Зображення користувача Наталка Артанія Кобза.
Наталка Артанія...
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Майдан – вирішальний час глобального пробудження

Світ:

Спецтема:

За останні три місяці Майдан перетворився на справжнє Місце Шляху, де бодхісаттви реалізували численні параміти, переправляли на той берег живих істот і перемагали Мару. Кожна параміта-переправа здійснювалась тут сотнями тисяч українців. Тут глибоко реалізувалась параміта даяння, параміта терпіння та параміта ретельності і непохитності – це твердий намір в серцях людей ні за що не здаватись. Жодні провокації, труднощі, голод, холод, втома не зупинили людей і не зломили їх.

Існує глибока причина, чому український народ зміг здійснити цю практику. Вона – в глибокому духовному корінні українців, що сягають безсмертного героїзму скіфів. Стародавній скіфський духовний героїзм поєднав всіх на Майдані. Всі, як один, від всього серця, не пошкодували власних тіл та життів.

Зміст

Останні місяці Майдан був епіцентром надзвичайної кризи для України. Водночас, події, що відбуваються на Майдані, визначають майбутнє всього світу.

Здавалося б, три місяці тому все почалось раптово, але насправді криза в Україні та битва на Майдані нагадують вирішальну подію в житті Будди. Тоді бодхісаттва, зростивши всі параміти-досконалості, посів під деревом Бодхі, і саме в той час, коли він знаходився на останній сходині перед досягненням найвищого просвітлення – ануттара-сам'як-самбодхі (санскр.), найсильніший Мара напав. І бодхісаттва переміг його. Мара не з'являється і не нападає на бодхісаттву до цього останнього моменту. І саме в той час, коли бодхісаттва досягає досконалості, реалізувавши всі параміти, – саме в цей час з'являється найсильніший Мара.

В цей останній вік кінця Дхарми відбувається те саме. В останній момент, коли невідомо, буде поразка, чи перемога – саме тоді необхідна найглибша практика бодхісаттви. Можливо, вам доводилось бачити зображення Будди, що посідає під деревом Бодхі. В цей момент, перед досягенням просвітлення, найсильніша армія Мари нападає на нього. Проте, бодхісаттва залишається незворушним та внутрішньо непохитним. Без боротьби він перемагає всі сили Мари. А стріли, випущені його армією в бодхісаттву, перетворюються на квіти. Жодна атака Мари не може зашкодити бодхісаттві.

Як ця перемога над найсильнішим Царем-Марою стає можливою? Насправді, Будда став Буддою незліченні сотні, тисячі, мільярди років тому назад, і тому бодхісаттві неможливо зашкодити, оскільки з нескінченно далекого минулого Будда вже є Буддою і Мара вже давно ним підкорений. Тому, яку б велику силу не показував Мара, він не може перемогти бодхісаттву.

Залишимо високий рівень обговорення цієї теми та повернемось до Майдану – яке ж його значення? Майдан – це вирішальний час важливого процесу глобального пробудження, завдяки якому весь світ повинен перейти в пробуджений стан всеосяжної мудрості. Це вирішальний, критичний час. Здається, що величезний Мара хоче зруйнувати світ. І битва з ним проявилась на Майдані.

За останні три місяці Майдан перетворився на справжнє Місце Шляху, де бодхісаттви реалізували численні параміти, переправляли на той берег живих істот і перемагали Мару. Кожна параміта-переправа здійснювалась тут сотнями тисяч українців. Тут глибоко реалізувалась параміта даяння, параміта терпіння та параміта ретельності і непохитності – це твердий намір в серцях людей ні за що не здаватись. Жодні провокації, труднощі, голод, холод, втома не зупинили людей і не зломили їх.

Ми знаємо про інші повстання та революції в різних країнах та столицях світу. Багато з них супроводжувались агресією, мародерством, розбитими вітринами магазинів та пограбуваннями. У Києві за цілих три місяці не сталось нічого подібного.

Навпаки, сотні тисяч людей приходили сюди, щоб зробити підношення та підтримати захисників Майдану, люди приходили навіть під час смертельної боротьби з жорстокою, озброєною міліцією та армією. Головним, вирішальним випробовуванням для всіх стало випробовування страхом. Але люди перемогли страх. Чому? Тому, що вони були готові пожертвувати навіть власним тілом та життям. Це і є найвища, кінцева, остаточна параміта-переправа бодхісаттви. І це все відбувалось, здійснилось тут.

І тоді армія пала. Армія Мари пала, переможена безстрашністю та самопожертвою – цією досконалою парамітою-переправою бодхісаттв.

Існує глибока причина, чому український народ зміг здійснити цю практику. Вона – в глибокому духовному корінні українців, що сягають безсмертного героїзму скіфів. Стародавній скіфський духовний героїзм поєднав всіх на Майдані. Всі, як один, від всього серця, не пошкодували власних тіл та життів:

"Коли всі, як один, побажають побачити Будду,

І заради цього не пошкодують власних тіл та життів,

Тоді я разом із Сангхою вийду...

І скажу всім живим істотам,

Що вічно перебуваю тут..."

І тоді цей світ, що згорає в великому полум'ї, сповнений жортокістю та страхом, стає вічною Чистою Землею, яка ніколи не буде зруйнована.

Це і є справжня практика Лотосової Сутри. Майдан став таким Місцем Шляху, де визначається майбутнє всього людства, де, завдяки цій параміті бодхісаттв, перемагається армія Мари.

Ця глибока духовна сила і є сила Лотосової Сутри. Люди бачать кінець світу, великий вогонь, вбивства, небезпеку, страждання та біль. Але водночас, цю Чисту Землю ніхто не може зруйнувати. Це є істинна реальність. Той, хто зберігає Лотосову Сутру, той зберігає цю Чисту Землю. Той, хто зберігає Лотосову Сутру, той зберігає чудодійні космічні божественні сили. І хоча здається, що світ палає, що він переповнений смертями, стражданнями, жорстокістю, насправді це не так. Перетворити цю землю в чисту, зробити її незруйновною, проявити її в цьому світі – ось в чому полягає чудодійна сила зберігання Лотосової Сутри.

Згідно з трактатом Нітірена (буддійский монах з Японії, 13 ст.) "Рісьо Анкоку Рон" – "Про встановлення справедливості та спокою в країні", найбільшою небезпекою, що загрожує державі є її розділ, громадянський конфлікт, та, врешті-решт, вторгнення ззовні і знищення нації. Сьогодні Україна зіштовхнулась з такою загрозою розділу, внутрішньої війни та зовнішньго вторгнення. Сила бодхісаттви Лотосової Сутри в тому, що він може подолати цю кризу, реалізувати єдність в думках та проявити Чисту Землю.

З глибокого минулого, вічно, Будда перебуває тут. Вічний Будда тут, з нами, з тими, хто зберігає Лотосову Сутру. Вічний Будда завжди тут, і світ не згорить, бо це – вічна Чиста Земля. Це є вирішальна битва, але Мара не може нічого зробити. Мара хоче все зруйнувати – розділити країну, розв'язати громадянську війну. Росія хоче підкорити Україну, захопити її, позбавити незалежності. Але нічого не вийде, хоча це і важке випробовування.

Головна практика бодхісаттви Лотосової Сутри – це перемогти всю цю армію Мари. Всі стріли Мари перетворюються на квіти. Це зараз відбувається в Україні в реальності. Україна ніколи не буде розділена. В Україні ніколи не буде громадянської війни. Росія не зможе підкорити або розділити Україну. Її захищає сила Лотосової Сутри. Майдан переміг, підготувавши таким чином Місце Шляху для цієї практики. Після такої практики Ступа в Україні з'явиться сама по собі.

 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Тарнай Стрілець.
0
Ще не підтримано

"Східні" релігії чомусь мають українське коріння: "Будда, Мара, СИНТОизм". "Наші пращури, передбачаючи великі руйнування на рідній землі, заховали свої знання серед інших народів, задля збереження та передачи своїм нащадкам"-п. Валерій, 2005р., м. Краматорськ
А наші пращури-це ми у попередніх втіленнях. Набуваймо досвіду далі... Дякую...

Коментарі

Зображення користувача Вакула Коваль.
0
Ще не підтримано

Карма - уроки долі. Наприклад, якщо людина не засвоює того уроку, що красти не можна, то вона отримує час від часу удари долі, "неприємності", аж поки засвоїть урок. Свідома людина може і не наражатися на удар долі, заздалегідь засвоївши той урок, що красти не можна.
Так само і народ. Якщо його час від часу винищують фізично та духовно, то треба вже з’ясувати, який же урок треба засвоїти народу. Щоб попередити катастрофу, треба її уявити та пережити в уяві. Зробити висновок, чому саме навчиться народ, переживши ту катастрофу. Як він зміниться, яким стане. Це знання треба поширити для усвідомлення людей і катастрофа буде не потрібна і її не буде.

VAKULA

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Зараз стали дуже модними різні східні релігії і все що з ними зв"язано..Наш метушливий розум шукає вражень..Начитавшись різної літератури і з"їздивши у Індію люди часто думають,що чогось досягли у духовному розвитку.Це лише перші кроки на найтяжчому шляху,на якому не має значення Будда чи Мара..Має значення лише власний досвід виражений у особистих переживаннях....Слава Героям Майдану бо вони загинули без страху,тобто ВІЛЬНИМИ...Дякую..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Дякую, п. Наталю, за цю дуже змістовну публікацію! Шановне товариство! Сьогодні, 19 березня 2014 р. о 8=10 читаю в ШАПЦІ, що за останню добу появилося 20 нових статей. Оця публікація є третьою з них, поданих 18 березня 2014 р. . Хто підкаже, де можна почитати хоч заголовки інших нових СІМНАДЦЯТИ статей?

Зображення користувача Тарнай Стрілець.
0
Ще не підтримано

"Східні" релігії чомусь мають українське коріння: "Будда, Мара, СИНТОизм". "Наші пращури, передбачаючи великі руйнування на рідній землі, заховали свої знання серед інших народів, задля збереження та передачи своїм нащадкам"-п. Валерій, 2005р., м. Краматорськ
А наші пращури-це ми у попередніх втіленнях. Набуваймо досвіду далі... Дякую...

Зображення користувача Наталка Артанія Кобза.
0
Ще не підтримано

Так, це правдива думка і слушна, що пращури - це власне ми у попередніх втіленнях. Душа, звичайно, не втілюється просто "перекладанням" себе з одного тіла в інше: після полишення тіла душі (наче бджоли) несуть свої набутки досвіду до спільної скарбниці - монади, яка включає 144 тис. душ. Кожна з цих 144 тис. відчуває спільно накопичений досвід як свій власний. Коли на землі ми зустрічаємо душу своєї монади, то відчуваємо, ніби зустріли рідню, щось дуже тепле й близьке. Це по дуже спрощеній схемі.
На землю душа повертається "доробляти" незакінчене, якщо її справа на землі була не завершена. Якщо навпаки, душа може приступати до засвоєння нового досвіду. Аж поки не доросте до того, щоб підняти свою свідомість до рівня космічного, божественного - і вийти з кола карми, кола перероджень - кола Сансари.

Sapienti sat.