естетику ціняться Monster Cable, їм надають перевагу багато професіоналів.

Вибирати, краще серед спеціалізованих на музиці/звуці брендах. Але не треба надіятись, що дешеві навушники навіть серйозного бренду будуть якісними, чи довго вам прослужать. Звертаємо увагу на ціну - в спеціалізованих брендів ціна досить чітко відповідає якості, тут справедливим є "чим дорожче - тим краще".
До пунктів, що впливають на вартість навушників, входять:

  • матеріали (все те, що ми бачимо, дивлячисть на навушники)
  • шнур (якість і конструкція самого провода, його захисту і зовнішній резиновий шар)
  • регулятор гучності на шнурі
  • якість динаміка/мембрани/трубки, що відтворює звук
  • джек (може бути виконаний з кращих матеріалів і краще спаяний. ззовні може бути напилений золотом/іншим металом для кращої провідності сигналу, напилення буває різної якості)
  • бренд. вік моделі.

В результаті пошуків, у нас має вийти щось подібне до Sennheiser CX 300-II Chrome.  В крайньому разі, не гірше за Koss PathFinder.

0202cd3aeucvintagecafe4.mp3

[collapsed title="Фото навушників"]

 

[/collapsed]

 

 
Наші інтереси: 

гаджети

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вперед, до нової Галілеї!

Дороговказ для Галілеї: наша стратегія у післякризовому світі (+аудіо)

В Україні розгортається потужний духовний спалах, співвимірний зі спалахом у Галілеї часів Ісуса Хреста. Слово «Галілея» означає «Слава». Разом зі славою в Україну повертається шляхетна Галілея –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Еней Харалужний.
0
Ще не підтримано

Дякую, за ці статті!

Всі три публікації дуже корисні, а головне, саме доречні, якраз надумав купити собі новий mp3 - плеєр :). 

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Коментарі

Зображення користувача Еней Харалужний.
0
Ще не підтримано

Дякую, за ці статті!

Всі три публікації дуже корисні, а головне, саме доречні, якраз надумав купити собі новий mp3 - плеєр :). 

Інформація - це те, що приховується.
Все інше - реклама.

Зображення користувача Кабан Іклан.
0
Ще не підтримано

Навушники використовую щодня. І для музики, і для роботи. Інколи по 8 годин не скидаючи. Від одних навушників вуха втомлюються. Тому маю дві парі, і змінюю як тільки надавлять вуха.

Перепробував з десяток різних. "Летять" вони в мене бистро - за 3-6 місяців. І це не залежить від бренду, або ціни. Тепер я купую найдешевші навушники по 40-70 гривень, не дивлюся на виробника. Просто покручу в руках, послухаю, з десятка якісь та виберу.

Спробую тепер витратити на придбання навушникі більше часу та грошей. Треба щось змінювати в звичках!

Дякую за статтю.

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Якщо більшість часу проводите без руху - кращими можуть виявитись "подушки". Інколи їх можна трішки змістити від вуха - звук чути, а на вуха "не давить", вони якби "дихають". Або НЕвакуумні дужки.. в них і постійні різкі рухи можливі. Якісні навушники мають чарівну здатність менше втомлювати слухача. Та й не "летять" вони так швидко. Особливо, якщо їх не вдаряти об стіл.)

В першій статті писав, що при поганому джерелі, навіть позолочений відтворювач буде  "напрягати"/"давити".

"Революція без еволюції - це ідейна спекуляція"

Зображення користувача Юрко Гірський.
0
Ще не підтримано

рік тому купив собі плеєр Transcend MP300 на заміну Ixtone M341 (він своє відробив по повній програмі, але полетіли кнопки, стали залипати). до цього часу він з рідними навушниками ;) , але тепер подумаю купити собі якісь пристойніші :) напевно... слухаю переважно важку музику.
файні статті!

Накреслю свастику на хаті, і буду спати вже спокійно...