Зображення користувача Богдан ДуБ.
Богдан ДуБ
 • Відвідувань: 0
 • Переглядів: 0

Музика. Портативний звук ІІ

Категорія:

Ми з вами, як звичайні смертні, будемо підшуковувати собі просто "плеєр-середнячок", який буде достатньо якісно відтворювати звук, і пристойно виконувати кілька базових функцій.

 

Музика. Портативний звук

1 Місце-час-умови

2 Джерело музики. Плеєр

3 Відтворювач музики. Навушники


Умови експлуатації не повинні впливати на вибір плеєра. Якісний плеєр навіть при корчуванні болотяних дерев під час дощу, посадці/копанні картоплі, паркурі, пересуванні в київському метро в час "пік" чи інших екстремальних видах спорту - буде себе відчувати "в своєму кармані". А от чи витримає Assistant чи Transcend - не знаю.

Меломани розрізняють плеєри, які "заточені" під різні стилі музики. В одних - краще пропрацьовані баси і є розширена відповідна обробка звуку. Інші - під чистий прозорий максимально реалістичний звук. Ще інші - 15 в 1: годинник, будильник, плеєр, таймер, радіо, радіо-рекордер, диктофон, флешка, компас, спідометр, лічильник кроків.. +відеопрогавач, ігрова приставка, інтернет, ГПС... От тільки одяг не пере. Багатофункціональні цифрові "комбайни" зазвичай не виконують сфоїх функцій якісно. Але ж, не всім та якість потрібна, та й купувати і потім носити з собою окремо плеєр, диктофон, радіо, флешку... Ми з вами, як звичайні смертні, будемо підшуковувати собі просто "середнячок", який буде достатньо якісно відтворювати звук, і пристойно виконувати кілька базових функцій.

Вибираємо плеєр:

 • Відома фірма, бажано - профілюєтсья на музиці, а не на всьому підряд, включаючи калькулятори, пилососи і автомобілі.
 • Ціна плеєра такої фірми завжди буде відповідати якості. навіть якщо ви не бачите відмінностей в функціях, а тільки різницю в ціні - вона є абсолютно аргументованою. Ще раз - ми говорим про фірми, що займаються звуком, а не всім підряд.
 • Плеєр повинен бути зручним в користуванні. Мова про дизайн. Відразу варто подумати, де ми його будемо носити і як керувати "в польових умовах". Розуміння цієї важливості, мабудь, приходить з 3м по рахунку плеєром. Якщо плеєр буде в штанах джинсів чи іншій обтягуючій тканині - кнопки повинні розміщуватись в таких місцях, щоб при русі ви їх не "нажимали", повинні бути жорсткими - тоді ви через найгрубшу тканину зможете відчути, чи ви нажали кнопку, і яку саме.) Якщо плеєр буде розміщуватись на тендітній тканині, в жіночому верхньому карманчику - логічно, кнопки повинні бути максимально м"якими і бути легкодоступними.
 • Плеєр повинен бути плеєром, а не відео-приставкою. Вибираємо з тих, в яких звичайний ЖК-дисплейчик. Це а) знизить вартість б) підвищить якість в) підвищить зручність / знизить розміри і вагу г) здорово облегшить вибір. д) ви не витратите гроші в функції, якими й так не будете користуватись, бо вони або не потрібні, або користуватись ними не зручно. Перегляд фільмів або обгортки альбому на 5" екрані в маршрутці - нормально? Або ще приклад - навіщо вам кліпати в маленький, часто відблискуючий, екранчик, коли ви на вулиці, або на природі? 
 • Якщо треба якість звуку - про об"єм пам"яті плеєра забуваєм - це не важливо. 2Гб на хорошу музику і безліч лекцій вам вистачить, а 4Гб - це вже треба на плеєр вкинути все, що ви тільки здатні слухати. Якщо у вас є комп"ютер - ви в любий момент можете швидко перезалити файли. Великий об"єм потрібен тільки тоді, коли ви збираєтесь використовувати плеєр як флешку під блю-рей фільми. Ви збираєтесь?
 • Ми розглядаємо плеєри з flash-пам"яттю, на плеєри з жорстким диском не дивимось.
 • Бажано, плеєр в своїй конструкції повинен мати вихід USB - це зручно. Користуючись таким, спогади про microUSB з шнурком здаютсья кошмаром/муками. Плеєри з USB схожі на флешки з ковпачками. Їх виробляють більшість фірм, в тому числі такі серйозні відомі виробники як Sony Walkman чи iRiver (АйРівер). Зарядка в таких плеєрах відбуваєтсья через USB. Ви одночасно і музику міняєте, і плеєр заряджається - зручно. Такий плеєр буде водночас для вас і флешкою. Увага! Висувний порт - це слабке місце і в флешках і в плеєрах. Вибирайте ті моделі, де порт наглухо вмонтований в корпус і прикритий ковпачком.
 • Дуже зручно, коли на плеєрі є диктофон. Можна сказати, він там зобов"язаний бути. Якщо його нема - це вже признак того, що а) програмна і залізна частина плеєру бажає кращого, та й б) виробники стараються зробити плеєр подешевше - ні перше ні друге не радує.
 • Якщо "можливо колись будемо", використовувати диктофон - дивимось на формат збереженого файлу - він має бути зжатий, а не .wav (де вам прийдеться зжимати його "вручну"). Якщо збереження записів - зжатий формат, то це також буде свідчити, що потужності в плеєру буде достатньо, щоб нормально обробляти й музику для відтворення, одночасно з користуванням меню. В багатьох плеєрах музика "страждає", коли користувач клацає по меню/папках. При купівлі, порівняти якість запису ви не зможете ну ніяк. Циферки в описах, навіть якщо вони будуть одинаковими в кількох моделях, не будуть давати реальної інформації. В результаті ті плеєри можуть виявитись як і побувавшими під ногами слона, так і шпигунським пристрєм, який буде лежати у вас в кишені і нормлаьно ловити розмову людей, що сидять за сусіднім столиком.
 • Кількість підтримуємих форматів/кодеків - це не критичний показник, але підтримка .flac і .ogg вітаєтсья: а) буває, що плеєр може "витягнути" таку якість, раз в ньому прошиті ці декодери б) у вас буде можливість послухати якісний звук (при умові якісних плеєра, навушників і самого запису/запаковування звуку) в) в любому випадку, файли такого формату тільки зростають в популярності - світ якісної музики для себе відкривають все більше людей. Тут про "перепрошивку" можна забутись - я тільки 2 рази, і то дуже давно, бачив, щоб плеєри перепрошивали, і разом з цим вони набували здатності зависати і глючити. Меломани відзначають погіршення звуку. Тому, підтримуємі формати - це назавжди.
 • Час роботи без перезарядки - не важливий показник. Маючи комп"ютер, сповна достатньо і 5ти годин, що забезпечить любий плеєр. До того-ж, навіть якщо у інструкції буде вказано "21 год. прослуховування", це ще не факт, що через півроку плеєр витримає 13. Тому, по звичайній логіці - чим довше - тим краще, але не "зависаємо" на цьому показнику.
 • FMприймач - досить мило. В багатьох є можливість записувати звук з радіо, запаковуючи його в .mp3/.wma на льоту. Інколи виходить навіть кращий звук, ніж скачане з нету .mp3 .
 • Водонепроникність. Якщо ви шукаєте собі плеєр по наведених вище рекомендаціях, він у вас вже буде практично водонепроникним. Навіть якщо в інструкції буде написано поінакшому - не вірте.) Принаймні, дощу і снігу він боятись не буде. Ви ж з ним ниряти не будете?

В результаті пошуків, якщо не "задирати ціни" в нас має вийти якісний середнячок, щось на зразок iRiver T8 (якщо знайдете). Окрім пристойного і якісного функціоналу, у нього дуже надійний корпус, навіть подряпини йому надають такого ж шарму, як воїну шрами.) І, як у справжнього воїна, "лице"/дисплей у нього конструктивно захищений, і через 3 роки користування він може виглядати так само, як при купівлі. Хороша батарея, диктофон. Плеєр витримує температурні, водні і механічні битви. Незмінно подає якісний звук (правда, який можна оцінити тільки з якісними навушниками). Програє своїм конкурентам тільки у ціні.) Якщо не знайшли / не захотіли, то завжди є iRiver T9 (в ньому висувний USB і гірший корпус), або Sony Walkman.

theverve-bittersweetsymphonyostcruelintentions.mp3

 
Наші інтереси: 

гаджети

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вперед, до нової Галілеї!

Дороговказ для Галілеї: наша стратегія у післякризовому світі (+аудіо)

В Україні розгортається потужний духовний спалах, співвимірний зі спалахом у Галілеї часів Ісуса Хреста. Слово «Галілея» означає «Слава». Разом зі славою в Україну повертається шляхетна Галілея –...

Останні записи