Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
65

Кінець «епохи зубожіння»!? УРА! УРА! УРА!?

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Мабуть, «епоха зубожіння», про яку так настирно твердили нам політикани, закінчилася !? І, нарешті, наступає «український рай» !?


Знайомий телережисер звернувся з проханням детально проконсультувати його по питанням оперативної роботи КДБ періоду 1960-1980-х років (агентурна робота, літерні заходи, оперативні обліки…). А в якості гонорару пообіцяв пригостити оригінальними сортами пива, які варять у ресторані «Пивна Дума» на Подолі, з лобстерами, раками і копченими скорпіонами. Коротше, повний набір екзотики.

Зустрілися на початку 7-ї вечора, коли денна спека пішла на спад. Вибрали столик з чудовим краєвидом на Андріївську церкву, вдалині на горі… Дівчина розказала нам особливості сортів пива, які варять у них… Для початку ми замовили «Пшеничний бок». На жаль, усіх лобстерів вже розібрали до нас, а копчені скорпіони ще не дійшли до потрібної кондиції… Тому до першого келиха ми вирішили взяти бастурму, яка теж смакує до пива.

Неспішно потягуючи пиво, я розповідав приятелю структуру КДБ (5 управління, ОТУ…) та методи оперативно-розшукової роботи; розшифровував по копіям архівних документів (які він отримав у галузевому архіві СБУ) літерні заходи, що проводилися по об’єктам оперативних розробок… Приятель слухав, потягуючи пиво, і занотовував важливі для нього речі.

Другим бокалом ми обрали «Світле», а до нього «Дошку копченостей».

На зустріч, в якості ілюстрацій до розповіді, я приніс підготовлений конспект по ОРД (оперативно-розшукова діяльність); словник по лексиці спецслужб; ксерокопії різних матеріалів по агентурній роботі і літерних заходах, щоб на конкретних прикладах було зрозуміло, як працював механізм радянських спецслужб від ВЧК до КГБ. (Все повинно бути по-чесному. Я ж читаю лекцію за обумовлений гонорар!)

Час непомітно спливав… Близько половини на десяту вечора ми вирішили посмакувати «Темним». До нього приятель запропонував взяти «Свинячі ребра BBQ».

Ми неспішно смакували пивом, приятель задавав запитання, я на них відповідав, він добросовісно занотовував.

Наша бесіда закінчилася десь о пів-на-дванадцяту вечора. Ми плідно спілкувалися протягом п’яти з половиною годин.

***

Під час розмови я мимоволі спостерігав за навколишнім оточенням і сьогодні, на свіжу голосу, прийшов до думки:

Мабуть, «епоха зубожіння», про яку так настирно твердили нам політикани, закінчилася !? І, нарешті, наступає «український рай» !?

За той час, що ми сиділи в ресторані, неспішно змінювалася публіка, кельнери розносили замовлення… І якщо подивитися на замовлення і в меню, то найдешевше, що можна отримати: келих пива (0,5 л; 65 грн.) + сухарики з бородинського хліба (135 гр.; 50 грн) = 115 грн.

Наше замовлення (мій символічний гонорар) сягнуло за 1000 грн. Але за час перебування в ресторані я спостерігав і більші замовлення!

До речі, навпроти «Пивної Думи» (через дорогу) розташований ще один величезний пивний бар – «Портер Паб». Ціни там не дуже відрізняються - келих пива можна отримати за 28-34 грн. (0,5 л) + порцію ковбасок за 83 грн., що дорівнює 111 – 117 грн. А за той час, що ми сиділи у «Пивній Думі», як я бачив, в «Портер Паб» теж було багато відвідувачів. І коли ми йшли додому, то за столиками ще сиділо досить багато людей (паб закривається о 2:00).

Ще одне спостереження – серед відвідувачів дуже багато молоді і жінок, які п’ють пиво.

***

От я і думаю, мабуть «епоха зубожіння», нарешті, закінчилася і почалася «епоха процвітання» !?

Може треба кричати «УРА», а не кепкувати з вибору «73-го кварталу» !?

Народ же, по класиці, носій мудрості!

Одне тільки дивує… Прем’єр-міністр у нас той же самий – В. Гройсман. Верховна Рада теж та ж сама, спікер – А. Парубій.

Невже зміна президента так вплинула на економічну ситуацію!?Джерела:


Наші інтереси: 

Бачити позитивні зміни навколо.